SM-yö Alastarolla

H65

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
2,3 km
Maali
4,8 km
 
1.   Veikko Loukonen Piikkiön Kehitys  FIN  22:31:00   20:45 (1)  46:08  
2.   Timo Peltola MS Parma  FIN  23:11:00   22:29 (2)  48:47  
3.   Risto Wessman Hiidenkiertäjät  FIN  21:59:00   25:17 (8)  50:13  
4.   Pertti Nieminen Rajamäen Rykmentti  FIN  22:41:00   25:37 (9)  52:02  
5.   Paavo Inkinen Rasti-Jyry  FIN  22:03:00   24:46 (7)  52:42  
6.   Hannu Töyrylä Kouvolan Suunnistajat  FIN  22:51:00   24:05 (4)  53:11  
7.   Pentti Jokinen Kankaanpään Suunnistajat  FIN  22:17:00   24:38 (5)  55:17  
8.   Jaakko Hörkkö MS Parma  FIN  22:49:00   27:19 (11)  55:21  
9.   Tero Tiitola Rastikarhut  FIN  21:43:00   24:43 (6)  56:21  
10.   Seppo Kuokkanen Pihkaniskat  FIN  22:55:00   28:28 (14)  56:48  
11.   Tuomo Peltola MS Parma  FIN  21:57:00   28:46 (18)  57:18  
12.   Eero Hyvönen Porvoon Urheilijat  FIN  22:59:00   25:47 (10)  57:31  
13.   Seppo Hämäläinen Kankaanpään Suunnistajat  FIN  23:09:00   27:39 (12)  57:37  
14.   Risto Orpana SOC Asikkala  FIN  21:51:00   28:56 (20)  58:14  
15.   Veikko Rautarae Hirvensalon Heitto  FIN  22:47:00   29:24 (22)  59:05  
16.   Vesa Herttuainen Raja-Karjalan Suunnistajat  FIN  20:51:00   29:17 (21)  59:59  
17.   Seppo Tuominen Kouvolan Suunnistajat  FIN  22:25:00   30:54 (30)  1:00:13  
18.   Mauri Tolvanen Leppävaaran Sisu  FIN  21:49:00   32:23 (33)  1:00:52  
19.   Kalevi Moisio Turun Suunnistajat  FIN  22:15:00   27:56 (13)  1:01:19  
20.   Jorma Paldanius Turun Suunnistajat  FIN  22:11:00   30:54 (30)  1:01:30  
21.   Raimo Karvonen Suomusjärven Sisu  FIN  22:23:00   33:51 (39)  1:02:20  
22.   Reino Ansamaa Rasti-Nokia  FIN  22:37:00   30:05 (24)  1:03:02  
23.   Risto Jarva Oriveden Ponnistus  FIN  22:13:00   29:34 (23)  1:03:09  
24.   Pekka Kanste OK Raseborg  FIN  22:01:00   23:56 (3)  1:03:28  
25.   Kalle Virtanen Rasti-Lukko  FIN  21:53:00   28:55 (19)  1:03:56  
26.   Pentti Tammisaari Hirvensalon Heitto  FIN  22:29:00   30:40 (27)  1:04:25  
27.   Reijo Liitiäinen Akilles OK  FIN  22:57:00   36:26 (47)  1:05:49  
28.   Heikki Hillo Valkeakosken Haka  FIN  22:39:00   28:39 (16)  1:06:08  
29.   Eero Leppäkorpi Leppävaaran Sisu  FIN  21:55:00   33:37 (37)  1:06:22  
30.   Osmo Siltanen Rasti-Nokia  FIN  21:23:00   30:11 (25)  1:06:39  
31.   Pertti Valtee Helsingin Suunnistajat  FIN  22:53:00   30:40 (27)  1:07:48  
32.   Kari Kallio Suomusjärven Sisu  FIN  22:45:00   38:19 (51)  1:07:59  
33.   Pertti Immanen Oriveden Ponnistus  FIN  21:31:00   36:23 (46)  1:08:49  
34.   Lars Forsblom Kouvolan Suunnistajat  FIN  22:21:00      1:09:36  
35.   Pertti Havia Maarian Mahti  FIN  20:19:00   30:32 (26)  1:09:39  
36.   Börje Sten OK Orient  FIN  21:37:00   28:41 (17)  1:09:48  
37.   Tapio Reijula Mesikämmenet  FIN  20:35:00   32:10 (32)  1:09:51  
38.   Esko Taipalus Rastiketut  FIN  21:19:00   34:57 (41)  1:11:04  
39.   Markku Virtanen Espoon Akilles  FIN  20:33:00   33:41 (38)  1:11:11  
40.   Seppo Tammela Tikkakosken Suunnistajat  FIN  20:45:00   35:44 (45)  1:11:16  
41.   Erkki Koivukangas Kälviän Tarmo  FIN  23:07:00   38:28 (52)  1:11:34  
42.   Erkki Laine Angelniemen Ankkuri  FIN  21:21:00   39:18 (56)  1:11:38  
43.   Matti Kattilakoski Kaustisen Pohjan-Veikot  FIN  22:19:00   32:48 (36)  1:11:57  
44.   Roy Torrkulla IF Minken  FIN  20:57:00   35:00 (42)  1:12:04  
45.   Kari Huttunen Keravan Urheilijat  FIN  21:45:00   30:46 (29)  1:12:11  
46.   Tauno Pajala Espoon Suunta  FIN  22:05:00   40:25 (60)  1:12:18  
47.   Jaakko Mäkinen Angelniemen Ankkuri  FIN  21:27:00   38:46 (53)  1:12:59  
48.   Koitto Verha Vakka-Rasti  FIN  20:25:00   32:34 (34)  1:13:04  
49.   Kari Sane Helsingin Suunnistajat  FIN  23:05:00   28:33 (15)  1:14:13  
50.   Risto Sirola Keravan Urheilijat  FIN  20:17:00   32:39 (35)  1:14:16  
51.   Heikki Kyyrönen Kouvolan Suunnistajat  FIN  21:47:00   37:39 (49)  1:14:46  
52.   Erkki Kivistö Pihkaniskat  FIN  20:21:00   35:27 (43)  1:15:23  
53.   Tapio Leino Helsingin Suunnistajat  FIN  22:07:00   40:40 (61)  1:15:30  
54.   Simo Kangasaho Hiidenkiertäjät  FIN  20:47:00   34:31 (40)  1:15:32  
55.   Sven-Olof Backman IK Falken  FIN  20:53:00   39:23 (57)  1:16:16  
56.   Voitto Erkinheimo Kortesjärven Järvi-Veikot  FIN  20:39:00   39:17 (55)  1:17:02  
57.   Ilkka Lainema MS Parma  FIN  20:43:00   35:34 (44)  1:19:40  
58.   Olavi Vuorio Järvenpään Palo  FIN  20:41:00   39:29 (58)  1:19:48  
59.   Altti Varheensalo Rastikarhut  FIN  20:31:00   38:09 (50)  1:21:03  
60.   Paavo Nikkari Lahden Suunnistajat-37  FIN  21:01:00   49:18 (70)  1:22:17  
61.   Pertti Euren Rastikarhut  FIN  21:03:00   37:23 (48)  1:23:12  
62.   Severi Halkosaari Nivalan Urheilijat  FIN  21:05:00   48:09 (69)  1:24:57  
63.   Antero Varjonen Rajamäen Rykmentti  FIN  21:11:00   40:19 (59)  1:25:14  
64.   Paavo Rönkkö Espoon Suunta  FIN  22:27:00   46:45 (67)  1:27:03  
65.   Antti Niittymäki Mäntän Seudun Eräpirkat  FIN  21:33:00   51:07 (72)  1:27:20  
66.   Hans Ekholm Akilles OK  FIN  20:27:00   38:46 (53)  1:29:20  
67.   Markku Salmela Riihimäen Suunnistajat  FIN  21:29:00   42:40 (62)  1:29:46  
68.   Olavi Lukkarinen SK Pohjantähti  FIN  20:15:00   52:02 (73)  1:33:06  
69.   Matti Valta Jämsän Retki-Veikot  FIN  21:15:00   45:18 (66)  1:33:26  
70.   Mauri Lähdekorpi IF Femman  FIN  21:09:00   45:10 (65)  1:33:43  
71.   Rauno Hedenström Maarian Mahti  FIN  20:49:00   52:02 (73)  1:35:17  
72.   Hannu Mattila Espoon Akilles  FIN  21:41:00   47:49 (68)  1:36:43  
73.   Jorma Kemppi Navi  FIN  21:17:00   50:56 (71)  1:40:17  
74.   Pekka Ottelin Jämsän Retki-Veikot  FIN  20:59:00   1:10:17 (78)  1:50:12  
75.   Reijo Orrensalo Turun Visat  FIN  20:23:00   57:22 (77)  1:50:19  
76.   Jaakko Teppo Kokkolan Suunnistajat  FIN  21:07:00   44:06 (64)  1:50:43  
77.   Erkki Latvasto Helsingin Suunnistajat  FIN  21:13:00   42:45 (63)  1:52:27  
78.   Kalle Mattila Posion Pyrintö  FIN  20:55:00   56:24 (76)  2:03:21  
79.   Kalle Kuhmonen Helsingin Suunnistajat  FIN  21:25:00   54:24 (75)  2:03:42  
   Olli Saarinen Hiidenkiertäjät  FIN  20:29:00      keskeytti  
   Pentti Niemi Hauhon Sisu  FIN  20:37:00      hylätty  
   Jukka Savolainen Lahden Suunnistajat-37  FIN  21:35:00      ei läht.  
   Tuomo Romula Mesikämmenet  FIN  21:39:00      ei läht.  
   Olavi Hautala Rasti-Jussit  FIN  22:09:00      keskeytti  
   Tapio Lindstedt Oriveden Ponnistus  FIN  22:33:00      keskeytti  
   Olli Lehtinen Turun Suunnistajat  FIN  22:35:00      keskeytti  
   Matti Hahto Oriveden Ponnistus  FIN  22:43:00      ei läht.  
   Tapani Kesti Kuortaneen Kunto  FIN  23:01:00      keskeytti  
   Veikko Pellinen Joutsenon Kullervo  FIN  23:03:00      hylätty  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English