Starttid | 1,9 km |
3,9 km |
4,0 km |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Johanna Matintalo | Turun Urheiluliitto | 12:00:00 | 6:54 (1) | 13:51 (1) | 14:27 | ||
2. | Mona Jäppinen | Porvoon Urheilijat | 12:00:00 | 6:54 (1) | 13:51 (1) | 14:29 | ||
3. | Essi Kivelä | Espoon Tapiot | 12:00:00 | 6:54 (1) | 13:59 (4) | 14:40 | ||
4. | Silja Meronen | Orimattilan Jymy | 12:00:00 | 6:54 (1) | 13:56 (3) | 14:43 | ||
5. | Aino Kivenmäki | Kuortaneen Kunto | 12:00:00 | 6:59 (7) | 14:22 (6) | 15:00 | ||
6. | Alisa Vainio | Lappeenrannan Urheilu-Miehet | 12:00:00 | 6:59 (7) | 14:21 (5) | 15:03 | ||
7. | Nelli Nordlund | Eurajoen Veikot | 12:00:00 | 6:55 (5) | 14:23 (7) | 15:07 | ||
8. | Laura Nakolinna | Turun Urheiluliitto | 12:00:00 | 6:59 (7) | 14:28 (8) | 15:14 | ||
9. | Klaara Leponiemi | Lempäälän Kisa | 12:00:00 | 6:57 (6) | 14:32 (9) | 15:18 | ||
10. | Satu Kähkönen | Siilinjärven Ponnistus | 12:00:00 | 7:05 (12) | 14:45 (13) | 15:23 | ||
11. | Sofia Mast | Nastolan Naseva | 12:00:00 | 7:12 (17) | 14:44 (11) | 15:25 | ||
12. | Johanna Halonen | Porvoon Urheilijat | 12:00:00 | 7:03 (10) | 14:43 (10) | 15:27 | ||
13. | Lotta Kirvesmies | Lahden Ahkera | 12:00:00 | 7:10 (15) | 14:44 (11) | 15:29 | ||
14. | Anna Haataja | Lapin Lukko | 12:00:00 | 7:11 (16) | 14:45 (13) | 15:31 | ||
15. | Anniina Hakala | Porin Yleisurheilu | 12:00:00 | 7:06 (13) | 14:48 (16) | 15:32 | ||
16. | Ellinoora Myötyri | Nokian Urheilijat | 12:00:00 | 7:03 (10) | 14:47 (15) | 15:34 | ||
17. | Jemina Salo | Turun Urheiluliitto | 12:00:00 | 7:13 (18) | 14:53 (17) | 15:38 | ||
18. | Noora Wallenius | Keski-Uudenmaan Yleisurheilu | 12:00:00 | 7:07 (14) | 15:02 (18) | 15:54 | ||
19. | Ella-Noora Rahkola | Lapin Lukko | 12:00:00 | 7:28 (22) | 15:14 (19) | 15:56 | ||
20. | Karoliina Ukskoski | Kaustisen Pohjan-Veikot | 12:00:00 | 7:22 (20) | 15:14 (19) | 16:01 | ||
21. | Taika Nummi | Espoon Tapiot | 12:00:00 | 7:16 (19) | 15:18 (21) | 16:10 | ||
22. | Ella Immonen | Nastolan Naseva | 12:00:00 | 7:23 (21) | 15:39 (22) | 16:28 | ||
23. | Sara Kivenmäki | Kuortaneen Kunto | 12:00:00 | 7:40 (32) | 15:44 (24) | 16:29 | ||
24. | Riina Perkiö | Kenttäurheilijat-58 | 12:00:00 | 7:34 (24) | 15:43 (23) | 16:29 | ||
25. | Elina Heikkinen | Oulun Pyrintö | 12:00:00 | 7:35 (25) | 15:46 (25) | 16:29 | ||
26. | Laura Lehtikuusi | Lempäälän Kisa | 12:00:00 | 7:37 (29) | 15:49 (26) | 16:32 | ||
27. | Sanni Taipalus | Lehtimäen Jyske | 12:00:00 | 7:35 (25) | 15:53 (27) | 16:39 | ||
28. | Nina Leivo | Nurmijärven Yleisurheilu | 12:00:00 | 7:38 (31) | 16:01 (29) | 16:43 | ||
29. | Hanna Westerlund | IF Drott | 12:00:00 | 7:30 (23) | 15:58 (28) | 16:43 | ||
30. | Ida Andersson | Nurmijärven Yleisurheilu | 12:00:00 | 7:36 (27) | 16:01 (29) | 16:45 | ||
31. | Noora Leppimaa | Lempäälän Kisa | 12:00:00 | 8:09 (47) | 16:08 (35) | 16:47 | ||
32. | Elli Holappa | Nastolan Naseva | 12:00:00 | 7:44 (35) | 16:02 (31) | 16:48 | ||
33. | Janina Jahkola | Jyväskylän Kenttäurheilijat | 12:00:00 | 7:57 (42) | 16:05 (32) | 16:50 | ||
34. | Hilla Uusimäki | Kenttäurheilijat-58 | 12:00:00 | 7:50 (40) | 16:07 (33) | 16:55 | ||
35. | Oona Virkkunen | Maaningan Mahti | 12:00:00 | 7:42 (33) | 16:07 (33) | 16:57 | ||
36. | Emma Jyrkinen | Lappeenrannan Urheilu-Miehet | 12:00:00 | 7:49 (38) | 16:17 (36) | 17:06 | ||
37. | Janna Hautala | Lahden Ahkera | 12:00:00 | 7:37 (29) | 16:17 (36) | 17:09 | ||
38. | Amanda Virtanen | Uudenkaupungin Kenttäkarhut | 12:00:00 | 7:46 (37) | 16:19 (38) | 17:11 | ||
39. | Enni Nurmi | Espoon Tapiot | 12:00:00 | 7:36 (27) | 16:22 (39) | 17:16 | ||
40. | Lotta Penttinen | Espoon Tapiot | 12:00:00 | 8:08 (46) | 16:36 (42) | 17:21 | ||
41. | Julia Korpela | Raahen Vesa | 12:00:00 | 7:49 (38) | 16:35 (41) | 17:21 | ||
42. | Ida Räty | Helsingin Kisa-Veikot | 12:00:00 | 7:43 (34) | 16:32 (40) | 17:22 | ||
43. | Meri Alasaukko-Oja | Kenttäurheilijat-58 | 12:00:00 | 8:01 (43) | 16:41 (44) | 17:27 | ||
44. | Wilma Isokääntä | Raahen Vesa | 12:00:00 | 8:02 (44) | 16:43 (45) | 17:30 | ||
45. | Roosa Marjaniemi | Noormarkun Nopsa | 12:00:00 | 7:45 (36) | 16:38 (43) | 17:31 | ||
46. | Nea Heilala | Raahen Vesa | 12:00:00 | 8:11 (48) | 16:58 (49) | 17:38 | ||
47. | Pihla Pasanen | Seinäjoen Seudun Urheilijat | 12:00:00 | 8:02 (44) | 16:51 (46) | 17:41 | ||
48. | Nelli Iivanainen | Leppävirran Viri | 12:00:00 | 7:51 (41) | 16:53 (47) | 17:44 | ||
49. | Krista Lindholm | Karhulan Katajaiset | 12:00:00 | 8:11 (48) | 16:56 (48) | 17:49 | ||
50. | Elsa Heinikainen | Mikkelin Kilpa-Veikot | 12:00:00 | 8:19 (52) | 17:04 (50) | 17:53 | ||
51. | Riikka Haltia | Kenttäurheilijat-58 | 12:00:00 | 8:19 (52) | 17:06 (51) | 17:57 | ||
52. | Annika Andersson | Porvoon Urheilijat | 12:00:00 | 8:17 (50) | 17:11 (52) | 18:04 | ||
53. | Janika Puikkonen | Toivakan Rivakka | 12:00:00 | 8:20 (54) | 17:17 (53) | 18:11 | ||
54. | Laura Olander | Someron Esa | 12:00:00 | 8:20 (54) | 17:34 (54) | 18:24 | ||
55. | Essi Rahikainen | Mikkelin Kilpa-Veikot | 12:00:00 | 8:34 (58) | 17:38 (55) | 18:27 | ||
56. | Charlotta Chorin | Kenttäurheilijat-58 | 12:00:00 | 8:32 (57) | 17:40 (57) | 18:27 | ||
57. | Mila Sederholm | Lappeenrannan Urheilu-Miehet | 12:00:00 | 8:18 (51) | 17:39 (56) | 18:28 | ||
58. | Heidi-Maria Jäkälä | Nurmijärven Yleisurheilu | 12:00:00 | 8:30 (56) | 17:58 (59) | 18:44 | ||
59. | Karoliina Koskinen | Lahden Ahkera | 12:00:00 | 8:41 (62) | 17:51 (58) | 18:45 | ||
60. | Maija Kovalainen | IF Raseborg | 12:00:00 | 8:34 (58) | 18:07 (60) | 19:03 | ||
61. | Stella Sammalinen | Kenttäurheilijat-58 | 12:00:00 | 8:35 (60) | 18:18 (61) | 19:08 | ||
62. | Anna-Leena Haikonen | Mikkelin Kilpa-Veikot | 12:00:00 | 8:51 (65) | 18:21 (63) | 19:10 | ||
63. | Elli-Noora Kamppuri | Tampereen Pyrintö | 12:00:00 | 8:50 (64) | 18:20 (62) | 19:11 | ||
64. | Anniina Tuomela | Kenttäurheilijat-58 | 12:00:00 | 8:39 (61) | 18:29 (64) | 19:27 | ||
65. | Olivia Leino | Vantaan Salamat | 12:00:00 | 8:42 (63) | 18:43 (65) | 19:45 | ||
Emma Jalkanen | Porvoon Urheilijat | 12:00:00 | ej startad | |||||
Saara Männistö | Kalajoen Junkkarit | 12:00:00 | ej startad | |||||
Eeva Linkovuori | Lahden Ahkera | 12:00:00 | ej startad | |||||
Krista Lindholm | IF Raseborg | 12:00:00 | ej startad | |||||
Alma-Sofia Mäkelä | Kenttäurheilijat-58 | 12:00:00 | bröt | |||||
Saija Seppä | Suolahden Urho | 12:00:00 | ej startad | |||||
Jenna-Julia Lankinen | Kenttäurheilijat-58 | 12:00:00 | bröt | |||||
Ina Djupsund | IK Falken | 12:00:00 | bröt | |||||
Inna Anttila | Saarijärven Pullistus | 12:00:00 | bröt | |||||
Hanna Uski | Turun Urheiluliitto | 12:00:00 | bröt | |||||
Janina Tirronen | Lappeenrannan Urheilu-Miehet | 12:00:00 | ej startad |