Starting time | 1,7 km |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Pentti Tiira | Lynx | FIN | 12:00:00 | 16:51 | |
2. | Tapani Rautavuo | SOC Asikkala | FIN | 12:00:00 | 17:19 | |
3. | Markku Salo | Lahden Suunnistajat-37 | FIN | 12:00:00 | 17:51 | |
4. | Reino Österberg | Leppävaaran Sisu | FIN | 12:00:00 | 18:45 | |
5. | Arvo Jonkka | Rastikarhut | FIN | 12:00:00 | 18:48 | |
6. | Aarno Hovikorpi | Hämeenlinnan Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | 19:43 | |
7. | Jukka Luukko | Lahden Suunnistajat-37 | FIN | 12:00:00 | 19:47 | |
8. | Eino Pohjola | Mesikämmenet | FIN | 12:00:00 | 19:59 | |
9. | Mauno Mikkilä | Nivalan Urheilijat | FIN | 12:00:00 | 20:26 | |
10. | Seppo Vänttinen | Espoon Suunta | FIN | 12:00:00 | 20:35 | |
11. | Osmo Kiiski | Someron Esa | FIN | 12:00:00 | 20:38 | |
12. | Pentti Kämäräinen | Hiidenkiertäjät | FIN | 12:00:00 | 20:40 | |
13. | Pentti Aittamäki | Pihkaniskat | FIN | 12:00:00 | 20:55 | |
14. | Ralf Rönn | Akilles OK | FIN | 12:00:00 | 21:05 | |
15. | Olavi Kittilä | Saloisten Reipas | FIN | 12:00:00 | 21:13 | |
16. | Kauko Tiili | Kontiolahden Urheilijat | FIN | 12:00:00 | 21:32 | |
17. | Kalervo Mattila | Rastikarhut | FIN | 12:00:00 | 21:49 | |
18. | Mauri Karnaattu | Kouvolan Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | 22:10 | |
19. | Heikki Rantala | Epilän Esa | FIN | 12:00:00 | 22:27 | |
20. | Valto Kopra | Oriveden Ponnistus | FIN | 12:00:00 | 23:10 | |
21. | Risto Anjala | Lahden Suunnistajat-37 | FIN | 12:00:00 | 23:20 | |
22. | Matti Näkkilä | Rasti E4 | FIN | 12:00:00 | 23:21 | |
23. | Markku Vilenius | Rasti-Jyry | FIN | 12:00:00 | 24:03 | |
24. | Eero Fränti | Kokkolan Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | 24:09 | |
25. | Pekka Nurmi | Rasti-Lukko | FIN | 12:00:00 | 24:29 | |
26. | Aimo Kvick | Itä-Hämeen Rasti | FIN | 12:00:00 | 24:50 | |
27. | Teuvo Valtonen | Hiisirasti | FIN | 12:00:00 | 25:30 | |
28. | Ilari Virtanen | Hämeenlinnan Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | 25:57 | |
29. | Pekka Niemi | Asikkalan Raikas | FIN | 12:00:00 | 26:05 | |
30. | Pentti Rintala | Hiisirasti | FIN | 12:00:00 | 27:17 | |
31. | Mauno Autio | Alajärven Ankkurit | FIN | 12:00:00 | 27:24 | |
32. | Sulo Vuorenpää | Urjalan Urheilijat | FIN | 12:00:00 | 27:59 | |
33. | Tuomo Ketola | Kauhajoen Karhu | FIN | 12:00:00 | 28:12 | |
34. | Matti Sorola | Mustalammen Pallo | FIN | 12:00:00 | 28:20 | |
35. | Antti Jokinen | Suunta Jyväskylä | FIN | 12:00:00 | 28:33 | |
36. | Matti Lainema | MS Parma | FIN | 12:00:00 | 29:07 | |
37. | Rauli Pekkala | Mesikämmenet | FIN | 12:00:00 | 29:09 | |
38. | Matti Latvala | Rasti-Jussit | FIN | 12:00:00 | 30:15 | |
39. | Rihko Haarlaa | Helsingin Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | 32:04 | |
40. | Esko Linna | Nivalan Urheilijat | FIN | 12:00:00 | 32:43 | |
41. | Lennart Koskinen | Espoon Suunta | FIN | 12:00:00 | 35:56 | |
42. | Seppo Paavola | Epilän Esa | FIN | 12:00:00 | 40:07 | |
43. | Osmo Aronen | Rastikarhut | FIN | 12:00:00 | 47:45 | |
Olavi Junttila | Helsingin Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | DNF | ||
Jouko Karjalainen | Helsingin Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | DQ | ||
Jorma Kuutti | Perttelin Peikot | FIN | 12:00:00 | DQ | ||
Antti Ylitalo | Tampereen Pyrintö | FIN | 12:00:00 | DQ | ||
Matti Lappalainen | Espoon Akilles | FIN | 12:00:00 | DNS | ||
Seppo Paasonen | Pihkaniskat | FIN | 12:00:00 | DNS | ||
Esa Klinga | Lahden Suunnistajat-37 | FIN | 12:00:00 | DNS |