Starting time | 1,4 km |
3,3 km |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Aleksi Niemi | Tampereen Pyrintö | FIN | 12:00:00 | 7:36 (1) | 13:30 | |
2. | Arto Talvinen | MS Parma | FIN | 12:00:00 | 7:40 (2) | 13:33 | |
3. | Santeri Silvennoinen | Kalevan Rasti | FIN | 12:00:00 | 7:51 (3) | 13:56 | |
4. | Eero Saleva | Tuusulan Voima-Veikot | FIN | 12:00:00 | 8:09 (5) | 14:09 | |
5. | Lari Takanen | Vehkalahden Veikot | FIN | 12:00:00 | 8:06 (4) | 14:27 | |
6. | Akseli Leino | Rajamäen Rykmentti | FIN | 12:00:00 | 8:18 (7) | 14:36 | |
7. | Veli Kangas | Helsingin Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | 8:09 (5) | 14:48 | |
8. | Aleksi Karppinen | SK Pohjantähti | FIN | 12:00:00 | 8:30 (10) | 14:53 | |
9. | Aki Saari | Rastikarhut | FIN | 12:00:00 | 8:22 (8) | 14:57 | |
10. | Henri Similä | SK Vuoksi | FIN | 12:00:00 | 8:27 (9) | 15:04 | |
11. | Lauri Huotari | Lahden Suunnistajat-37 | FIN | 12:00:00 | 8:38 (14) | 15:13 | |
12. | Elias Lehto | Karjaan Ura | FIN | 12:00:00 | 8:52 (18) | 15:26 | |
13. | Edvard Sundman | OK Raseborg | FIN | 12:00:00 | 8:42 (16) | 15:28 | |
13. | Anssi Huostila | Lammin Säkiä | FIN | 12:00:00 | 8:33 (11) | 15:28 | |
15. | Osku Lyytikäinen | SK Vuoksi | FIN | 12:00:00 | 8:37 (12) | 15:34 | |
16. | Lauri Roininen | Helsingin Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | 8:44 (17) | 15:37 | |
17. | Jere Pantsar | Pellon Ponsi | FIN | 12:00:00 | 8:37 (12) | 15:46 | |
18. | Anton Sulkula | Suunta Jyväskylä | FIN | 12:00:00 | 8:39 (15) | 15:47 | |
19. | Matti Linna | Oulaisten Huima | FIN | 12:00:00 | 8:55 (19) | 16:00 | |
20. | Lasse-Pekka Lahti | Kangasala SK | FIN | 12:00:00 | 9:00 (21) | 16:08 | |
21. | Aleksi Mäenpää | Tuusulan Voima-Veikot | FIN | 12:00:00 | 9:17 (24) | 16:17 | |
21. | Petja Pöyhönen | Rastikarhut | FIN | 12:00:00 | 9:06 (22) | 16:17 | |
23. | Antti Sainio | Tuusulan Voima-Veikot | FIN | 12:00:00 | 8:55 (19) | 16:24 | |
24. | Miika Koskinen | Rajamäen Rykmentti | FIN | 12:00:00 | 9:13 (23) | 16:35 | |
25. | Riku Juhala | Hiisirasti | FIN | 12:00:00 | 9:24 (25) | 16:43 | |
26. | Arto Niiranen | Kalevan Rasti | FIN | 12:00:00 | 9:31 (27) | 16:53 | |
27. | Joni Juva | Angelniemen Ankkuri | FIN | 12:00:00 | 9:30 (26) | 16:59 | |
28. | Eetu Holmberg | Rastikarhut | FIN | 12:00:00 | 9:45 (28) | 17:03 | |
29. | Joakim Hakala | IF Femman | FIN | 12:00:00 | 9:51 (29) | 17:19 | |
Pauli Leinonen | Suunta Jyväskylä | FIN | 12:00:00 | DQ |