Starttid | 2,0 km |
3,3 km |
3,9 km |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Santeri Sainio | Kangasala SK | 12:00:00 | 25:22 | ||||
2. | Mikko Huhtinen | Turun Suunnistajat | 12:00:00 | 25:29 | ||||
3. | Erik Haajanen | OK Raseborg | 12:00:00 | 25:37 | ||||
4. | Jesse Laukkarinen | Rajamäen Rykmentti | 12:00:00 | 26:31 | ||||
5. | Jussi Parkkinen | SK Pohjantähti | 12:00:00 | 26:44 | ||||
6. | Aapo Aaltio | Rajamäen Rykmentti | 12:00:00 | 27:01 | ||||
7. | Antti Honkimaa | Espoon Suunta | 12:00:00 | 27:11 | ||||
8. | Panu Kangas | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 14:29 (2) | 27:35 | |||
9. | Aleksi Tuovinen | Kuopion Suunnistajat | 12:00:00 | 27:43 | ||||
10. | Ian Lawford | Abominable | AUS | 12:00:00 | 28:01 | |||
11. | Tommi Reponen | Paimion Rasti | 12:00:00 | 14:25 (1) | 28:42 | |||
12. | Aleksi Anttolainen | Lahden Suunnistajat-37 | 12:00:00 | 28:55 | ||||
13. | Miika Laine | Kymin Suunnistajat | 12:00:00 | 29:00 | ||||
14. | Teemu Pajunen | Navi | 12:00:00 | 29:01 | ||||
15. | Pyry Huhtanen | Koovee | 12:00:00 | 29:06 | ||||
16. | Tommi Oksanen | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 29:09 | ||||
16. | Tuukka Jurvakainen | Suunta Jyväskylä | 12:00:00 | 29:09 | ||||
18. | Roope Koskinen | Hiisirasti | 12:00:00 | 29:19 | ||||
19. | Tuomo Stenberg | MS Parma | 12:00:00 | 30:25 | ||||
20. | Markus Hakkarainen | Raja-Karjalan Suunnistajat | 12:00:00 | 30:28 | ||||
21. | Tomi Närvä | Suunta Jurva | 12:00:00 | 30:30 | ||||
22. | Heikki Virekunnas | Tampereen Pyrintö | 12:00:00 | 30:31 | ||||
23. | Rene Post | Hiisirasti | 12:00:00 | 30:39 | ||||
24. | Philipp Schiel | TeamAustri | AUT | 12:00:00 | 16:31 (4) | 30:47 | ||
25. | Vitaliy Chaban | NorthernWi | RUS | 12:00:00 | 30:48 | |||
26. | Jermu Kujanpää | Lynx | 12:00:00 | 14:49 (3) | 31:11 | |||
27. | Otso Seppälä | Rajamäen Rykmentti | 12:00:00 | 31:27 | ||||
28. | Lukas Scharnagl | TeamAustri | AUT | 12:00:00 | 31:42 | |||
29. | Tero Linnainmaa | Ikaalisten Nouseva-Voima | 12:00:00 | 31:57 | ||||
30. | Topias Peltonen | Itä-Päijänteen Rasti | 12:00:00 | 32:02 | ||||
31. | Roy Wickholm | OK Raseborg | 12:00:00 | 33:24 | ||||
32. | Jussi Uitto | Rasti-Jussit | 12:00:00 | 33:55 | ||||
33. | Aleksi Koskiaho | Vehkalahden Veikot | 12:00:00 | 34:02 | ||||
34. | Lassi Aaltonen | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 34:04 | ||||
35. | Jarkko Hänninen | Delta | 12:00:00 | 16:31 (4) | 34:05 | |||
36. | Pauli Huusari | Lahden Suunnistajat-37 | 12:00:00 | 34:51 | ||||
37. | Santeri Aikio | Kuusamon Erä-Veikot | 12:00:00 | 35:17 | ||||
38. | Daniil Sulatskiy | Juventa | RUS | 12:00:00 | 36:19 | |||
39. | Lauri Laasanen | Laihian Luja | 12:00:00 | 36:34 | ||||
40. | Vili Valjakka | Navi | 12:00:00 | 37:37 | ||||
41. | Joonas Hirvi | Raja-Karjalan Suunnistajat | 12:00:00 | 38:10 | ||||
42. | Julien Gillet | ASUBOrient | BEL | 12:00:00 | 38:14 | |||
43. | Janne Holmijoki | Paimion Rasti | 12:00:00 | 38:50 | ||||
44. | Sami Mänty | Hirvensalon Heitto | 12:00:00 | 39:48 | ||||
45. | Nikita Somov | Kuzmolovo1 | RUS | 12:00:00 | 41:01 | |||
46. | Matias Kankkunen | OK77 | 12:00:00 | 49:30 | ||||
47. | Janne Nyberg | OK Raseborg | 12:00:00 | 50:18 | ||||
48. | Eero Kahila | Tampereen Pyrintö | 12:00:00 | 51:35 | ||||
Miika Suominen | Rajamäen Rykmentti | 12:00:00 | ej startad | |||||
Eetu Nykänen | Navi | 12:00:00 | disk | |||||
Janne Kukkonen | Rasti-Pielinen | 12:00:00 | disk | |||||
Juho Matikainen | Kuusankosken Urheiluseura | 12:00:00 | ej startad | |||||
Sergey Zhukov | O.Ural.Ru | RUS | 12:00:00 | ej startad |