Starttid | 5,6 km |
8,9 km |
10,2 km |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Dmitry Tsvetkov | Ikaalisten Nouseva-Voima | 12:00:00 | 41:31 (1) | 1:02:15 (1) | 1:11:14 | ||
2. | Peeter Pihl | MS Parma | 12:00:00 | 42:46 (5) | 1:04:43 (2) | 1:14:32 | ||
3. | Roman Efimov | Hiisirasti | 12:00:00 | 42:53 (6) | 1:05:10 (3) | 1:14:42 | ||
4. | Aleksei Bortnik | Angelniemen Ankkuri | 12:00:00 | 43:27 (8) | 1:05:41 (4) | 1:14:47 | ||
5. | Sergei Detkov | Hiisirasti | 12:00:00 | 41:37 (2) | 1:05:45 (5) | 1:14:48 | ||
6. | Vili Niemi | Rajamäen Rykmentti | 12:00:00 | 42:42 (3) | 1:06:24 (6) | 1:16:25 | ||
7. | Sami Hämälistö | Turun Metsänkävijät | 12:00:00 | 42:42 (3) | 1:07:25 (7) | 1:16:27 | ||
8. | Lauri Sild | Delta | 12:00:00 | 44:03 (9) | 1:08:36 (8) | 1:17:47 | ||
9. | Jouni Kahelin | Vaajakosken Terä | 12:00:00 | 44:08 (10) | 1:08:40 (9) | 1:18:07 | ||
10. | Samuli Salmenoja | MS Parma | 12:00:00 | 43:04 (7) | 1:10:41 (12) | 1:20:13 | ||
11. | Mikko Siren | Angelniemen Ankkuri | 12:00:00 | 44:39 (12) | 1:10:58 (13) | 1:20:35 | ||
12. | Antti Parjanne | Lynx | 12:00:00 | 45:24 (15) | 1:09:36 (10) | 1:20:43 | ||
13. | Ross Morrison | Rajamäen Rykmentti | NZL | 12:00:00 | 45:07 (14) | 1:10:39 (11) | 1:20:46 | |
14. | Aleksi Leskinen | Lynx | 12:00:00 | 44:57 (13) | 1:12:44 (15) | 1:23:00 | ||
15. | Asgeir Mjösund | MS Parma | 12:00:00 | 46:24 (16) | 1:13:26 (16) | 1:23:08 | ||
16. | Juha Tommila | Hiisirasti | 12:00:00 | 44:21 (11) | 1:11:00 (14) | 1:24:50 | ||
17. | Alex Tcherbakov | Angelniemen Ankkuri | 12:00:00 | 48:15 (18) | 1:15:58 (18) | 1:25:41 | ||
18. | Juho Kinni | Tampereen Pyrintö | 12:00:00 | 47:17 (17) | 1:15:51 (17) | 1:27:04 | ||
19. | Janne Mänkärlä | Lynx | 12:00:00 | 48:20 (19) | 1:17:13 (20) | 1:28:09 | ||
20. | Jarno Parkkinen | Rajamäen Rykmentti | 12:00:00 | 49:20 (20) | 1:16:25 (19) | 1:28:31 | ||
21. | Marko Tölli | Suunta Jyväskylä | 12:00:00 | 55:25 (23) | 1:22:29 (22) | 1:32:18 | ||
22. | Thomas Hodel | SUI | 12:00:00 | 51:07 (21) | 1:21:21 (21) | 1:33:12 | ||
23. | Lauri Pohjola | Suunta Jyväskylä | 12:00:00 | 51:20 (22) | 1:23:27 (23) | 1:34:53 | ||
24. | Tero Heikkilä | Paimion Rasti | 12:00:00 | 57:22 (24) | 1:26:23 (24) | 1:40:14 | ||
25. | Flavio Poltéra | Quack OK | SUI | 12:00:00 | 1:08:12 (26) | 1:39:14 (26) | 1:50:20 | |
26. | Kalle Manninen | AntU | 12:00:00 | 59:52 (25) | 1:38:09 (25) | 1:52:43 | ||
Jussi Taussi | Lappeen Riento | 12:00:00 | ej startad | |||||
Timo Mikkola | Tampereen Pyrintö | 12:00:00 | ej startad | |||||
Tuomas Mattila | Vehkalahden Veikot | 12:00:00 | ej startad | |||||
Jarno Käyhkö | Vehkalahden Veikot | 12:00:00 | ej startad | |||||
Jörgen Wickholm | IF Sibbo-Vargarna | 12:00:00 | ej startad | |||||
Henrik Väisänen | Hiisirasti | 12:00:00 | ej startad | |||||
Mikael Fabritius | OK Orient | 12:00:00 | ej startad | |||||
Juha Peltola | MS Parma | 12:00:00 | ej startad | |||||
Olli-Pekka Koistinen | Delta | 12:00:00 | ej startad | |||||
Aapo Leskinen | Lynx | 12:00:00 | ej startad | |||||
Pekka Hyvönen | Angelniemen Ankkuri | 12:00:00 | ej startad | |||||
Severin Howald | Swiss Orienteering | SUI | 12:00:00 | bröt | ||||
Johannes Pohjala | Hiisirasti | 12:00:00 | ej startad |