Starttid | 4,9 km |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Taisto Kemppainen | Vaalan Karhu | 12:00:00 | 36:06 | ||
2. | Mauri Tolvanen | Leppävaaran Sisu | 12:00:00 | 36:52 | ||
3. | Martti Mäkelä | SOC Asikkala | 12:00:00 | 36:58 | ||
4. | Juhani Kytöjoki | Rasti-Jyry | 12:00:00 | 38:33 | ||
5. | Pekka Kanste | Sotkamon Jymy | 12:00:00 | 38:47 | ||
6. | Viacheslav Gorelov | Tambov | RUS | 12:00:00 | 38:49 | |
7. | Jouni Savelainen | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 39:29 | ||
8. | Veikko Pellinen | Joutsenon Kullervo | 12:00:00 | 39:36 | ||
9. | Håkan Björklund | IK Falken | 12:00:00 | 40:11 | ||
10. | Risto Wessman | Delta | 12:00:00 | 40:21 | ||
11. | Erkki Turunen | Hiisirasti | 12:00:00 | 40:27 | ||
12. | Reima Parkkonen | Pihkaniskat | 12:00:00 | 40:32 | ||
13. | Timo Peltola | MS Parma | 12:00:00 | 40:36 | ||
14. | Ossi Tani | Sippurasti | 12:00:00 | 40:46 | ||
15. | Jaakko Hörkkö | MS Parma | 12:00:00 | 41:22 | ||
16. | Heikki Hillo | Valkeakosken Haka | 12:00:00 | 41:28 | ||
17. | Jussi Lavikainen | Kangasala SK | 12:00:00 | 41:50 | ||
18. | Hannu Töyrylä | Kouvolan Rasti-72 | 12:00:00 | 42:10 | ||
19. | Ilmars Limbens | Sigulda | LAT | 12:00:00 | 42:20 | |
20. | Heikki Peltonen | Kouvolan Rasti-72 | 12:00:00 | 42:41 | ||
21. | Jukka Aunula | Rasti-Jyry | 12:00:00 | 43:08 | ||
22. | Oke Peltola | Turun Suunnistajat | 12:00:00 | 43:10 | ||
23. | Lauri Mikkonen | KontiolU | 12:00:00 | 43:16 | ||
23. | Reino Ansamaa | Rasti-Nokia | 12:00:00 | 43:16 | ||
25. | Seppo Tuominen | Kouvolan Rasti-72 | 12:00:00 | 43:30 | ||
26. | Kyösti Rautanen | Tuupovaaran Sepot | 12:00:00 | 43:33 | ||
27. | Åge Liljeström | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 43:42 | ||
28. | Lasse Myllyaho | Keuruun Kisailijat | 12:00:00 | 45:12 | ||
29. | Seppo Ahvenainen | Järvenpään Palo | 12:00:00 | 45:30 | ||
30. | Matti Valta | Jämsän Retki-Veikot | 12:00:00 | 45:43 | ||
31. | Matti Railimo | Rastivarsat | 12:00:00 | 45:47 | ||
32. | Aimo Partanen | Kuopion Suunnistajat | 12:00:00 | 45:48 | ||
33. | Reijo Pitkänen | Hollolan Urheilijat -46 | 12:00:00 | 46:02 | ||
34. | Niilo Sevon | Saloisten Reipas | 12:00:00 | 46:37 | ||
35. | Voitto Järvenpää | Rasti E4 | 12:00:00 | 46:45 | ||
36. | Severi Halkosaari | Himangan Urheilijat | 12:00:00 | 46:48 | ||
37. | Ronald Mcgaail | Söllerödok | DEN | 12:00:00 | 47:23 | |
38. | Ilmari Mäkilä | Espoon Suunta | 12:00:00 | 47:58 | ||
39. | Vesa Herttuainen | Raja-Karjalan Suunnistajat | 12:00:00 | 48:04 | ||
40. | Ilkka Lainema | MS Parma | 12:00:00 | 49:23 | ||
41. | Pekka Lindqvist | Raja-Karjalan Suunnistajat | 12:00:00 | 49:27 | ||
42. | Tauno Pajala | Espoon Suunta | 12:00:00 | 49:44 | ||
43. | Ossi Lakkala | Saloisten Reipas | 12:00:00 | 50:46 | ||
44. | Risto Jarva | Oriveden Ponnistus | 12:00:00 | 50:49 | ||
45. | Jan Åsberg | Häverödals | SWE | 12:00:00 | 50:57 | |
46. | Reino Hotti | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 51:27 | ||
47. | Alexander Orlov | Dialog-V:N | RUS | 12:00:00 | 51:51 | |
48. | Mauno Näsi | Rasti-Jussit | 12:00:00 | 52:32 | ||
49. | Matti Lampinen | Navi | 12:00:00 | 52:34 | ||
50. | Veli-Matti Kyckling | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 52:45 | ||
51. | Timo Turpeinen | Vaajakosken Terä | 12:00:00 | 52:51 | ||
52. | Pentti Hirvonen | Turun Metsänkävijät | 12:00:00 | 52:54 | ||
53. | Reijo Mouhu | Raja-Karjalan Suunnistajat | 12:00:00 | 53:26 | ||
54. | Erkki Rantakangas | Alajärven Ankkurit | 12:00:00 | 54:35 | ||
55. | Eero Länsiluoto | Espoon Suunta | 12:00:00 | 54:37 | ||
56. | Heikki Onnela | Kemijärven Urheilijat | 12:00:00 | 54:38 | ||
57. | Alexander Kozmov | EVEREST-RU | RUS | 12:00:00 | 55:22 | |
58. | Leo Koistinen | Vakka-Rasti | 12:00:00 | 55:47 | ||
59. | Pertti Immanen | Oriveden Ponnistus | 12:00:00 | 57:26 | ||
60. | Valery Novozhilov | Saint-Pete | RUS | 12:00:00 | 58:02 | |
61. | Pekka Peltonen | Mäntsälän Urheilijat | 12:00:00 | 58:40 | ||
62. | Reijo Puurunen | Oulun Tarmo | 12:00:00 | 58:59 | ||
63. | Jaakko Laine | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 59:43 | ||
64. | Klaus Toivonen | Ounasvaaran Hiihtoseura | 12:00:00 | 1:01:08 | ||
65. | Sergei Harkov | Inus | 12:00:00 | 1:01:49 | ||
66. | Pekka Puolakka | Säyneisen Salpa | 12:00:00 | 1:02:31 | ||
67. | Rolf Eklund | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 1:03:50 | ||
68. | Jussi Rajamäki | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 1:05:30 | ||
69. | Vladimir Ivanov | Dialog-V:N | RUS | 12:00:00 | 1:07:31 | |
70. | Erkki Väänänen | Siilin Rasti | 12:00:00 | 1:07:56 | ||
71. | Jorma Pöntinen | Navi | 12:00:00 | 1:10:34 | ||
72. | Mike Intgroen | KOVZ | NED | 12:00:00 | 1:11:12 | |
72. | Jouko Kontturi | Rasti-Lukko | 12:00:00 | 1:11:12 | ||
74. | Arto Rautiainen | Kalevan Rasti | 12:00:00 | 1:12:11 | ||
75. | Pekka Heikelä | MS Parma | 12:00:00 | 1:14:25 | ||
76. | Roy Dawson | NATO | GBR | 12:00:00 | 1:15:59 | |
77. | Heikki Kujanpää | Alajärven Ankkurit | 12:00:00 | 1:26:17 | ||
78. | Jouni Marttinen | Mäntsälän Urheilijat | 12:00:00 | 1:27:18 | ||
79. | Atle Bergseth | KvernbitIL | 12:00:00 | 1:38:02 | ||
80. | Alexander Malinin | Saint-Pete | RUS | 12:00:00 | 1:40:30 | |
Jorma Juvonen | Espoon Suunta | 12:00:00 | ej startad | |||
Hannu Pönni | Kymin Suunnistajat | 12:00:00 | ej startad | |||
Aarne Hurskainen | Valkeakosken Haka | 12:00:00 | ej startad | |||
Jukka Nurmela | Urjalan Urheilijat | 12:00:00 | ej startad | |||
Seppo Kuikko | Vehkalahden Veikot | 12:00:00 | ej startad | |||
Veikko Kaarnijärvi | Jämsän Retki-Veikot | 12:00:00 | disk | |||
Pertti Euren | Rastikarhut | 12:00:00 | disk | |||
Matti Espo | Sippurasti | 12:00:00 | disk | |||
Henry Lågland | Vaasan Suunnistajat | 12:00:00 | disk | |||
Heikki Lahdenniemi | Sahalahden Kunto | 12:00:00 | bröt | |||
Antero Varjonen | Rajamäen Rykmentti | 12:00:00 | bröt | |||
Börje Sten | Akilles OK | 12:00:00 | ej startad |