Starttid | 3,0 km |
4,9 km |
5,5 km |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Juha Tommila | Hiisirasti | 12:00:00 | 18:21 (2) | 34:08 | |||
2. | Denis Grishman | Tampereen Pyrintö | 12:00:00 | 34:26 | ||||
3. | Esa Huttunen | OK Orient | 12:00:00 | 18:11 (1) | 34:27 | |||
4. | Lasse Kautto | Angelniemen Ankkuri | 12:00:00 | 34:30 | ||||
5. | Markus Lindeqvist | Paimion Rasti | 12:00:00 | 35:35 | ||||
6. | Jonne Lehto | Vehkalahden Veikot | 12:00:00 | 35:46 | ||||
7. | Juri Kirjanov | Hämeenlinnan Suunnistajat | 12:00:00 | 19:34 (4) | 35:48 | |||
8. | Olli-Markus Taivainen | Pellon Ponsi | 12:00:00 | 19:34 (4) | 32:48 (1) | 36:01 | ||
9. | Jouni Heinonen | Valkeakosken Haka | 12:00:00 | 36:04 | ||||
10. | Jarno Parkkinen | Rajamäen Rykmentti | 12:00:00 | 19:36 (6) | 33:03 (2) | 36:25 | ||
11. | Petri Noponen | Delta | 12:00:00 | 19:28 (3) | 36:33 | |||
12. | Janne Salmi | Turun Suunnistajat | 12:00:00 | 20:02 (8) | 33:37 (3) | 37:00 | ||
13. | Jarkko Saarinen | Delta | 12:00:00 | 37:19 | ||||
14. | Mikko Väisänen | Anttolan Urheilijat | 12:00:00 | 20:15 (9) | 33:55 (4) | 37:23 | ||
15. | Ville Uitto | Rasti-Kurikka | 12:00:00 | 20:49 (14) | 37:40 | |||
16. | Jouni Kahelin | Vaajakosken Terä | 12:00:00 | 20:18 (10) | 34:17 (5) | 37:42 | ||
17. | Mikhail Chegarovskiy | IF Sibbo-Vargarna | 12:00:00 | 37:52 | ||||
18. | Juho-Matti Taivainen | Pellon Ponsi | 12:00:00 | 38:03 | ||||
19. | Timo Saarinen | Tampereen Pyrintö | 12:00:00 | 20:01 (7) | 34:28 (6) | 38:06 | ||
20. | Mikko Sipilä | Kangasala SK | 12:00:00 | 38:35 | ||||
21. | Ville Sabel | Hiisirasti | 12:00:00 | 20:31 (11) | 35:12 (7) | 38:39 | ||
22. | Pekka Hyvönen | Turun Suunnistajat | 12:00:00 | 38:42 | ||||
23. | Johan Bäckman | OK Orient | 12:00:00 | 21:35 (18) | 35:22 (8) | 38:46 | ||
24. | Juha Hyyryläinen | Anttolan Urheilijat | 12:00:00 | 39:03 | ||||
25. | Jani Tamminen | Turun Suunnistajat | 12:00:00 | 39:44 | ||||
25. | Sören Lösch | USVJena | GER | 12:00:00 | 22:06 (21) | 36:19 (9) | 39:44 | |
27. | Marko Tölli | Suunta Jyväskylä | 12:00:00 | 39:52 | ||||
28. | Llu¡s Bedos | Catalonia Team | CAT | 12:00:00 | 40:12 | |||
29. | Antti Turpeinen | Vaajakosken Terä | 12:00:00 | 20:32 (12) | 36:49 (10) | 40:31 | ||
30. | Biel Rafols | Catalonia Team | CAT | 12:00:00 | 22:36 (22) | 40:36 | ||
31. | Jani Virta | IF Sibbo-Vargarna | 12:00:00 | 22:38 (23) | 40:40 | |||
32. | Henrik Väisänen | Hiisirasti | 12:00:00 | 41:00 | ||||
33. | Juho Kinni | Tampereen Pyrintö | 12:00:00 | 21:41 (19) | 37:12 (11) | 41:18 | ||
34. | Mikko Hölsö | Ylistaron Kilpa-Veljet | 12:00:00 | 20:32 (12) | 37:27 (12) | 41:33 | ||
35. | Erkka Mehtälä | Delta | 12:00:00 | 21:32 (17) | 37:33 (13) | 41:50 | ||
36. | Oskari Heiskanen | Paimion Rasti | 12:00:00 | 41:52 | ||||
37. | Jari Hannuksela | SK Pohjantähti | 12:00:00 | 21:53 (20) | 38:08 (14) | 41:59 | ||
38. | Jaakko Istolahti | Ylistaron Kilpa-Veljet | 12:00:00 | 21:05 (16) | 42:04 | |||
39. | Lauri Pohjola | Suunta Jyväskylä | 12:00:00 | 23:55 (25) | 40:04 (15) | 44:27 | ||
40. | Juha Luoma | Lapuan Virkiä | 12:00:00 | 20:52 (15) | 40:32 (17) | 44:29 | ||
41. | Juuso Kujanpää | Lynx | 12:00:00 | 24:44 (26) | 40:29 (16) | 44:50 | ||
42. | Lauri Sorsa | Mäntsälän Urheilijat | 12:00:00 | 26:29 (30) | 45:33 | |||
43. | Ossi Karvonen | Kuusankosken Urheiluseura | 12:00:00 | 25:25 (27) | 41:45 (18) | 45:59 | ||
44. | Kalle Manninen | Haukivuoren Kisailijat | 12:00:00 | 25:38 (28) | 42:54 (19) | 47:27 | ||
45. | Christian Pfeifer | TeamAustri | AUT | 12:00:00 | 47:37 | |||
46. | Sergey Gorokhov | Rasti-Kurikka | 12:00:00 | 23:35 (24) | 45:10 (20) | 49:13 | ||
47. | Mar‡al Serralonga | Catalonia Team | CAT | 12:00:00 | 27:06 (31) | 45:35 (21) | 49:25 | |
48. | Teemu Perälä | Lapuan Virkiä | 12:00:00 | 25:50 (29) | 54:08 | |||
Johannes Pohjala | Hiisirasti | 12:00:00 | ej startad | |||||
Oleg Vokulov | Saarijärven Pullistus | RUS | 12:00:00 | bröt | ||||
Sergey Doronin | SneGoViko- | RUS | 12:00:00 | disk | ||||
Michal Rosinski | SportClub | POL | 12:00:00 | ej startad | ||||
Tero Föhr | Vehkalahden Veikot | 12:00:00 | ej startad | |||||
Asgeir Mjösund | MS Parma | 12:00:00 | ej startad | |||||
Harri Poutiainen | Turun Metsänkävijät | 12:00:00 | ej startad | |||||
Jari Lehtonen | Rastivarsat | 12:00:00 | ej startad | |||||
Olle Kärner | Delta | 12:00:00 | ej startad | |||||
Jouni Kujala | SK Pohjantähti | 12:00:00 | ej startad |