Starttid | 8,0 km |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Timo Nurmela | Rasti-Kurikka | 12:00:00 | 50:38 | ||
2. | Pekka Inkeri | Olavin Rasti | 12:00:00 | 51:20 | ||
3. | Reijo Bister | Rasti 88 | 12:00:00 | 52:38 | ||
4. | Mika Vuorela | Tampereen Pyrintö | 12:00:00 | 53:46 | ||
5. | Timo Jaarinen | Rasti 88 | 12:00:00 | 54:35 | ||
6. | Reijo Viitanen | Tampereen Pyrintö | 12:00:00 | 54:39 | ||
7. | Markku Huostila | Lammin Säkiä | 12:00:00 | 54:42 | ||
8. | Petri Laaksonen | Turun Suunnistajat | 12:00:00 | 54:43 | ||
9. | Jukka Ukkonen | Navi | 12:00:00 | 55:33 | ||
10. | Pasi Raukko | Mäntän Seudun Eräpirkat | 12:00:00 | 56:16 | ||
11. | Aki Rauhansalo | Rasti-Lukko | 12:00:00 | 56:40 | ||
12. | Ove Simosas | OK Orient | 12:00:00 | 56:45 | ||
13. | Jarmo Reiman | Angelniemen Ankkuri | 12:00:00 | 56:53 | ||
14. | Jouko Jylhä | Espoon Suunta | 12:00:00 | 57:20 | ||
15. | Jari Jaakkola | Maarian Mahti | 12:00:00 | 57:50 | ||
16. | Pekka Lauri | Keravan Urheilijat | 12:00:00 | 58:10 | ||
17. | Rauno Hakala | Suomusjärven Sisu | 12:00:00 | 58:15 | ||
18. | Jukka Kyhäräinen | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 58:22 | ||
19. | Tuomo Marttinen | Kangasniemen Kalske | 12:00:00 | 59:24 | ||
20. | Mikko Yli-Kauppila | Punkalaitumen Kunto | 12:00:00 | 59:33 | ||
21. | Jan Biström | OK77 | 12:00:00 | 59:50 | ||
22. | Timo Parttimaa | Angelniemen Ankkuri | 12:00:00 | 59:59 | ||
23. | Aleksandr Afonushkin | Petersburg | RUS | 12:00:00 | 1:00:07 | |
24. | Tomas Ray | OK77 | 12:00:00 | 1:00:28 | ||
25. | Jouni Vantaala | Lammin Säkiä | 12:00:00 | 1:00:37 | ||
26. | Jari Kahiala | Pihkaniskat | 12:00:00 | 1:00:40 | ||
27. | Kari Matilainen | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 1:00:44 | ||
28. | Juha Kvist | Suomussalmen Rasti | 12:00:00 | 1:01:41 | ||
29. | Kimmo Gynther | Itä-Hämeen Rasti | 12:00:00 | 1:03:01 | ||
30. | Timo Lainema | Turun Metsänkävijät | 12:00:00 | 1:03:36 | ||
31. | Kari Pussinen | Rasti-Nokia | 12:00:00 | 1:04:16 | ||
32. | Jarmo Karjala | Delta | 12:00:00 | 1:04:47 | ||
33. | Janne Syrjäläinen | Navi | 12:00:00 | 1:05:10 | ||
34. | Tuomas Ojanen | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 1:05:15 | ||
35. | Ulf Höglund | OK Raseborg | 12:00:00 | 1:05:28 | ||
36. | Kalle Virtanen | Hämeenlinnan Suunnistajat | 12:00:00 | 1:06:27 | ||
37. | Janne Polvela | Rasti E4 | 12:00:00 | 1:06:55 | ||
38. | Kalevi Mäkipää | Ulvilan Ura | 12:00:00 | 1:06:59 | ||
39. | Mika Siikaluoma | Kangasala SK | 12:00:00 | 1:07:00 | ||
40. | Juha Kuuluvainen | Espoon Suunta | 12:00:00 | 1:09:30 | ||
41. | Timo Salin | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 1:09:31 | ||
42. | Rainer Räbb | Pargas IF | 12:00:00 | 1:09:57 | ||
43. | Markku Mänty | Turun Metsänkävijät | 12:00:00 | 1:10:41 | ||
44. | Pertti Sorri | Rastihaukat | 12:00:00 | 1:12:21 | ||
45. | Hannu Numminen | Espoon Akilles | 12:00:00 | 1:15:22 | ||
46. | Kari Reini | Raisu Lumous | 12:00:00 | 1:16:48 | ||
47. | Reima Vainio | Mäntsälän Urheilijat | 12:00:00 | 1:17:01 | ||
48. | Anders Hällström af | OK77 | 12:00:00 | 1:17:10 | ||
49. | Petri Kettunen | Kuusankosken Urheiluseura | 12:00:00 | 1:17:20 | ||
50. | Timo Neuvonen | Mustalammen Pallo | 12:00:00 | 1:18:09 | ||
51. | Marko Österman | Turun Suunnistajat | 12:00:00 | 1:19:48 | ||
52. | Timo Hänninen | Navi | 12:00:00 | 1:23:14 | ||
53. | Jouko Skog | Koo-Vee | 12:00:00 | 1:29:03 | ||
54. | Matti Heikkilä | Mäntsälän Urheilijat | 12:00:00 | 1:31:03 | ||
55. | Teppo Valtonen | Hämeenlinnan Tarmo | 12:00:00 | 1:33:11 | ||
56. | Heikki Huhtinen | Turun Suunnistajat | 12:00:00 | 1:34:07 | ||
57. | Jorma Jussila | Kevytrakennemiehet | 12:00:00 | 1:37:02 | ||
58. | Jari Kanko | Koo-Vee | 12:00:00 | 1:37:32 | ||
59. | Petri Järvinen | Eura-Kauttuan Urheilijat | 12:00:00 | 1:42:41 | ||
60. | Timo Jortama | SK Pohjantähti | 12:00:00 | 1:51:20 | ||
61. | Kasperi Launis | Raisu Lumous | 12:00:00 | 1:54:02 | ||
62. | Pasi Viberg | Turun Suunnistajat | 12:00:00 | 2:00:43 | ||
63. | Jyrki Kajavalta | Turun Suunnistajat | 12:00:00 | 2:01:48 | ||
Juha Koskinen | Vaajakosken Terä | 12:00:00 | ej startad | |||
Mika Kulmala | Rajamäen Rykmentti | 12:00:00 | bröt | |||
Tapani Holmijoki | Paimion Rasti | 12:00:00 | bröt | |||
Timo Rokka | Lounais-Hämeen Rasti | 12:00:00 | bröt | |||
Mauri Laasonen | Kalevan Rasti | 12:00:00 | disk | |||
Pekka Rapeli | Rasti-Lukko | 12:00:00 | ej startad | |||
Sakari Pesola | Rastiketut | 12:00:00 | ej startad | |||
Ali Mättölä | Fiskarin Urheilijat -47 | 12:00:00 | ej startad | |||
Esa Kuoppala | Rasti-Kurikka | 12:00:00 | ej startad | |||
Hannu Heinilä | Rastivarsat | 12:00:00 | ej startad |