Starttid | 2,3 km |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Timo Hyytiäinen | Juvan Urheilijat | FIN | 12:00:00 | 20:08 | |
2. | Keijo Hongisto | Loimaan Jankko | FIN | 12:00:00 | 20:52 | |
3. | Hannu Siuko | Suunta-Sepot | FIN | 12:00:00 | 21:18 | |
4. | Juhani Virtanen | Lounais-Hämeen Rasti | FIN | 12:00:00 | 21:36 | |
5. | Seppo Keltamäki | Joutsenon Kullervo | FIN | 12:00:00 | 21:54 | |
6. | Olli Knaapi | Turun Metsänkävijät | FIN | 12:00:00 | 21:57 | |
7. | Veikko Pellinen | Joutsenon Kullervo | FIN | 12:00:00 | 22:32 | |
7. | Markku Jylkkä | Ylivieskan Kuula | FIN | 12:00:00 | 22:32 | |
9. | Raimo Jalonen | MS Parma | FIN | 12:00:00 | 22:47 | |
10. | Seppo Ollikainen | Juvan Urheilijat | FIN | 12:00:00 | 23:10 | |
11. | Bo Österbacka | IF Minken | FIN | 12:00:00 | 23:16 | |
12. | Matti Virtanen | Vihtavuoren Pamaus | FIN | 12:00:00 | 23:23 | |
13. | Pekka Kurikka | Urjalan Urheilijat | FIN | 12:00:00 | 23:46 | |
14. | Keijo Lakkinen | Suunta-Sepot | FIN | 12:00:00 | 23:53 | |
15. | Martti Alilonttinen | MS Parma | FIN | 12:00:00 | 24:06 | |
16. | Kalevi Pollari | Ylistaron Kilpa-Veljet | FIN | 12:00:00 | 24:07 | |
17. | Tapio Lahtonen | Tampereen Pyrintö | FIN | 12:00:00 | 24:09 | |
18. | Sakari Nurminen | Turun Metsänkävijät | FIN | 12:00:00 | 24:13 | |
19. | Veikko Matikainen | Kouvolan Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | 24:15 | |
20. | Reijo Pitkänen | Hollolan Urheilijat -46 | FIN | 12:00:00 | 24:16 | |
21. | Markku Nurminen | Suosmeren Salpa | FIN | 12:00:00 | 24:22 | |
22. | Yngve Alexandersson | Närpes OK | FIN | 12:00:00 | 24:27 | |
23. | Veli-Matti Kyckling | Helsingin Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | 24:31 | |
24. | Matti Hourula | Ykspihlajan Reima | FIN | 12:00:00 | 24:40 | |
25. | Jouni Saukonoja | Porvoon Urheilijat | FIN | 12:00:00 | 24:51 | |
26. | Tapio Jyväsjärvi | Mäntän Seudun Eräpirkat | FIN | 12:00:00 | 24:57 | |
27. | Timo Koutaniemi | Länsi-Rajan Rasti | FIN | 12:00:00 | 25:00 | |
28. | Harri Mäkelä | Suunta-Sepot | FIN | 12:00:00 | 25:02 | |
29. | Paavo Holappa | Tuusulan Voima-Veikot | FIN | 12:00:00 | 25:07 | |
30. | Harri Tolvanen | Pihkaniskat | FIN | 12:00:00 | 25:09 | |
31. | Jouko Pakarinen | Rasti E4 | FIN | 12:00:00 | 25:13 | |
32. | Asko Määttä | Kouvolan Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | 25:30 | |
33. | Pentti Nykänen | Rasti-Jyry | FIN | 12:00:00 | 25:47 | |
34. | Kurt Höglund | OK Orient | FIN | 12:00:00 | 25:55 | |
35. | Ville Laukka | Raisu Lumous | FIN | 12:00:00 | 26:03 | |
36. | Pekka Liukkala | Hauhon Sisu | FIN | 12:00:00 | 26:05 | |
37. | Seppo Väätäinen | Espoon Suunta | FIN | 12:00:00 | 26:10 | |
38. | Lauri Röytiö | Paimion Rasti | FIN | 12:00:00 | 26:42 | |
39. | Veikko Hytönen | Suunta Jyväskylä | FIN | 12:00:00 | 26:51 | |
40. | Pertti Salmenoja | Hirvensalon Heitto | FIN | 12:00:00 | 27:00 | |
41. | Pentti Niemelä | Laihian Luja | FIN | 12:00:00 | 27:17 | |
42. | Kauko Salonen | Vihtavuoren Pamaus | FIN | 12:00:00 | 27:22 | |
43. | Pertti Immanen | Oriveden Ponnistus | FIN | 12:00:00 | 28:26 | |
44. | Timo Koskinen | Valkeakosken Haka | FIN | 12:00:00 | 28:50 | |
45. | Matti Väänänen | Nilsiän Nujakka | FIN | 12:00:00 | 29:05 | |
45. | Mikko Sani | Hollolan Urheilijat -46 | FIN | 12:00:00 | 29:05 | |
47. | Lasse Kalliomaa | Laihian Luja | FIN | 12:00:00 | 29:37 | |
48. | Hannu Humalamäki | Ähtärin Urheilijat | FIN | 12:00:00 | 29:55 | |
49. | Raimo Pusa | Virtain-Ruoveden Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | 30:00 | |
50. | Aarne Hurskainen | Kouvolan Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | 30:43 | |
51. | Pertti Välimäki | Lahden Suunnistajat-37 | FIN | 12:00:00 | 30:55 | |
52. | Mauri Sinnelä | Suomusjärven Sisu | FIN | 12:00:00 | 30:56 | |
53. | Erkki Ylikoski | Kankaanpään Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | 31:26 | |
54. | Tapio Laaksonen | Lynx | FIN | 12:00:00 | 31:37 | |
55. | Olavi Hautala | Rasti-Jussit | FIN | 12:00:00 | 31:48 | |
56. | Juhani Tarvainen | Pitäjänmäen Tarmo | FIN | 12:00:00 | 32:06 | |
57. | Kari Pienimäki | Rasti-Jussit | FIN | 12:00:00 | 32:12 | |
58. | Markku Hyvönen | Rasti-Pielinen | FIN | 12:00:00 | 32:16 | |
59. | Seppo Terävä | XYZ | FIN | 12:00:00 | 32:48 | |
60. | Martti Parviainen | XYZ | FIN | 12:00:00 | 34:43 | |
61. | Erkki Kallio | Loimaan Jankko | FIN | 12:00:00 | 34:57 | |
62. | Pekka Puolakka | Säyneisen Salpa | FIN | 12:00:00 | 38:21 | |
63. | Heikki Kujanpää | Alajärven Ankkurit | FIN | 12:00:00 | 40:07 | |
64. | Rauno Lepistö | Hauhon Sisu | FIN | 12:00:00 | 42:33 | |
65. | Jarmo Paikkala | Rasti-Jyry | FIN | 12:00:00 | 1:03:45 | |
Tapio Leino | Helsingin Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | ej startad | ||
Heimo Välimäki | Turun Visat | FIN | 12:00:00 | ej startad | ||
Timo Lantta | Helsingin Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | ej startad | ||
Bengt Lövsund | OK Botnia | FIN | 12:00:00 | ej startad | ||
Markku Vesalainen | Angelniemen Ankkuri | FIN | 12:00:00 | ej startad | ||
Harri Laine | Kauhajoen Karhu | FIN | 12:00:00 | ej startad | ||
Esko Savonen | Hämeenlinnan Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | ej startad | ||
Esko Salminen | Suomusjärven Sisu | FIN | 12:00:00 | ej startad | ||
Ari Nurminen | Valkeakosken Haka | FIN | 12:00:00 | ej startad | ||
Matti Roivas | Urjalan Urheilijat | FIN | 12:00:00 | ej startad | ||
Jukka Kyrölä | Tampereen Pyrintö | FIN | 12:00:00 | ej startad | ||
Pauli Rautanen | Järvenpään Palo | FIN | 12:00:00 | ej startad | ||
Jorma Liljedahl | Helsingin Poliisi-Voimailijat | FIN | 12:00:00 | ej startad | ||
Sakari Martikainen | Kouvolan Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | ej startad | ||
Matti Mikkolainen | Valkeakosken Haka | FIN | 12:00:00 | ej startad | ||
Jouni Moisander | Rasti-Vihti | FIN | 12:00:00 | ej startad | ||
Keijo Tarvonen | Kangasniemen Kalske | FIN | 12:00:00 | bröt | ||
Mikko I Kekki | Kouvolan Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | ej startad | ||
Hannu Harju | Järvenpään Palo | FIN | 12:00:00 | ej startad | ||
Tapio Lindstedt | Oriveden Ponnistus | FIN | 12:00:00 | ej startad | ||
Reino Sinnelä | Suomusjärven Sisu | FIN | 12:00:00 | ej startad | ||
Risto Kallio | Angelniemen Ankkuri | FIN | 12:00:00 | ej startad | ||
Pekka Kerkola | Tampereen Pyrintö | FIN | 12:00:00 | ej startad | ||
Risto Uljas | Rasti-Jyry | FIN | 12:00:00 | disk | ||
Raimo Kaukiainen | Hollolan Urheilijat -46 | FIN | 12:00:00 | disk | ||
Raimo Antikainen | Vetelin Urheilijat | FIN | 12:00:00 | disk | ||
Jaakko Laine | Helsingin Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | bröt | ||
Timo Turpeinen | Vaajakosken Terä | FIN | 12:00:00 | bröt | ||
Pentti Vaittinen | Helsingin Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | bröt | ||
Tapio Kukkasjärvi | Rajamäen Rykmentti | FIN | 12:00:00 | bröt | ||
Kalevi Ilonen | OK Orient | FIN | 12:00:00 | ej startad |