Lähtöaika | 6,86 km |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Eetu Lindfors | Karkolan Katajaiset | 12:00:00 | 22:03 | ||
2. | Jari Niemi | Rekolan Raikas | 12:00:00 | 23:20 | ||
3. | Aki Rissanen | Viipurin Urheilijat | 12:00:00 | 24:02 | ||
4. | Juhani Svanberg | Oulun Pyrintö | 12:00:00 | 24:53 | ||
5. | Arto Peltola | Sippolan Kunto | 12:00:00 | 25:19 | ||
6. | Joosu Kuivanen | 12:00:00 | 25:36 | |||
7. | Toni Nurmela | Arcada - Nylands svenska yrkesh | 12:00:00 | 25:46 | ||
8. | Kari Hotakainen | Tieto Juoksukerho | 12:00:00 | 26:42 | ||
9. | Joonas Kostiainen | Helsinki | 12:00:00 | 26:49 | ||
10. | Antti Skarp | Nurmijärvi | 12:00:00 | 27:11 | ||
11. | Otmane Ayach | Espoo | 12:00:00 | 27:37 | ||
12. | Jonne Eskola | Wieru Hierojat | 12:00:00 | 27:54 | ||
13. | Sami Myllyniemi | Tieto Juoksukerho | 12:00:00 | 27:59 | ||
14. | Mika Saukkonen | Helsinki | 12:00:00 | 28:04 | ||
15. | Jari Ruponen | OP-Pohjola | 12:00:00 | 28:44 | ||
16. | Kalle Härkönen | Helsinki | 12:00:00 | 28:56 | ||
17. | Mikko Leinonen | OP-Pohjola | 12:00:00 | 29:00 | ||
18. | Max Mandelin | Espoon Tapiot | 12:00:00 | 29:02 | ||
19. | Jarmo Wahlfors | Suomen Akatemia | 12:00:00 | 29:26 | ||
20. | Esa Vähä-Peltomäki | Viipurin Urheilijat | 12:00:00 | 29:30 | ||
21. | Atte Kanerva | Espoo | 12:00:00 | 29:41 | ||
22. | Aapeli Haanpuu | Helsinki | 12:00:00 | 29:52 | ||
23. | Juha Sipilä | Aon Finland Oy | 12:00:00 | 29:58 | ||
24. | Petri Nousiainen | Team Luonnonkaasu | 12:00:00 | 30:18 | ||
25. | Pentti Uutela | Hartela | 12:00:00 | 30:34 | ||
26. | Jonas Hästö | Castrén&Snellman | 12:00:00 | 31:06 | ||
27. | Arto Matilainen | Espoo | 12:00:00 | 31:21 | ||
28. | Pyry Jalasto | Espoo | 12:00:00 | 31:49 | ||
29. | Oskari Stenius | Asianajotoimisto Castrén & Snel | 12:00:00 | 32:01 | ||
30. | Vesa Vuola | KS koukku | 12:00:00 | 32:20 | ||
31. | Roy Lillqvist | NSN / Nokia Running Team | 12:00:00 | 32:39 | ||
32. | Kalle Marjamäki | Villas Group Oy | 12:00:00 | 32:45 | ||
33. | Heikki Saari | VTT | 12:00:00 | 32:48 | ||
34. | Tommi Kemppainen | Espoo | 12:00:00 | 32:54 | ||
35. | Tuomas Mäkelä | Espoo | 12:00:00 | 33:03 | ||
36. | Denis Pekkonen | HJEX | 12:00:00 | 33:04 | ||
37. | Ari Matilainen | Team Luonnonkaasu | 12:00:00 | 33:21 | ||
38. | Anton Kainulainen | 12:00:00 | 33:49 | |||
39. | Elias Vaara | Helsinki | 12:00:00 | 33:50 | ||
40. | Jesper Nordlund | Espoo | 12:00:00 | 34:18 | ||
41. | Pasi Andersson | MYK | 12:00:00 | 34:42 | ||
42. | Ville Salomaa | Talent Vectia | 12:00:00 | 34:49 | ||
43. | Hannu Salin | Tammitynnyrin Urheilijat / Joke | 12:00:00 | 35:13 | ||
44. | Pekka Myllynen | Tieto Juoksukerho | 12:00:00 | 35:17 | ||
45. | Pekka Karinen | Team Luonnonkaasu | 12:00:00 | 35:24 | ||
46. | Tuure Koski | 12:00:00 | 35:28 | |||
47. | Vesa Kylmälä | Team Luonnonkaasu | 12:00:00 | 36:41 | ||
48. | Eero Vaara | Helsinki | 12:00:00 | 36:43 | ||
49. | Ilkka Kouri | Aalto Yliopisto | 12:00:00 | 37:00 | ||
50. | Jyrki Reikko | Team Luonnonkaasu | 12:00:00 | 37:15 | ||
51. | Janne Pellinen | OP-Pohjola | 12:00:00 | 37:23 | ||
52. | Kauko Harteva | Turku | 12:00:00 | 37:27 | ||
53. | Jonathan Case | Aon Finland Oy | 12:00:00 | 37:41 | ||
54. | Topias Uusitalo | Bang & Bonsomer Group Oy | 12:00:00 | 37:54 | ||
55. | Kimmo Villa | Aon Finland Oy | 12:00:00 | 37:54 | ||
56. | Daniel Maron | Arabian HC | 12:00:00 | 38:00 | ||
57. | Daniel Akike | Tieto Juoksukerho | 12:00:00 | 38:13 | ||
58. | Ralf Holmberg | Ekenäs TennisKlubb | 12:00:00 | 38:20 | ||
59. | Aki Pennanen | Tuokko Tilintarkastus Oy | 12:00:00 | 38:35 | ||
60. | Henrik Hinders | 12:00:00 | 39:17 | |||
61. | Juha Honkonen | NCC Rakennus oy | 12:00:00 | 39:38 | ||
62. | Tage Lemström | 12:00:00 | 39:42 | |||
63. | Niklas Orispää | Espoo | 12:00:00 | 39:43 | ||
64. | Raine Forsman | Aon Finland Oy | 12:00:00 | 39:49 | ||
65. | Kari Sihvonen | Spove | 12:00:00 | 39:51 | ||
66. | Kim Nygård | - | 12:00:00 | 40:04 | ||
67. | Markus Pihlaja | Espoo | 12:00:00 | 40:14 | ||
68. | Teemu Kemppainen | Aalto Yliopisto | 12:00:00 | 40:20 | ||
69. | Petri Kiikka | Datacenter Finland | 12:00:00 | 40:26 | ||
70. | Markus Haimelin | Musiikkiopisto Avonia | 12:00:00 | 40:31 | ||
71. | Niko Romanainen | 12:00:00 | 40:33 | |||
72. | Jarmo Himma | iResponse Oy | 12:00:00 | 40:33 | ||
73. | Jyrki Tallila | NCC Rakennus oy | 12:00:00 | 41:05 | ||
74. | Henri Tikka | Tuokko Laskenta Oy | 12:00:00 | 41:11 | ||
75. | Ismo Ruusunen | Kirkkonummi | 12:00:00 | 41:22 | ||
76. | Esko Hukari | Espoo | 12:00:00 | 41:24 | ||
77. | Henri Salminen | Espoo | 12:00:00 | 41:48 | ||
78. | Anders Cederberg | Helsinki | 12:00:00 | 41:56 | ||
79. | Juha Salminen | Espoo | 12:00:00 | 42:10 | ||
80. | Pekka Rastas | Espoon Kunto | 12:00:00 | 42:12 | ||
81. | Antti Sivula | Bluegiga | 12:00:00 | 42:27 | ||
82. | Tony Reikko | Team Luonnonkaasu | 12:00:00 | 42:35 | ||
83. | Markku Konkiakoski | Vilkas | 12:00:00 | 43:22 | ||
84. | Hannu Salmenjaakko | Riihimäki | 12:00:00 | 43:23 | ||
85. | Timo Vattulainen | Vantaa | 12:00:00 | 43:40 | ||
86. | Akseli Rautakorpo | 12:00:00 | 43:43 | |||
87. | Juha Kulpakko | Helsinki | 12:00:00 | 44:30 | ||
88. | Aarno Lassila | Helsinki | 12:00:00 | 44:41 | ||
89. | Hannu Holmberg | Espoo | 12:00:00 | 44:41 | ||
90. | Jesper Helvilä | 12:00:00 | 45:26 | |||
91. | Jukka Eskola | JesData Oy | 12:00:00 | 45:37 | ||
92. | Tuukka Helvilä | 12:00:00 | 45:51 | |||
93. | Seppo Silvonen | As Oy Laaksolahdentie 11 | 12:00:00 | 46:26 | ||
94. | Jan Öst | Hanskholmen IF | 12:00:00 | 47:00 | ||
95. | Kai Haatainen | Espoo | 12:00:00 | 47:10 | ||
96. | Jarmo Kaivo-oja | 12:00:00 | 47:59 | |||
97. | Kurt Ahlskog | Espoo | 12:00:00 | 49:44 | ||
98. | Yrjö Kurkela | Helsinki | 12:00:00 | 49:47 | ||
99. | Timo Rautakorpi | Espoo | 12:00:00 | 50:38 | ||
100. | Tapio Mäkelä | MYK | 12:00:00 | 52:13 | ||
101. | Antti Kaituri | Kaituri Consulting | 12:00:00 | 52:13 | ||
102. | Tapani Juhola | Kirkkonummi | 12:00:00 | 54:06 | ||
103. | Lauri Torikka | Espoo | 12:00:00 | 54:23 | ||
104. | Harri Kaituri | Polvijärven Urheilijat | 12:00:00 | 55:54 | ||
105. | Julius Kantoluoto | Helsingin ranskalais-suomalaine | 12:00:00 | 58:11 | ||
oliver Romu | Espoo | 12:00:00 | ei läht. | |||
Antti Marttila | OP-Pohjola | 12:00:00 | keskeytti | |||
Eeli Aavasalo | Turku | 12:00:00 | ei läht. | |||
Juha-Pekka Honkavaara | Helsinki | 12:00:00 | ei läht. | |||
Eero Järvinen | Aktia Pankki Oyj | 12:00:00 | ei läht. | |||
Antti Kahra | Espoo | 12:00:00 | ei läht. | |||
Hillar Malk | Espoo | 12:00:00 | ei läht. | |||
Kim Mandelin | Espoon Tapiot Juoksuklubi | 12:00:00 | ei läht. | |||
Reijo Niemi | OP-Pohjola | 12:00:00 | ei läht. | |||
Jussi Ollikainen | Espoo | 12:00:00 | ei läht. | |||
Joni Painilainen | Asianajotoimisto Castrén & Snel | 12:00:00 | ei läht. | |||
Timo Tormas | Espoon Kunto | 12:00:00 | ei läht. |