Starttid | 5,0 km |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Stefan Höstman | Malax IF | 12:00:00 | 50:54 | ||
2. | Kalle Virtanen | Hämeenlinnan Suunnistajat | 12:00:00 | 52:36 | ||
3. | Mauri Laasonen | Tampereen Pyrintö | 12:00:00 | 52:39 | ||
4. | Mika Rahkola | OH | 12:00:00 | 53:30 | ||
5. | Eero Jalonen | Hämeenlinnan Suunnistajat | 12:00:00 | 53:45 | ||
6. | Timo Pirtilä | Kymin Suunnistajat | 12:00:00 | 54:36 | ||
7. | Kai Hilo | Lynx | 12:00:00 | 55:28 | ||
8. | Heikki Sorsa | Pihkaniskat | 12:00:00 | 55:49 | ||
9. | Anders Lindahl | Akilles OK | 12:00:00 | 56:44 | ||
10. | Matti Onnela | Lapin Veikot | 12:00:00 | 56:47 | ||
11. | Tarmo Oikarinen | OH | 12:00:00 | 58:23 | ||
12. | Ari Kuusholma | Hiisirasti | 12:00:00 | 1:00:11 | ||
13. | Ilkka Korhonen | Kuopion Suunnistajat | 12:00:00 | 1:00:25 | ||
14. | Jouni Mutka | Suunta Jyväskylä | 12:00:00 | 1:00:55 | ||
15. | Riku Rousku | MS Parma | 12:00:00 | 1:04:06 | ||
16. | Taisto Maijala | Lapin Veikot | 12:00:00 | 1:04:14 | ||
17. | Mika Murtola | Kalvolan Keihäs | 12:00:00 | 1:04:36 | ||
17. | Ville Salonen | Vaasan Suunnistajat | 12:00:00 | 1:04:36 | ||
19. | Timo Salonen | Valkeakosken Haka | 12:00:00 | 1:05:33 | ||
20. | Martin Daehnn | MTK Bad Harzburg | GER | 12:00:00 | 1:07:25 | |
21. | Aleksandr Dobritckii | Vesta | RUS | 12:00:00 | 1:08:08 | |
22. | Pekka Rehn | Lynx | 12:00:00 | 1:10:16 | ||
23. | Igor Kirichenko | Vesta | RUS | 12:00:00 | 1:11:02 | |
24. | Ari Kosunen | SK Vuoksi | 12:00:00 | 1:11:56 | ||
25. | Timo Suhonen | Kuopion Suunnistajat | 12:00:00 | 1:13:25 | ||
26. | Jari Kivelä | Perhon Kiri | 12:00:00 | 1:13:35 | ||
27. | Timo Saaranen | Kyrös-Rasti | 12:00:00 | 1:13:52 | ||
28. | Boris Ashkinadzi | Gatchina | RUS | 12:00:00 | 1:14:18 | |
29. | Matti Lehto | Riihimäen Suunnistajat | 12:00:00 | 1:15:30 | ||
30. | Petri Heikkilä | Järvenpään Palo | 12:00:00 | 1:17:17 | ||
31. | Juha Ratia | Kemiön Kiilat | 12:00:00 | 1:19:22 | ||
32. | Juha Sinkkonen | Rasti 88 | 12:00:00 | 1:19:31 | ||
33. | Vsevolod Dokhturov | Tomsk | RUS | 12:00:00 | 1:19:55 | |
34. | Antti Hanhijärvi | Espoon Akilles | 12:00:00 | 1:19:57 | ||
35. | Petri Juhola | Lahden Suunnistajat-37 | 12:00:00 | 1:19:59 | ||
36. | Kasperi Launis | Raisu Lumous | 12:00:00 | 1:20:56 | ||
37. | Kari Hakuli | Keravan Urheilijat | 12:00:00 | 1:22:09 | ||
38. | Sergey Gusak | Gatchina | RUS | 12:00:00 | 1:22:37 | |
39. | Juha Muhonen | Vaasan Suunnistajat | 12:00:00 | 1:22:54 | ||
40. | Igor Berezin | Saint-Petersburg | RUS | 12:00:00 | 1:24:29 | |
41. | Heikki Koskela | Rasti-Jussit | 12:00:00 | 1:25:47 | ||
42. | Esa-Pekka Kapanen | Espoon Akilles | 12:00:00 | 1:29:14 | ||
43. | Eero Hakala | IF Femman | 12:00:00 | 1:33:10 | ||
44. | Evgeny Murzinov | Veliky Novgorod | RUS | 12:00:00 | 1:35:39 | |
45. | Andrey Sorokin | Nord West | RUS | 12:00:00 | 1:37:00 | |
46. | Martin Melin | IK Falken | 12:00:00 | 1:37:14 | ||
47. | Markku Saksa | Teuvan Rivakka | 12:00:00 | 1:38:49 | ||
48. | Eero Vartiainen | Saarijärven Pullistus | 12:00:00 | 1:40:42 | ||
49. | Vesa Ala-Rasula | Kuortaneen Kunto | 12:00:00 | 1:50:56 | ||
50. | Ari Kyöstilä | Rastivarsat | 12:00:00 | 1:55:52 | ||
51. | Reijo Toivonen | Espoon Akilles | 12:00:00 | 2:02:37 | ||
52. | Arto Raivio | Suunta Jyväskylä | 12:00:00 | 2:44:22 | ||
53. | Sami Syväterä | Riihimäen Suunnistajat | 12:00:00 | 3:10:02 | ||
Mikhail Tulenkov | Northern Wind | RUS | 12:00:00 | ej startad | ||
Reijo Sjöblom | Teuvan Rivakka | 12:00:00 | bröt | |||
Harri Koski | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | bröt | |||
Jorma Niinimäki | Lynx | 12:00:00 | disk | |||
Andrey Kuzmin | St.Petersburg | RUS | 12:00:00 | disk | ||
Juho Näsi | SK Pohjantähti | 12:00:00 | ej startad | |||
Igor Kunitskiy | Saint-Petersburg | RUS | 12:00:00 | ej startad |