Starttid | 3,4 km |
5,6 km |
6,4 km |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Olli-Markus Taivainen | Pellon Ponsi | 12:00:00 | 17:11 (1) | 31:59 | |||
2. | Markus Lindeqvist | Paimion Rasti | 12:00:00 | 17:39 (2) | 29:34 (1) | 33:39 | ||
3. | Matti Kivelä | Delta | 12:00:00 | 18:19 (3) | 30:19 (2) | 34:07 | ||
4. | Johan Bäckman | OK Orient | 12:00:00 | 18:20 (4) | 31:13 (3) | 35:11 | ||
5. | Aapo Leskinen | Lynx | 12:00:00 | 19:04 (9) | 31:38 (4) | 35:46 | ||
6. | Denis Grishman | Tampereen Pyrintö | 12:00:00 | 18:44 (6) | 31:52 (5) | 35:57 | ||
7. | Jonne Lakanen | Vaajakosken Terä | 12:00:00 | 18:58 (8) | 32:08 (8) | 36:04 | ||
8. | Sergey Gorokhov | Rasti-Kurikka | 12:00:00 | 20:08 (17) | 32:20 (10) | 36:10 | ||
9. | Lasse Kautto | Angelniemen Ankkuri | 12:00:00 | 19:23 (13) | 32:07 (7) | 36:11 | ||
10. | Juha Tommila | Hiisirasti | 12:00:00 | 19:12 (10) | 36:12 | |||
11. | Juri Kirjanov | Hämeenlinnan Suunnistajat | 12:00:00 | 18:47 (7) | 32:17 (9) | 36:13 | ||
12. | Mikko Hölsö | Ylistaron Kilpa-Veljet | 12:00:00 | 18:29 (5) | 31:56 (6) | 36:19 | ||
13. | Jarno Parkkinen | Rajamäen Rykmentti | 12:00:00 | 32:37 (12) | 36:41 | |||
14. | Janne Salmi | Turun Suunnistajat | 12:00:00 | 19:16 (11) | 32:36 (11) | 36:42 | ||
15. | Johannes Pohjala | Hiisirasti | 12:00:00 | 20:05 (16) | 33:11 (13) | 37:16 | ||
16. | Tuomas Kari | Angelniemen Ankkuri | 12:00:00 | 20:03 (15) | 37:40 | |||
17. | Esa Huttunen | OK Orient | 12:00:00 | 20:17 (19) | 33:54 (14) | 37:55 | ||
18. | Teemu Köngäs | Sotkamon Jymy | 12:00:00 | 20:41 (22) | 34:02 (16) | 38:04 | ||
19. | Antti Turpeinen | Vaajakosken Terä | 12:00:00 | 19:49 (14) | 34:00 (15) | 38:18 | ||
20. | Henrik Väisänen | Hiisirasti | 12:00:00 | 20:14 (18) | 34:08 (17) | 38:23 | ||
21. | Petri Noponen | Delta | 12:00:00 | 21:04 (25) | 34:23 (19) | 38:37 | ||
22. | Jarkko Saarinen | Delta | 12:00:00 | 20:21 (20) | 34:19 (18) | 38:45 | ||
23. | Jouni Heinonen | Valkeakosken Haka | 12:00:00 | 20:48 (23) | 34:27 (20) | 39:07 | ||
24. | Lauri Sorsa | Mäntsälän Urheilijat | 12:00:00 | 21:19 (28) | 35:06 (23) | 39:21 | ||
25. | Mikko Lassila | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 20:36 (21) | 35:16 (24) | 39:25 | ||
26. | Daniel Stenlund | IF Brahe | 12:00:00 | 19:16 (11) | 34:40 (21) | 39:33 | ||
27. | Asgeir Mjösund | MS Parma | 12:00:00 | 21:09 (26) | 35:26 (25) | 39:44 | ||
28. | Jani Tamminen | Turun Suunnistajat | 12:00:00 | 21:02 (24) | 35:02 (22) | 39:46 | ||
29. | Pekka Hyvönen | Turun Suunnistajat | 12:00:00 | 22:00 (31) | 35:42 (27) | 40:05 | ||
30. | Ville Uitto | Rasti-Kurikka | 12:00:00 | 22:06 (32) | 36:11 (28) | 40:13 | ||
31. | Timo Joensuu | Vaajakosken Terä | 12:00:00 | 21:36 (29) | 35:26 (25) | 40:20 | ||
32. | Mikko Sipilä | Kangasala SK | 12:00:00 | 21:38 (30) | 36:26 (29) | 40:47 | ||
33. | Juho Kinni | Tampereen Pyrintö | 12:00:00 | 36:46 (30) | 41:11 | |||
34. | Juha Luoma | Lapuan Virkiä | 12:00:00 | 21:12 (27) | 36:59 (31) | 41:37 | ||
35. | Juha Hyyryläinen | Anttolan Urheilijat | 12:00:00 | 22:34 (35) | 37:13 (32) | 42:03 | ||
36. | Jaakko Istolahti | Ylistaron Kilpa-Veljet | 12:00:00 | 22:43 (36) | 37:40 (34) | 42:12 | ||
37. | Lauri Pohjola | Suunta Jyväskylä | 12:00:00 | 22:49 (37) | 38:23 (35) | 43:04 | ||
38. | Juuso Kujanpää | Lynx | 12:00:00 | 23:07 (38) | 38:42 (36) | 43:19 | ||
39. | Erkka Mehtälä | Delta | 12:00:00 | 22:20 (33) | 37:31 (33) | 43:27 | ||
40. | Biel Rafols | Catalonia Team | CAT | 12:00:00 | 22:22 (34) | 39:09 (37) | 43:54 | |
41. | Oskari Heiskanen | Paimion Rasti | 12:00:00 | 23:14 (39) | 39:23 (39) | 44:04 | ||
42. | Marko Tölli | Suunta Jyväskylä | 12:00:00 | 24:36 (44) | 39:15 (38) | 44:09 | ||
43. | Ossi Karvonen | Kuusankosken Urheiluseura | 12:00:00 | 24:03 (40) | 39:34 (40) | 44:43 | ||
44. | Christian Pfeifer | TeamAustri | AUT | 12:00:00 | 24:05 (41) | 40:31 (41) | 45:06 | |
45. | Llu¡s Bedos | Catalonia Team | CAT | 12:00:00 | 24:19 (42) | 41:06 (42) | 45:57 | |
46. | Mar‡al Serralonga | Catalonia Team | CAT | 12:00:00 | 24:34 (43) | 42:22 (44) | 47:34 | |
47. | Jari Lehtonen | Rastivarsat | 12:00:00 | 41:35 (43) | 47:43 | |||
48. | Kalle Manninen | Haukivuoren Kisailijat | 12:00:00 | 25:36 (45) | 43:54 (45) | 48:56 | ||
49. | Sergey Doronin | SneGoViko- | RUS | 12:00:00 | 28:04 (47) | 44:29 (46) | 50:15 | |
50. | Harri Lehtimäki | Reilut Miehet Havumetsien | 12:00:00 | 25:51 (46) | 45:09 (47) | 50:41 | ||
51. | Teemu Perälä | Lapuan Virkiä | 12:00:00 | 28:38 (48) | 49:23 (48) | 55:06 | ||
Totte Packalén | Lynx | 12:00:00 | ej startad | |||||
Harri Poutiainen | Turun Metsänkävijät | 12:00:00 | bröt | |||||
Michal Rosinski | SportClub | POL | 12:00:00 | ej startad | ||||
Mikko Väisänen | Anttolan Urheilijat | 12:00:00 | ej startad | |||||
Timo Saarinen | Tampereen Pyrintö | 12:00:00 | ej startad | |||||
Mikhail Chegarovskiy | IF Sibbo-Vargarna | 12:00:00 | ej startad | |||||
Jouni Kahelin | Vaajakosken Terä | 12:00:00 | ej startad | |||||
Olle Kärner | Delta | 12:00:00 | ej startad |