Lähtöaika | 2,9 km |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Paavo Inkinen | Jyry | 12:00:00 | 32:04 | ||
2. | Heikki Pajunen | Paimion Rasti | 12:00:00 | 34:34 | ||
3. | Erkki Laine | Angelniemen Ankkuri | 12:00:00 | 35:09 | ||
3. | Seppo Tuominen | Kouvolan Suunnistajat | 12:00:00 | 35:09 | ||
5. | Tuomo Peltola | MS Parma | 12:00:00 | 35:26 | ||
6. | Timo Rapakko | Lounais-Hämeen Rasti | 12:00:00 | 35:28 | ||
7. | Eero Leppäkorpi | Leppävaaran Sisu | 12:00:00 | 37:21 | ||
8. | Yrjö Nikkinen | Hyvinkään Rasti | 12:00:00 | 37:31 | ||
9. | Kalevi Moisio | Turun Suunnistajat | 12:00:00 | 38:10 | ||
10. | Veikko Rautarae | Hirvensalon Heitto | 12:00:00 | 38:15 | ||
11. | Risto Sirola | Keravan Urheilijat | 12:00:00 | 38:48 | ||
12. | Tapani Kesti | Kuortaneen Kunto | 12:00:00 | 39:13 | ||
13. | Juhani Mäkinen | Saloisten Reipas | 12:00:00 | 40:01 | ||
14. | Börje Sten | OK Orient | 12:00:00 | 40:53 | ||
15. | Kari Kallio | Suomusjärven Sisu | 12:00:00 | 41:11 | ||
16. | Peteris Novikovs | LAT | 12:00:00 | 41:14 | ||
17. | Pertti Havia | Maarian Mahti | 12:00:00 | 41:54 | ||
18. | Paavo Partanen | Hyvinkään Rasti | 12:00:00 | 42:06 | ||
19. | Jukka Aunula | Jyry | 12:00:00 | 42:33 | ||
20. | Eero Lassila | Tuupovaaran Sepot | 12:00:00 | 42:48 | ||
21. | Pertti Valtee | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 43:01 | ||
22. | Timo Grönroos | MS Parma | 12:00:00 | 43:06 | ||
23. | Seppo Tammela | Laukaan Urheilijat | 12:00:00 | 44:14 | ||
24. | Roy Hellström | Paimion Rasti | 12:00:00 | 45:00 | ||
25. | Esko Taipalus | Rastiketut | 12:00:00 | 45:50 | ||
26. | Tapio Reijula | Mesikämmenet | 12:00:00 | 45:57 | ||
27. | Severi Halkosaari | Himangan Urheilijat | 12:00:00 | 46:02 | ||
28. | Peep Koppel | OKKooperaa | EST | 12:00:00 | 46:19 | |
29. | Juha Penttinen | Mesikämmenet | 12:00:00 | 46:23 | ||
30. | Koitto Verha | Vakka-Rasti | 12:00:00 | 46:28 | ||
31. | Veijo Talarmo | MS Parma | 12:00:00 | 46:36 | ||
32. | Raimo Laakso | Halikon Hakoniskat | 12:00:00 | 47:12 | ||
33. | Reijo Orrensalo | Turun Visat | 12:00:00 | 47:15 | ||
34. | Rauno Visa | Suomusjärven Sisu | 12:00:00 | 47:20 | ||
35. | Göran Glanshed | IFK Enskede | SWE | 12:00:00 | 47:32 | |
36. | Hannu Erkiö | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 47:51 | ||
37. | Seppo Urhonen | Turun Suunnistajat | 12:00:00 | 48:29 | ||
38. | Seppo Heino | Rastikarhut | 12:00:00 | 48:30 | ||
39. | Leif Nordlund | Länna IF | SWE | 12:00:00 | 48:34 | |
40. | Jorma Oja | Himangan Urheilijat | 12:00:00 | 49:01 | ||
41. | Paavo Rönkkö | Espoon Suunta | 12:00:00 | 49:23 | ||
42. | Osmo Kiiski | Someron Esa | 12:00:00 | 49:34 | ||
43. | Esko Nupponen | Raja-Karjalan Suunnistajat | 12:00:00 | 50:47 | ||
44. | Ilkka Vuorinen | RastiPiikkiö | 12:00:00 | 50:54 | ||
45. | Erkki Aapro | Luumäen Rasti | 12:00:00 | 52:20 | ||
46. | Vilis Dubrovskis | LAT | 12:00:00 | 52:22 | ||
47. | Arto Varonen | Leppävaaran Sisu | 12:00:00 | 52:48 | ||
48. | Eero Länsiluoto | Espoon Suunta | 12:00:00 | 53:06 | ||
49. | Mauri Lähdekorpi | IF Femman | 12:00:00 | 53:24 | ||
50. | Sören Eriksson | Länna IF | SWE | 12:00:00 | 54:10 | |
51. | Antero Kärkkäinen | Rasti-Lukko | 12:00:00 | 54:14 | ||
52. | Heikki Heinonen | Lounais-Hämeen Rasti | 12:00:00 | 54:55 | ||
53. | Kauko Turunen | Lahden Suunnistajat-37 | 12:00:00 | 55:01 | ||
54. | Risto Hakio | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 55:26 | ||
55. | Jouko Torvikoski | Järvenpään Palo | 12:00:00 | 56:23 | ||
56. | Erkki Kivistö | Pihkaniskat | 12:00:00 | 56:28 | ||
57. | Osmo Peitsala | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 57:23 | ||
58. | Markku Salmela | Riihimäen Suunnistajat | 12:00:00 | 58:33 | ||
59. | Alpo Lousio | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 1:00:59 | ||
60. | Keijo Koivula | Hyvinkään Rasti | 12:00:00 | 1:02:33 | ||
61. | Erkki Mönttinen | Vihtavuoren Pamaus | 12:00:00 | 1:02:37 | ||
62. | Christian Alfthan von | OK77 | 12:00:00 | 1:02:54 | ||
63. | Alf Krogell | IF Sibbo-Vargarna | 12:00:00 | 1:03:22 | ||
64. | Kalevi Korpela | Tampereen Pyrintö | 12:00:00 | 1:03:56 | ||
65. | Seppo Isoherranen | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 1:05:20 | ||
66. | Jaakko Teppo | Kokkolan Suunnistajat | 12:00:00 | 1:08:37 | ||
67. | Simo Suomela | Rasti-Lukko | 12:00:00 | 1:09:02 | ||
68. | Rauno Hedenström | Maarian Mahti | 12:00:00 | 1:10:08 | ||
69. | Pekka Elomaa | Espoon Suunta | 12:00:00 | 1:11:08 | ||
70. | Sergey Nesynov | RUS-Veteran | RUS | 12:00:00 | 1:12:44 | |
71. | Jouko Tikkanen | Rastivarsat | 12:00:00 | 1:14:38 | ||
72. | Vesa Paavola | Epilän Esa | 12:00:00 | 1:16:47 | ||
73. | Hannu Harkola | Päijät-Rasti | 12:00:00 | 1:43:20 | ||
Raimo Karvonen | Suomusjärven Sisu | 12:00:00 | hylätty | |||
Pentti Koivisto | Tampereen Pyrintö | 12:00:00 | keskeytti | |||
Jukka Nurmela | Urjalan Urheilijat | 12:00:00 | keskeytti | |||
Erkki Rantakangas | Alajärven Ankkurit | 12:00:00 | keskeytti | |||
Juhani Valtee | Mäntän Seudun Eräpirkat | 12:00:00 | ei läht. |