Starttid | 8,5 km |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Igor Gorbatenkov | BelieNochi | RUS | 12:00:00 | 1:03:12 | |
2. | Tuomas Tala | Delta | 12:00:00 | 1:05:13 | ||
3. | Mikko Lepo | Suunta Jyväskylä | 12:00:00 | 1:07:02 | ||
4. | Henrik Karelo | Vihtavuoren Pamaus | 12:00:00 | 1:10:59 | ||
5. | Petteri Lauronen | Lynx | 12:00:00 | 1:11:22 | ||
6. | Heikki Kettunen | Vihtavuoren Pamaus | 12:00:00 | 1:11:57 | ||
7. | Petri Moisio | Saarijärven Pullistus | 12:00:00 | 1:13:41 | ||
8. | Jani Riissanen | Espoon Akilles | 12:00:00 | 1:13:44 | ||
9. | Arttu Koskinen | Hauhon Sisu | 12:00:00 | 1:13:49 | ||
10. | Nikolay Sytov | Mosmeridian | RUS | 12:00:00 | 1:14:46 | |
11. | Marko Ojala | Ulvilan Ura | 12:00:00 | 1:15:14 | ||
12. | Denis Kuprienko | Sankt-Pete | RUS | 12:00:00 | 1:15:15 | |
13. | Antti Turkki | Olavin Rasti | 12:00:00 | 1:15:25 | ||
14. | Arto Puro-Aho | Ylistaron Kilpa-Veljet | 12:00:00 | 1:16:00 | ||
15. | Jyri Huurre | Turun Suunnistajat | 12:00:00 | 1:16:49 | ||
16. | Libor Zridkavesely | Austria | AUT | 12:00:00 | 1:17:51 | |
17. | Tomi Savolainen | Rastiketut | 12:00:00 | 1:19:02 | ||
18. | Tuomas Huttunen | Olavin Rasti | 12:00:00 | 1:20:07 | ||
19. | Janne Kivilaakso | Lynx | 12:00:00 | 1:23:39 | ||
20. | Juho Koskinen | Hämeenlinnan Suunnistajat | 12:00:00 | 1:25:41 | ||
21. | Antti Mäkinen | Ilomantsin Urheilijat | 12:00:00 | 1:26:18 | ||
22. | Tero Ojala | Kuusankosken Urheiluseura | 12:00:00 | 1:26:20 | ||
23. | Alexei Azarov | CSU | RUS | 12:00:00 | 1:29:32 | |
24. | Vasyl Tkachenko | SFGU | UKR | 12:00:00 | 1:32:01 | |
25. | Jyrki Haikonen | Ulvilan Ura | 12:00:00 | 1:32:22 | ||
26. | Mikko Vesisenaho | Liperin Taimi | 12:00:00 | 1:35:33 | ||
27. | Jani Leppäniemi | Vetelin Urheilijat | 12:00:00 | 1:37:15 | ||
28. | Dani Davi | Catalonia Team | CAT | 12:00:00 | 1:37:21 | |
29. | Mika Näpänkangas | Suunta Jyväskylä | 12:00:00 | 1:39:13 | ||
30. | Pasi Nurmi | Rastiketut | 12:00:00 | 1:40:28 | ||
31. | Juha Niinimäki | Kyrös-Rasti | 12:00:00 | 1:50:44 | ||
32. | Jukka Kurttila | Navi | 12:00:00 | 2:02:51 | ||
33. | Poika Isokoski | Kangasala SK | 12:00:00 | 2:11:11 | ||
34. | Ossi Porri | Espoon Akilles | 12:00:00 | 2:15:18 | ||
Miko Saarilaakso | Lappeen Riento | 12:00:00 | bröt | |||
Marko Rautanen | Tuupovaaran Sepot | 12:00:00 | bröt | |||
Tero Junttila | Anttolan Urheilijat | 12:00:00 | bröt |