Starttid | 3,9 km |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Pertti Salminen | Hämeenlinnan Suunnistajat | 12:00:00 | 34:47 | ||
2. | Olavi Kittilä | Saloisten Reipas | 12:00:00 | 35:50 | ||
3. | Reijo Lehkonen | Maarian Mahti | 12:00:00 | 37:17 | ||
4. | Reino Nikula | Oulun Tarmo | 12:00:00 | 37:20 | ||
4. | Olavi Erkkilä | Hämeenlinnan Suunnistajat | 12:00:00 | 37:20 | ||
6. | Pekka Nurmi | Rasti-Lukko | 12:00:00 | 37:22 | ||
7. | Toivo Setälä | Järvenpään Palo | 12:00:00 | 37:43 | ||
8. | Väinö Ronkainen | Kuusamon Erä-Veikot | 12:00:00 | 38:37 | ||
9. | Martti Sukki | Lounais-Hämeen Rasti | 12:00:00 | 38:40 | ||
10. | Antti Myllymäki | Vaasan Suunnistajat | 12:00:00 | 39:17 | ||
11. | Jorma Kuutti | Perttelin Peikot | 12:00:00 | 40:52 | ||
12. | Teuvo Valtonen | Hiisirasti | 12:00:00 | 43:07 | ||
13. | Mikko Heikkilä | Maarian Mahti | 12:00:00 | 43:19 | ||
14. | Paavo Kytäjä | Karkki-Rasti | 12:00:00 | 43:24 | ||
15. | Jyrki Viiri | Hirvensalon Heitto | 12:00:00 | 43:26 | ||
16. | Heimo Pelkonen | Kiimingin Urheilijat | 12:00:00 | 44:09 | ||
17. | Helge Knuuttila | Vaasan Suunnistajat | 12:00:00 | 46:55 | ||
18. | Jaakko Alalahti | Oulun NMKY | 12:00:00 | 47:07 | ||
19. | Pentti Kumara | Sievin Sisu | 12:00:00 | 48:06 | ||
20. | Erkki Koipijärvi | Mäntän Seudun Eräpirkat | 12:00:00 | 48:23 | ||
21. | Paavo Valkonen | Hankasalmen Hanka | 12:00:00 | 48:54 | ||
22. | Osmo Grönroos | Leppävaaran Sisu | 12:00:00 | 49:19 | ||
23. | Reijo Oja | Nivalan Urheilijat | 12:00:00 | 50:12 | ||
24. | Yotaro Ogasawara | Tokyo Ol Club | JPN | 12:00:00 | 50:29 | |
25. | Olavi Jalkanen | Kalevan Rasti | 12:00:00 | 53:46 | ||
26. | Onni Rosenqvist | Suosmeren Salpa | 12:00:00 | 55:35 | ||
27. | Johan Mustola | Kärsämäen Kataja | 12:00:00 | 56:36 | ||
28. | Matti Haatainen | Iisu | 12:00:00 | 1:13:34 | ||
29. | Pertti Rautasalo | Liperin Taimi | 12:00:00 | 1:19:21 | ||
30. | Boris Kalinin | St.-Petersburg | RUS | 12:00:00 | 1:43:40 | |
Jouko Myöhänen | MS Parma | 12:00:00 | ej startad | |||
Vilho Koskenkorva | Nivalan Urheilijat | 12:00:00 | bröt | |||
Heino Jurvakainen | Kiimingin Urheilijat | 12:00:00 | disk | |||
Heikki Väyrynen | Espoon Suunta | 12:00:00 | disk | |||
Eino Kivilahti | Posion Pyrintö | 12:00:00 | ej startad | |||
Pentti Ingerttilä | Laitasaaren Veto | 12:00:00 | ej startad |