Starting time | 3,9 km |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Tapio Perttunen | Vesaisen Pojat | FIN | 12:00:00 | 27:46 | |
2. | Sami Mönttinen | Rasti E4 | FIN | 12:00:00 | 30:21 | |
3. | Tero Salonen | Hauhon Sisu | FIN | 12:00:00 | 31:01 | |
4. | Sakari Hyvönen | Kuopion Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | 31:05 | |
5. | Veli-Matti Rytkönen | Espoon Suunta | FIN | 12:00:00 | 31:22 | |
6. | Timo Tähtinen | Helsingin Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | 31:24 | |
7. | Harri Tuliniemi | Lappeen Riento | FIN | 12:00:00 | 31:25 | |
8. | Mika Kantola | Lahden Suunnistajat-37 | FIN | 12:00:00 | 31:54 | |
9. | Jussi Seppälä | Lauttakylän Luja | FIN | 12:00:00 | 31:59 | |
10. | Timo Reinikka | Vaasan Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | 32:30 | |
11. | Ilkka Tanttinen | Kokkolan Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | 32:36 | |
12. | Henrik Palmen | Espoon Suunta | FIN | 12:00:00 | 33:02 | |
13. | Hannu Holappa | Vesaisen Pojat | FIN | 12:00:00 | 33:18 | |
13. | Risto Karjalainen | Liperin Taimi | FIN | 12:00:00 | 33:18 | |
15. | Lasse Westerholm | Vesaisen Pojat | FIN | 12:00:00 | 33:24 | |
16. | Sami Isoherranen | OK77 | FIN | 12:00:00 | 33:26 | |
17. | Jari Lepo | Valkeakosken Haka | FIN | 12:00:00 | 33:30 | |
18. | Vesa Tähtinen | Päijät-Rasti | FIN | 12:00:00 | 33:50 | |
19. | Tero Kuosmanen | Rasti-Hyry | FIN | 12:00:00 | 34:13 | |
20. | Pekka Myllykoski | Suunta Jyväskylä | FIN | 12:00:00 | 34:27 | |
20. | Jukka Jokela | Nivalan Urheilijat | FIN | 12:00:00 | 34:27 | |
22. | Tommi Haakana | Tarpian Suunta | FIN | 12:00:00 | 35:12 | |
23. | Tommi Maasilta | Rastivarsat | FIN | 12:00:00 | 36:08 | |
24. | Tomi Hankaniemi | Vesaisen Pojat | FIN | 12:00:00 | 36:31 | |
25. | Tero Lehtonen | Suomusjärven Sisu | FIN | 12:00:00 | 36:37 | |
26. | Janne Pihlajaniemi | Vesaisen Pojat | FIN | 12:00:00 | 36:49 | |
27. | Marko Kuusikko | Saloisten Reipas | FIN | 12:00:00 | 36:54 | |
28. | Jyri Paavola | Ikaalisten Nouseva-Voima | FIN | 12:00:00 | 36:57 | |
29. | Sami Karvonen | Saloisten Reipas | FIN | 12:00:00 | 37:32 | |
30. | Jyrki Haikonen | Ulvilan Ura | FIN | 12:00:00 | 37:56 | |
31. | Jarmo Aho | Pälkäneen Luja-Lukko | FIN | 12:00:00 | 38:44 | |
32. | Timo Suuriniemi | Hauhon Sisu | FIN | 12:00:00 | 38:46 | |
33. | Orvo Moisio | Turun Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | 39:05 | |
34. | Tuomas Kivelä | Raisu Lumous | FIN | 12:00:00 | 39:37 | |
35. | Jari Kleemola | Perttelin Peikot | FIN | 12:00:00 | 40:58 | |
36. | Jari Sundqvist | Lahden Suunnistajat-37 | FIN | 12:00:00 | 41:39 | |
37. | Sami Mustajoki | Tampereen Pyrintö | FIN | 12:00:00 | 41:40 | |
38. | Hannu Kohvakka | Kangasniemen Kalske | FIN | 12:00:00 | 41:45 | |
39. | Toni Venäläinen | Valkeakosken Haka | FIN | 12:00:00 | 42:48 | |
40. | Raimo Järvenpää | Iisu | FIN | 12:00:00 | 45:29 | |
41. | Pauli Forma | Delta | FIN | 12:00:00 | 46:06 | |
42. | Marko Haapakangas | Valkeakosken Haka | FIN | 12:00:00 | 46:23 | |
43. | Olli Lehtonen | Korven Honka | FIN | 12:00:00 | 47:08 | |
44. | Tuomo Isokangas | Alajärven Ankkurit | FIN | 12:00:00 | 48:57 | |
45. | Matti Hakamäki | Suunta Jyväskylä | FIN | 12:00:00 | 49:53 | |
46. | Esa Leppäniemi | Vetelin Urheilijat | FIN | 12:00:00 | 52:45 | |
47. | Tarmo Kokko | Tarpian Suunta | FIN | 12:00:00 | 53:05 | |
Terho Lahtinen | Espoon Suunta | FIN | 12:00:00 | DNS | ||
Harri Hytönen | Delta | FIN | 12:00:00 | DNS | ||
Pasi Turunen | Nastolan Terä | FIN | 12:00:00 | DNS | ||
Pasi Pohjola | Lynx | FIN | 12:00:00 | DNS | ||
Tommy Haglund | IF Brahe | FIN | 12:00:00 | DNS | ||
Johan Päivike | RastiPiikkiö | FIN | 12:00:00 | DNS | ||
Jarkko Puranen | Koovee | FIN | 12:00:00 | DNS | ||
Petri Kajarinne | Keuruun Kisailijat | FIN | 12:00:00 | DNS | ||
Patrik Engström | Pargas IF | FIN | 12:00:00 | DNS | ||
Mika Loukkalahti | Espoon Suunta | FIN | 12:00:00 | DNS | ||
Petri Kuusinen | Hämeenlinnan Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | DNS | ||
Marko Kujanpää | Alajärven Ankkurit | FIN | 12:00:00 | DNF | ||
Jukka Erkkilä | Rajamäen Rykmentti | FIN | 12:00:00 | DNS | ||
Ilpo Pietiläinen | SK Pohjantähti | FIN | 12:00:00 | DNS | ||
Mika Näpänkangas | Suunta Jyväskylä | FIN | 12:00:00 | DNS | ||
Petri Rusanen | Suunta Jyväskylä | FIN | 12:00:00 | DNS | ||
Harri Lehtimäki | Reilut Miehet Havumetsien | FIN | 12:00:00 | DNS | ||
Roope Kuusisto | Suunta-Sepot | FIN | 12:00:00 | DNS | ||
Mika Tervala | Rastivarsat | FIN | 12:00:00 | DNS | ||
Mikko Kärkkäinen | Lammin Säkiä | FIN | 12:00:00 | DQ | ||
Samuli Toivanen | Delta | FIN | 12:00:00 | DQ | ||
Juha Tilli | Lynx | FIN | 12:00:00 | DNS |