Lähtöaika | 1,0 km |
2,6 km |
3,2 km |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Elias Kuukka | Tampereen Pyrintö | 12:00:00 | 9:23 (8) | 21:09 (2) | 24:10 | ||
2. | Santeri Silvennoinen | Kalevan Rasti | 12:00:00 | 8:31 (2) | 21:01 (1) | 24:31 | ||
3. | Kristian Kannus | Kangasala SK | 12:00:00 | 10:06 (14) | 21:19 (3) | 25:04 | ||
4. | Jussi-Elmeri Halme | Tampereen Pyrintö | 12:00:00 | 8:55 (5) | 21:32 (4) | 25:08 | ||
5. | Aleksander Makeychik | Voronezh | RUS | 12:00:00 | 8:38 (3) | 21:52 (5) | 25:16 | |
6. | Arttu Syrjäläinen | Navi | 12:00:00 | 7:46 (1) | 25:22 | |||
7. | Eeli Viholainen | Suunta Jyväskylä | 12:00:00 | 25:24 | ||||
8. | Luukas Valtonen | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 25:33 | ||||
9. | Xander Berger | TeamAustri | AUT | 12:00:00 | 25:44 | |||
10. | Christian Kronberg | IF Femman | 12:00:00 | 9:45 (12) | 25:47 | |||
11. | Edvard Sundman | Delta | 12:00:00 | 8:42 (4) | 22:26 (6) | 25:57 | ||
12. | Misa Tuomala | Suunta Jyväskylä | 12:00:00 | 9:23 (8) | 26:11 | |||
13. | Tuukka Senttula | Suunta Jyväskylä | 12:00:00 | 9:15 (7) | 22:42 (7) | 26:21 | ||
14. | Teemu Ternola | Kangasala SK | 12:00:00 | 26:25 | ||||
15. | Anssi Huostila | Lammin Säkiä | 12:00:00 | 26:30 | ||||
16. | Dmitry Polyakov | Nord West | RUS | 12:00:00 | 26:34 | |||
17. | Ville Parkkinen | SK Pohjantähti | 12:00:00 | 27:06 | ||||
18. | Miika Kirmula | Delta | 12:00:00 | 8:56 (6) | 23:35 (8) | 27:13 | ||
19. | Joonas Ahola | Navi | 12:00:00 | 9:30 (11) | 24:56 (9) | 28:22 | ||
20. | Juuso Tupitsa | Keravan Urheilijat | 12:00:00 | 11:44 (22) | 28:52 | |||
21. | Toni-Antti Viitasaari | Kokkolan Suunnistajat | 12:00:00 | 11:05 (17) | 29:13 | |||
22. | Aleksi Niemi | Tampereen Pyrintö | 12:00:00 | 29:20 | ||||
23. | Valtteri Kolehmainen | Kangasala SK | 12:00:00 | 9:57 (13) | 29:25 | |||
24. | Lari Takanen | Vehkalahden Veikot | 12:00:00 | 11:05 (17) | 30:07 | |||
25. | Alexander Vikentiev | Kalinka | RUS | 12:00:00 | 11:03 (16) | 26:25 (10) | 30:26 | |
26. | Topias Ahola | Navi | 12:00:00 | 30:49 | ||||
27. | Lauri Huotari | Lahden Suunnistajat-37 | 12:00:00 | 12:19 (24) | 28:59 (13) | 32:21 | ||
28. | Nikolay Rudakov | Kalinka | RUS | 12:00:00 | 12:43 (25) | 28:55 (12) | 32:31 | |
29. | Jesse Ihalainen | Navi | 12:00:00 | 32:32 | ||||
30. | Adrian Wickert | TeamAustri | AUT | 12:00:00 | 11:16 (21) | 29:06 (14) | 32:46 | |
31. | Laurenz Elstner | TeamAustri | AUT | 12:00:00 | 9:27 (10) | 28:47 (11) | 32:53 | |
32. | Marco Majer | TeamAustri | AUT | 12:00:00 | 33:14 | |||
33. | Juho Latvala | Alajärven Ankkurit | 12:00:00 | 11:07 (19) | 29:15 (15) | 33:15 | ||
34. | Eero Saleva | Tuusulan Voima-Veikot | 12:00:00 | 34:22 | ||||
35. | Olli Huhtinen | Turun Suunnistajat | 12:00:00 | 34:30 | ||||
36. | Thomas Gillet | ASUBOrient | BEL | 12:00:00 | 11:14 (20) | 34:58 | ||
37. | Felix Hartlieb | TeamAustri | AUT | 12:00:00 | 13:01 (28) | 30:59 (17) | 35:02 | |
38. | Aleksey Yaganov | Juventa | RUS | 12:00:00 | 15:26 (37) | 35:16 | ||
39. | Niko Hakulinen | Vehkalahden Veikot | 12:00:00 | 12:48 (26) | 30:37 (16) | 35:27 | ||
40. | Johannes Zechner | TeamAustri | AUT | 12:00:00 | 35:31 | |||
41. | Arto Niiranen | Kalevan Rasti | 12:00:00 | 13:05 (29) | 35:35 | |||
41. | Antti-Ville Salomaa | Navi | 12:00:00 | 35:35 | ||||
43. | Matias Ahola | Navi | 12:00:00 | 36:30 | ||||
44. | Viljam Grahn | Närpes OK | 12:00:00 | 12:50 (27) | 32:22 (18) | 37:21 | ||
45. | Jakob Pauser | TeamAustri | AUT | 12:00:00 | 14:01 (33) | 33:24 (20) | 37:42 | |
46. | Niko Herttuainen | Raja-Karjalan Suunnistajat | 12:00:00 | 14:19 (34) | 37:59 | |||
47. | Matthias Griener | TeamAustri | AUT | 12:00:00 | 15:44 (38) | 38:18 | ||
48. | Kari-Pekka Seppänen | Rastikarhut | 12:00:00 | 15:52 (39) | 38:21 | |||
49. | Florian Schiel | TeamAustri | AUT | 12:00:00 | 13:16 (30) | 38:25 | ||
50. | Christoffer Melin | IK Falken | 12:00:00 | 10:47 (15) | 32:30 (19) | 38:40 | ||
51. | Ilja Mak | Voronezh | RUS | 12:00:00 | 14:21 (35) | 35:06 (22) | 38:53 | |
52. | Eero Tuomaala | Tuusulan Voima-Veikot | 12:00:00 | 11:54 (23) | 35:01 (21) | 39:37 | ||
53. | Toni Mäntylä | Lynx | 12:00:00 | 40:30 | ||||
54. | Severi Heiskanen | Kangasniemen Kalske | 12:00:00 | 17:06 (40) | 35:15 (23) | 40:35 | ||
55. | Antti Kemppi | Kangasala SK | 12:00:00 | 13:17 (31) | 36:12 (24) | 41:11 | ||
56. | Peetu Mattola | Haapaveden Urheilijat | 12:00:00 | 14:35 (36) | 37:45 (25) | 43:06 | ||
57. | Michael Tanzer | TeamAustri | AUT | 12:00:00 | 13:34 (32) | 43:32 | ||
58. | Vitaliy Nikonov | Voronezh | RUS | 12:00:00 | 45:01 | |||
59. | Nikita Chesnokov | Kalinka | RUS | 12:00:00 | 45:38 | |||
60. | Heikki Haapakoski | Rastikarhut | 12:00:00 | 21:42 (41) | 42:37 (26) | 47:37 | ||
61. | Joakim Hakala | IF Femman | 12:00:00 | 48:47 | ||||
62. | Eero Kuusela | Kankaanpään Suunnistajat | 12:00:00 | 29:20 (42) | 57:30 | |||
Artem Kuritsyn | Kalinka | RUS | 12:00:00 | hylätty | ||||
Niko Kauria | Navi | 12:00:00 | ei läht. |