Starting time | 3,5 km |
4,3 km |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Thierry Gueorgiou | Kalevan Rasti | FIN | 12:00:00 | 17:25 (1) | 20:37 | |
2. | Pasi Ikonen | Vaajakosken Terä | FIN | 12:00:00 | 17:42 (2) | 20:50 | |
3. | Lauri Sild | Hiidenkiertäjät | EST | 12:00:00 | 17:55 (3) | 21:00 | |
4. | Mikko Sirén | Angelniemen Ankkuri | FIN | 12:00:00 | 18:14 (4) | 21:20 | |
5. | Aleksi Leskinen | Lynx | FIN | 12:00:00 | 18:29 (6) | 21:45 | |
6. | Stepan Kodeda | MS Parma | FIN | 12:00:00 | 18:26 (5) | 21:49 | |
7. | Antti Parjanne | Lynx | FIN | 12:00:00 | 18:45 (9) | 21:51 | |
8. | Jarno Parkkinen | Rajamäen Rykmentti | FIN | 12:00:00 | 18:33 (7) | 21:55 | |
9. | Tobias Henriksson | Pargas IF | FIN | 12:00:00 | 18:33 (7) | 21:58 | |
10. | Miika Hernelahti | Kalevan Rasti | FIN | 12:00:00 | 18:59 (10) | 22:11 | |
11. | Samuel Heinonen | Vaajakosken Terä | FIN | 12:00:00 | 18:59 (10) | 22:34 | |
12. | Sami Hämäläinen | MS Parma | FIN | 12:00:00 | 19:26 (12) | 22:35 | |
13. | Mikael Fabritius | OK Orient | FIN | 12:00:00 | 19:33 (13) | 22:38 | |
14. | Joni Hirvikallio | Koovee | FIN | 12:00:00 | 19:36 (14) | 22:48 | |
15. | Matti Liukkonen | Rajamäen Rykmentti | FIN | 12:00:00 | 19:42 (15) | 22:59 | |
16. | Jani Virta | IF Sibbo-Vargarna | FIN | 12:00:00 | 19:51 (16) | 23:19 | |
17. | Sami Löfbacka | Kaustisen Pohjan-Veikot | FIN | 12:00:00 | 20:20 (18) | 23:52 | |
18. | Kalle Rantala | Kalevan Rasti | FIN | 12:00:00 | 20:09 (17) | 23:53 | |
19. | Antti Turpeinen | Vaajakosken Terä | FIN | 12:00:00 | 20:54 (22) | 24:10 | |
20. | Ville-Petteri Saarela | Keminmaan Urheilijat | FIN | 12:00:00 | 20:46 (20) | 24:27 | |
21. | Ville Luoma | Hiidenkiertäjät | FIN | 12:00:00 | 20:34 (19) | 24:28 | |
22. | Ville Keskisaari | Vaajakosken Terä | FIN | 12:00:00 | 20:50 (21) | 24:32 | |
23. | Roope Koskinen | Hiisirasti | FIN | 12:00:00 | 21:14 (25) | 24:38 | |
24. | Staffan Tunis | IF Femman | FIN | 12:00:00 | 21:07 (23) | 24:40 | |
25. | Tero Myllymäki | Vetelin Urheilijat | FIN | 12:00:00 | 21:09 (24) | 24:53 | |
26. | Sören Sundblom | IF Sibbo-Vargarna | FIN | 12:00:00 | 21:25 (26) | 25:09 | |
27. | Panu Teittinen | Kangasala SK | FIN | 12:00:00 | 21:42 (28) | 25:20 | |
28. | Samuel Vainiomäki | Pellon Ponsi | FIN | 12:00:00 | 21:50 (30) | 25:27 | |
29. | Juha Huhtanen | Lapuan Virkiä | FIN | 12:00:00 | 21:38 (27) | 25:31 | |
30. | Pekka Huusari | Lahden Suunnistajat-37 | FIN | 12:00:00 | 21:45 (29) | 25:35 | |
31. | Raine Tolonen | Vesaisen Pojat | FIN | 12:00:00 | 22:00 (31) | 25:38 | |
32. | Yuri Agafontsev | IF Sibbo-Vargarna | FIN | 12:00:00 | 22:15 (32) | 26:01 | |
33. | Juho Rajaniemi | Turun Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | 22:35 (33) | 26:39 | |
34. | Neil Dobbs | Helsingin Suunnistajat | IRL | 12:00:00 | 23:09 (35) | 26:48 | |
35. | Janne Virkki | Keuruun Kisailijat | FIN | 12:00:00 | 23:08 (34) | 27:15 | |
36. | Patrik Väisänen | Kouvolan Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | 23:44 (36) | 27:40 | |
37. | Jarkko Heikkinen | Vehkalahden Veikot | FIN | 12:00:00 | 24:05 (37) | 28:06 | |
38. | Timo Mikkola | Hiisirasti | FIN | 12:00:00 | 24:08 (38) | 28:07 | |
39. | Iisak Helander | SK Pohjantähti | FIN | 12:00:00 | 24:48 (39) | 28:33 | |
40. | Matti Kärkkäinen | Jämsän Retki-Veikot | FIN | 12:00:00 | 26:18 (40) | 30:04 | |
41. | Jari Kansonen | Joutsenon Kullervo | FIN | 12:00:00 | 27:26 (41) | 31:27 | |
42. | Arttu-Pekka Alaperä | SK Pohjantähti | FIN | 12:00:00 | 27:29 (42) | 31:32 | |
43. | Jan Panovec | SK Pohjantähti | CZE | 12:00:00 | 27:50 (43) | 32:45 | |
44. | Santeri Vaara | Kankaanpään Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | 27:52 (44) | 32:57 | |
45. | Eero Kahila | Tampereen Pyrintö | FIN | 12:00:00 | 30:53 (45) | 35:39 | |
46. | Janne Partanen | Suunta Jyväskylä | FIN | 12:00:00 | 32:28 (46) | 36:29 | |
47. | Anders Lindahl | Akilles OK | FIN | 12:00:00 | 33:27 (47) | 38:32 | |
48. | Matti Hakamäki | Suunta Jyväskylä | FIN | 12:00:00 | 34:49 (48) | 39:20 | |
49. | Simo Villanen | SK Vuoksi | FIN | 12:00:00 | 36:53 (49) | 41:16 | |
50. | Markus Fingerroos | Paimion Rasti | FIN | 12:00:00 | 59:57 (50) | 1:11:14 | |
Timo Ahvenainen | Lahden Suunnistajat-37 | FIN | 12:00:00 | DNS | |||
Eero Inkeri | Vehkalahden Veikot | FIN | 12:00:00 | DNS | |||
Marko Kivelä | Vetelin Urheilijat | FIN | 12:00:00 | DNS | |||
Mikko Simola | SK Pohjantähti | FIN | 12:00:00 | DNS |