Starttid | 3,6 km |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Topi Raitanen | Tuusulan Voima-Veikot | 12:00:00 | 24:36 | ||
2. | Olli Ojanaho | Ounasvaaran Hiihtoseura | 12:00:00 | 26:04 | ||
3. | Nikolay Shaykin | BelieNochi | RUS | 12:00:00 | 26:54 | |
4. | Nikita Gusak | NorthernWi | RUS | 12:00:00 | 28:23 | |
5. | Miro Tuomala | Suunta Jyväskylä | 12:00:00 | 28:54 | ||
6. | Joonas Rantala | Riihimäen Suunnistajat | 12:00:00 | 28:57 | ||
7. | Arttu Nummela | Mäntsälän Urheilijat | 12:00:00 | 29:27 | ||
8. | Jan Brunner | OLGKöllike | SUI | 12:00:00 | 29:50 | |
9. | Alexander Zaslonkin | NW | RUS | 12:00:00 | 29:59 | |
10. | Anton Kuukka | Tampereen Pyrintö | 12:00:00 | 31:42 | ||
11. | Sampo Hyppölä | Sotkamon Jymy | 12:00:00 | 32:21 | ||
12. | Miika Irtola | Kouvolan Rasti-72 | 12:00:00 | 32:44 | ||
13. | Sauli Pietikäinen | Kuusankosken Urheiluseura | 12:00:00 | 33:03 | ||
14. | Antti Saikko | Lappeen Riento | 12:00:00 | 33:37 | ||
15. | Tomi Minkkinen | Rajamäen Rykmentti | 12:00:00 | 33:50 | ||
16. | Kasatkin Ilya | Orienta-Ky | RUS | 12:00:00 | 33:54 | |
17. | Aaro Ruohola | MS Parma | 12:00:00 | 34:07 | ||
18. | Ilya Didenko | Polar Star | RUS | 12:00:00 | 34:29 | |
19. | Mikko Hulkkonen | Pihkaniskat | 12:00:00 | 34:40 | ||
20. | Egor Shein | Juventa | RUS | 12:00:00 | 34:55 | |
21. | Jonas Jern | IF Femman | 12:00:00 | 35:25 | ||
22. | Markku Bergman | Ounasvaaran Hiihtoseura | 12:00:00 | 35:42 | ||
23. | Alexander Shakhunov | Kalinka | RUS | 12:00:00 | 36:17 | |
24. | Dennis Rehn | OK Raseborg | 12:00:00 | 36:18 | ||
25. | Mathias Peter | TeamAustri | AUT | 12:00:00 | 36:23 | |
26. | Joonatan Kivelä | Perhon Kiri | 12:00:00 | 37:21 | ||
27. | Jonas Björkgård | Kokkolan Suunnistajat | 12:00:00 | 37:35 | ||
28. | Sami Kattilakoski | Kokkolan Suunnistajat | 12:00:00 | 38:16 | ||
29. | Adeev Sergey | Orienta-Ky | RUS | 12:00:00 | 38:54 | |
30. | Jussi Harju | Tampereen Pyrintö | 12:00:00 | 39:32 | ||
31. | Petrus Hanhijärvi | Espoon Akilles | 12:00:00 | 39:48 | ||
32. | Max-Mikael Wörlin | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 40:34 | ||
33. | Rasmus Niinimäki | Kyrös-Rasti | 12:00:00 | 40:51 | ||
34. | Riku Vidqvist | Mäntsälän Urheilijat | 12:00:00 | 41:22 | ||
35. | Leonid Bogmatser | Juventa | RUS | 12:00:00 | 42:21 | |
36. | Linus Lehto | Karjaan Ura | 12:00:00 | 42:22 | ||
37. | Caj Snickars | Solf IK | 12:00:00 | 42:34 | ||
38. | Nikita Rodnov | Juventa | RUS | 12:00:00 | 42:46 | |
39. | Juho Lehto | Riihimäen Suunnistajat | 12:00:00 | 42:56 | ||
40. | Waltteri Hyvönen | Delta | 12:00:00 | 43:06 | ||
41. | Nikita Biletskiy | K110 | RUS | 12:00:00 | 43:13 | |
42. | Axel Granberg | IF Femman | 12:00:00 | 44:21 | ||
43. | Tuomo Niskanen | Mäntsälän Urheilijat | 12:00:00 | 44:59 | ||
44. | Matti Mörsky | Keuruun Kisailijat | 12:00:00 | 45:42 | ||
45. | Atte Jurvakainen | Suunta Jyväskylä | 12:00:00 | 47:10 | ||
46. | Evgeniy Nikolaychuk | Olimp-Vidn | RUS | 12:00:00 | 49:53 | |
47. | Jooseppi Kalliokoski | Perhon Kiri | 12:00:00 | 50:35 | ||
48. | Mikael Mandell | IF Femman | 12:00:00 | 52:52 | ||
49. | Mikhail Kuznetsov | BelieNochi | RUS | 12:00:00 | 54:54 | |
50. | Pietu Heiskanen | Kangasniemen Kalske | 12:00:00 | 55:47 | ||
51. | Sergey Kochetkov | Olimp-Vidn | RUS | 12:00:00 | 57:23 | |
52. | Oskari Koskivirta | Kymin Suunnistajat | 12:00:00 | 1:00:32 | ||
53. | Tuomas Sainio | Kangasala SK | 12:00:00 | 1:03:06 | ||
54. | Anton Nozdrachev | Lytkarino | RUS | 12:00:00 | 1:12:22 | |
55. | Henrik Stubb | IK Falken | 12:00:00 | 1:15:26 | ||
56. | Alfred Figueras | Catalonia Team | CAT | 12:00:00 | 1:40:35 | |
Jussi Rauhala | Kyrös-Rasti | 12:00:00 | disk | |||
Nikita Popov | Voronezh | RUS | 12:00:00 | bröt | ||
Ivan Kaloshin | Olimp-Vidn | RUS | 12:00:00 | disk |