Starttid | 1,2 km |
2,6 km |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Emil Sevelius | OK Orient | FIN | 12:00:00 | 6:17 (1) | 10:26 | |
2. | Tuomas Heikkilä | Mäntsälän Urheilijat | FIN | 12:00:00 | 6:25 (3) | 10:37 | |
2. | Aaro Julkunen | Lounais-Hämeen Rasti | FIN | 12:00:00 | 6:24 (2) | 10:37 | |
4. | Ilari Visuri | OK77 | FIN | 12:00:00 | 6:44 (4) | 11:17 | |
5. | Konsta Pitkänen | Tampereen Pyrintö | FIN | 12:00:00 | 6:54 (6) | 11:28 | |
6. | Tommi Härkönen | Kajaanin Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | 6:55 (7) | 11:31 | |
6. | Akseli Ruohola | MS Parma | FIN | 12:00:00 | 7:19 (18) | 11:31 | |
8. | Taavi Mustajoki | Tampereen Pyrintö | FIN | 12:00:00 | 6:46 (5) | 11:34 | |
9. | Niku Rintala | Teuvan Rivakka | FIN | 12:00:00 | 7:05 (8) | 11:40 | |
10. | Alvar Palmen | Espoon Suunta | FIN | 12:00:00 | 7:07 (10) | 11:51 | |
11. | Valtteri Pätäri | Kouvolan Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | 7:06 (9) | 11:59 | |
11. | Anton Holmback | Solf IK | FIN | 12:00:00 | 7:12 (15) | 11:59 | |
13. | Konsta Puranen | Koovee | FIN | 12:00:00 | 7:20 (19) | 12:01 | |
14. | Tommi Hakuli | Keravan Urheilijat | FIN | 12:00:00 | 7:09 (12) | 12:04 | |
15. | Tuukka Mäkinen | Lauttakylän Luja | FIN | 12:00:00 | 7:07 (10) | 12:05 | |
16. | Otto Kaario | Suunta Jyväskylä | FIN | 12:00:00 | 7:09 (12) | 12:07 | |
16. | Hannes Holmback | IF Femman | FIN | 12:00:00 | 7:10 (14) | 12:07 | |
18. | Arttu Laaksonen | Angelniemen Ankkuri | FIN | 12:00:00 | 7:22 (20) | 12:13 | |
19. | Niko Kommio | Hämeenlinnan Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | 7:17 (17) | 12:14 | |
19. | Eero Lapila | MS Parma | FIN | 12:00:00 | 7:22 (20) | 12:14 | |
21. | Atte Nokka | Rasti 88 | FIN | 12:00:00 | 7:12 (15) | 12:17 | |
22. | Valtteri Heikkinen | Vehkalahden Veikot | FIN | 12:00:00 | 7:31 (22) | 12:27 | |
23. | Teemu Lehtoranta | Tuusulan Voima-Veikot | FIN | 12:00:00 | 7:42 (25) | 12:32 | |
24. | Saku Valkila | Turun Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | 7:48 (27) | 12:35 | |
25. | Vesa Lahtinen | Hiidenkiertäjät | FIN | 12:00:00 | 7:46 (26) | 12:36 | |
25. | Aaro Lampinen | Mäntsälän Urheilijat | FIN | 12:00:00 | 7:35 (23) | 12:36 | |
27. | Hannes Stubb | IK Falken | FIN | 12:00:00 | 7:40 (24) | 13:09 | |
28. | Jani Nurminen | Valkeakosken Haka | FIN | 12:00:00 | 8:35 (28) | 13:43 | |
Erik Ahola | Kangasala SK | FIN | 12:00:00 | disk | |||
Teemu Eerola | Tampereen Pyrintö | FIN | 12:00:00 | disk |