Lähtöaika | 6,8 km |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Mikko Hölsö | Ylistaron Kilpa-Veljet | 12:00:00 | 46:01 | ||
2. | Esko Ylikangas | Rasti-Kurikka | 12:00:00 | 49:17 | ||
3. | Janne Joensivu | Valkeakosken Haka | 12:00:00 | 51:47 | ||
4. | Timo Sivill | Vaajakosken Terä | 12:00:00 | 52:24 | ||
5. | Janne Harju | Koskelankylän Riento | 12:00:00 | 53:21 | ||
6. | Kari Laine | Delta | 12:00:00 | 53:55 | ||
7. | Petri Riikonen | Suomusjärven Sisu | 12:00:00 | 54:48 | ||
8. | Mikko Lassila | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 55:04 | ||
9. | Toni Pikkarainen | Hyvinkään Rasti | 12:00:00 | 55:50 | ||
10. | Ville Kauppi | Lahden Suunnistajat-37 | 12:00:00 | 56:19 | ||
11. | Joonas Nurminen | Jämsän Retki-Veikot | 12:00:00 | 57:18 | ||
12. | Sampo Rahko | SK Pohjantähti | 12:00:00 | 57:28 | ||
13. | Jukka-Pekka Katajisto | Rasti-Kurikka | 12:00:00 | 57:50 | ||
14. | Janne Åberg | Hyvinkään Rasti | 12:00:00 | 58:16 | ||
15. | Jukka Kantomaa | Suunta 2000 | 12:00:00 | 59:02 | ||
16. | Teppo Isokoski | Ylivieskan Kuula | 12:00:00 | 1:00:47 | ||
17. | Juha-Matti Laakso | Rasti-Kurikka | 12:00:00 | 1:03:49 | ||
18. | Petri Vainio | Kalevan Rasti | 12:00:00 | 1:04:03 | ||
19. | Ville Kokkila | Espoon Suunta | 12:00:00 | 1:04:07 | ||
20. | Harri Lehtimäki | Reilut Miehet Havumetsien | 12:00:00 | 1:04:47 | ||
21. | Juha Hirvonen | Lahden Suunnistajat-37 | 12:00:00 | 1:05:09 | ||
22. | Riku Koivusalo | Rastikarhut | 12:00:00 | 1:05:31 | ||
23. | Tuomas Tölli | Leppävaaran Sisu | 12:00:00 | 1:05:33 | ||
24. | Olli Suonpää | MS Parma | 12:00:00 | 1:05:44 | ||
25. | Tapani Partanen | Hyvinkään Rasti | 12:00:00 | 1:06:01 | ||
26. | Viacheslav Verilov | O.Ural.Ru | RUS | 12:00:00 | 1:07:24 | |
27. | Ville Sundberg | Lynx | 12:00:00 | 1:08:20 | ||
28. | Miikka Huovila | Delta | 12:00:00 | 1:09:00 | ||
29. | Ville Hämäläinen | Rasti-Kurikka | 12:00:00 | 1:09:21 | ||
30. | Mikko Truhponen | Saarijärven Pullistus | 12:00:00 | 1:10:01 | ||
31. | Jarno Käyhkö | Vehkalahden Veikot | 12:00:00 | 1:10:19 | ||
32. | Harri Vehkaoja | Ylikiimingin Nuijamiehet | 12:00:00 | 1:12:15 | ||
33. | Kai Pasonen | Valkeakosken Haka | 12:00:00 | 1:13:00 | ||
34. | Matti Kangasniemi | Espoon Suunta | 12:00:00 | 1:14:00 | ||
35. | Sami Kervinen | Järvenpään Palo | 12:00:00 | 1:14:26 | ||
36. | Jaakko Tervo | Pellon Ponsi | 12:00:00 | 1:15:51 | ||
37. | Visa Väätäinen | Espoon Suunta | 12:00:00 | 1:16:02 | ||
38. | Veli-Pekka Kuutti | Perttelin Peikot | 12:00:00 | 1:16:12 | ||
39. | Guido Macconi | unitas malcantone | SUI | 12:00:00 | 1:17:23 | |
40. | Aaro Lukkarinen | SK Pohjantähti | 12:00:00 | 1:19:16 | ||
41. | Kari Kokkinen | Perttelin Peikot | 12:00:00 | 1:19:28 | ||
42. | Mikko Torro | IF Sibbo-Vargarna | 12:00:00 | 1:20:22 | ||
43. | Jari Kantomaa | Suunta 2000 | 12:00:00 | 1:24:41 | ||
44. | Santeri Vaara | Kankaanpään Suunnistajat | 12:00:00 | 1:27:49 | ||
45. | Tero Kemppi | Kangasniemen Kalske | 12:00:00 | 1:29:27 | ||
46. | Sami Hyvönen | Rasti-Pielinen | 12:00:00 | 1:32:22 | ||
47. | Esa Viitanen | Turun Suunnistajat | 12:00:00 | 1:33:10 | ||
48. | Hannu Tiusanen | Kangasniemen Kalske | 12:00:00 | 1:33:52 | ||
49. | Matti Raitoharju | Rasti-Lukko | 12:00:00 | 1:37:53 | ||
50. | Juho Juote | Someron Esa | 12:00:00 | 1:38:05 | ||
51. | Josua Ignatius | Kangasniemen Kalske | 12:00:00 | 1:46:30 | ||
Petri Riipinen | Lahden Suunnistajat-37 | 12:00:00 | ei läht. | |||
Janne Runtti | Ylivieskan Kuula | 12:00:00 | keskeytti | |||
Jussi Lassila | Pitäjänmäen Tarmo | 12:00:00 | keskeytti | |||
Marko Kantomaa | Suunta 2000 | 12:00:00 | ei läht. | |||
Teemu Kantelinen | Tuusulan Voima-Veikot | 12:00:00 | ei läht. | |||
Lasse Kervinen | Järvenpään Palo | 12:00:00 | ei läht. | |||
Tero Halonen | Koskelankylän Riento | 12:00:00 | ei läht. |