SM-yö Alastarolla

H60

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
2,7 km
Maali
5,2 km
 
1.   Taisto Kemppainen Vaalan Karhu  FIN  22:04:00   25:01 (2)  50:26  
2.   Heikki Saarinen Mäntsälän Urheilijat  FIN  22:58:00   28:07 (8)  52:09  
3.   Pekka Kerkola Tampereen Pyrintö  FIN  22:10:00   27:29 (6)  52:33  
4.   Simo Helkkula Pitäjänmäen Tarmo  FIN  23:04:00   26:39 (3)  52:37  
5.   Håkan Björklund IK Falken  FIN  22:00:00   29:01 (11)  52:38  
6.   Asko Määttä Kouvolan Suunnistajat  FIN  23:10:00   28:45 (9)  52:46  
7.   Markku Pietikäinen Joutsenon Kullervo  FIN  22:16:00   24:55 (1)  53:09  
8.   Ossi Tani Kouvolan Suunnistajat  FIN  22:20:00   27:14 (5)  53:31  
9.   Tapio Halme Angelniemen Ankkuri  FIN  22:28:00   26:52 (4)  53:36  
10.   Ove Forsström OK Raseborg  FIN  21:54:00   27:30 (7)  53:51  
11.   Paavo Vesterinen Lounais-Hämeen Rasti  FIN  22:12:00   29:19 (13)  54:11  
12.   Antero Näsi Asikkalan Raikas  FIN  22:56:00   29:05 (12)  54:15  
13.   Rauli Helkkula Turun Metsänkävijät  FIN  22:40:00   28:57 (10)  56:38  
14.   Unto Tanttu Keravan Urheilijat  FIN  22:26:00   29:24 (14)  56:42  
15.   Markku Sipponen Paimion Rasti  FIN  22:46:00   30:51 (16)  58:11  
16.   Seppo Hartvik Malax IF  FIN  21:56:00   31:15 (18)  58:42  
17.   Pertti Päivänranta Joutsenon Kullervo  FIN  22:30:00   35:35 (35)  59:37  
18.   Kari Venho Maarian Mahti  FIN  23:06:00   31:17 (19)  59:45  
19.   Juha Karhunen Kuopion Suunnistajat  FIN  22:36:00   32:59 (26)  1:00:40  
20.   Esko Savonen Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  22:42:00   29:59 (15)  1:01:08  
21.   Seppo Keltamäki Joutsenon Kullervo  FIN  22:08:00   33:00 (27)  1:01:17  
22.   Tarmo Mäkeläinen MS Parma  FIN  21:26:00   31:41 (22)  1:01:23  
23.   Tore Högnäs IF Brahe  FIN  20:58:00   33:22 (29)  1:02:01  
24.   Seppo Väätäinen Espoon Suunta  FIN  21:52:00   32:15 (24)  1:02:02  
25.   Tapio Jyväsjärvi Mäntän Seudun Eräpirkat  FIN  22:50:00   30:54 (17)  1:02:08  
26.   Kauno Mourujärvi Kuopion Suunnistajat  FIN  21:32:00   32:10 (23)  1:03:05  
27.   Lasse Vuorinen Angelniemen Ankkuri  FIN  21:20:00   34:55 (32)  1:03:07  
28.   Pertti Salmenoja Hirvensalon Heitto  FIN  21:46:00   35:21 (33)  1:03:44  
29.   Jorma Yli-Kaatiala Kuortaneen Kunto  FIN  23:00:00   38:58 (42)  1:05:45  
30.   Ari Ovaska Epilän Esa  FIN  22:24:00   31:30 (20)  1:06:29  
31.   Tauno Saari Suunta-Sepot  FIN  20:34:00   39:23 (44)  1:07:06  
32.   Matti Virtanen Vihtavuoren Pamaus  FIN  20:48:00   32:27 (25)  1:07:51  
33.   Olli Kares Hiisirasti  FIN  21:30:00   35:47 (36)  1:08:33  
34.   Arto Etu-Huitti MS Parma  FIN  22:38:00   33:48 (30)  1:09:37  
34.   Kari Pienimäki Rasti-Jussit  FIN  22:44:00   31:40 (21)  1:09:37  
36.   Keijo Lakkinen Suunta-Sepot  FIN  21:18:00   42:39 (53)  1:10:30  
37.   Oke Peltola Turun Suunnistajat  FIN  22:22:00   33:02 (28)  1:11:26  
38.   Lasse Kalliomaa Laihian Luja  FIN  21:38:00   37:50 (38)  1:12:01  
39.   Markku Vesalainen Angelniemen Ankkuri  FIN  22:18:00   34:52 (31)  1:12:13  
40.   Hannu Humalamäki Ähtärin Urheilijat  FIN  21:12:00   40:06 (47)  1:12:24  
41.   Risto Airaksinen Oulun Tarmo  FIN  22:14:00   39:24 (45)  1:12:43  
42.   Jukka Nyystilä Laihian Luja  FIN  22:06:00   45:55 (58)  1:12:52  
43.   Raimo Pusa Virtain-Ruoveden Suunnistajat  FIN  21:28:00   40:13 (48)  1:13:11  
44.   Reijo Olli Valkeakosken Haka  FIN  20:46:00   38:26 (40)  1:13:39  
45.   Kauko Vainiomäki Suunta-Sepot  FIN  22:52:00   35:34 (34)  1:13:54  
46.   Kauko Keränen Urjalan Urheilijat  FIN  21:50:00   36:56 (37)  1:14:06  
47.   Hannu Pöyhönen Vetelin Urheilijat  FIN  20:42:00   42:31 (50)  1:14:29  
48.   Martti Alilonttinen MS Parma  FIN  20:52:00   38:59 (43)  1:15:56  
49.   Jussi Lavikainen Kangasala SK  FIN  22:02:00   41:26 (49)  1:16:28  
50.   Jouni Moisander Rasti-Vihti  FIN  21:36:00   40:05 (46)  1:18:08  
51.   Pekka Lehtiniemi Savon Suunta  FIN  22:48:00   38:12 (39)  1:18:36  
52.   Mikko I Kekki Kouvolan Suunnistajat  FIN  20:38:00   42:34 (51)  1:18:51  
53.   Matti Mäkilä Rasti-Vihti  FIN  21:16:00   46:26 (59)  1:19:00  
54.   Pentti Nykänen Rasti-Jyry  FIN  21:04:00   42:54 (54)  1:20:25  
55.   Samuli Törmälä Ylivieskan Kuula  FIN  21:10:00   44:08 (56)  1:21:43  
56.   Pekka Vilska Olavin Rasti  FIN  21:24:00   43:12 (55)  1:21:53  
57.   Kaj Koskinen Valkeakosken Haka  FIN  22:34:00   38:45 (41)  1:21:54  
58.   Markku Hyvönen Rasti-Pielinen  FIN  20:32:00   49:37 (62)  1:24:18  
59.   Markku Leinonen Kuopion Suunnistajat  FIN  20:56:00   50:58 (64)  1:25:50  
60.   Veikko Hytönen Suunta Jyväskylä  FIN  21:06:00   42:37 (52)  1:26:21  
61.   Paavo Holappa Tuusulan Voima-Veikot  FIN  20:54:00   45:42 (57)  1:26:31  
62.   Markus Jakobsson Rastikarhut  FIN  21:34:00   49:17 (61)  1:34:41  
63.   Pentti Tamminen Perttelin Peikot  FIN  21:40:00   1:02:01 (68)  1:36:33  
64.   Timo Turpeinen Vaajakosken Terä  FIN  22:54:00   53:13 (65)  1:37:43  
65.   Juha Niemistö Vihtavuoren Pamaus  FIN  20:44:00   46:53 (60)  1:38:29  
66.   Heikki Kujanpää Alajärven Ankkurit  FIN  21:14:00   50:17 (63)  1:48:30  
67.   Pentti Vaittinen Helsingin Suunnistajat  FIN  21:00:00   54:49 (66)  1:51:33  
68.   Pekka Puolakka Säyneisen Salpa  FIN  21:22:00   1:00:47 (67)  2:01:15  
69.   Jukka Aaltonen IF Brahe  FIN  21:02:00   1:18:01 (69)  2:09:08  
   Raimo Hyyryläinen Juvan Urheilijat  FIN  20:36:00      ei läht.  
   Pekka Kurikka Urjalan Urheilijat  FIN  20:40:00      keskeytti  
   Mikko Mannonen Turun Suunnistajat  FIN  20:50:00      ei läht.  
   Antti Pihlaja OK Kristina  FIN  21:08:00      ei läht.  
   Heimo Välimäki Turun Visat  FIN  21:42:00      keskeytti  
   Ilkka Niemi Espoon Suunta  FIN  21:44:00      hylätty  
   Eero Sompi Jämsän Retki-Veikot  FIN  21:48:00      keskeytti  
   Markku Ritanotko Turun Metsänkävijät  FIN  21:58:00      ei läht.  
   Erkki Turunen Suunta-Sepot  FIN  22:32:00      ei läht.  
   Pekka Palttala Turengin Sarastus  FIN  23:02:00      keskeytti  
   Pekka Liukkala Hauhon Sisu  FIN  23:08:00      keskeytti  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English