Starting time | 8,4 km |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Sari Nurmela | Vehkalahden Veikot | 12:00:00 | 1:05:22 | ||
2. | Laura Palm | Kangasala SK | 12:00:00 | 1:06:18 | ||
3. | Sanna Andelin | Lahden Taimi | 12:00:00 | 1:08:31 | ||
4. | Laura Hokka | SK Pohjantähti | 12:00:00 | 1:08:37 | ||
5. | Laura Leijola | Delta | 12:00:00 | 1:09:57 | ||
6. | Tiina Väre | Someron Esa | 12:00:00 | 1:10:31 | ||
7. | Riikka Timperi | Vehkalahden Veikot | 12:00:00 | 1:10:53 | ||
8. | Sabrina Meriheinä | IF Sibbo-Vargarna | 12:00:00 | 1:12:20 | ||
9. | Emma Juga | Lynx | 12:00:00 | 1:12:33 | ||
10. | Riina Liuha | Asikkalan Raikas | 12:00:00 | 1:13:35 | ||
11. | Minna Saarinen | Koovee | 12:00:00 | 1:13:43 | ||
12. | Katja Rodionova | Pargas IF | 12:00:00 | 1:14:00 | ||
13. | Heli Hartvik | Paimion Rasti | 12:00:00 | 1:15:26 | ||
14. | Niina Laakso | Delta | 12:00:00 | 1:15:32 | ||
15. | Matleena Mannelin | Angelniemen Ankkuri | 12:00:00 | 1:15:59 | ||
16. | Katja Vanhalakka | Kouvolan Suunnistajat | 12:00:00 | 1:16:41 | ||
17. | Hanna Sivén | Ähtärin Urheilijat | 12:00:00 | 1:16:49 | ||
18. | Laura Pajunen | Anttolan Urheilijat | 12:00:00 | 1:17:01 | ||
19. | Signe Dambe | Paimion Rasti | 12:00:00 | 1:17:26 | ||
20. | Mia Taini | Koovee | 12:00:00 | 1:17:30 | ||
21. | Jenni Mettälä | Hiisirasti | 12:00:00 | 1:17:38 | ||
22. | Hilla Lamminpää | OK Orient | 12:00:00 | 1:19:01 | ||
23. | Maria Salmi | Lappeen Riento | 12:00:00 | 1:19:02 | ||
24. | Elina Virekunnas | Delta | 12:00:00 | 1:19:23 | ||
25. | Erika Uotila | Koovee | 12:00:00 | 1:19:32 | ||
26. | Tuula Sinkkonen | Rasti 88 | 12:00:00 | 1:19:37 | ||
27. | Hanna Ruhanen | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 1:20:03 | ||
28. | Sanna Laaksonen | MS Parma | 12:00:00 | 1:21:01 | ||
29. | Ritva Partanen | Iisalmen Visa | 12:00:00 | 1:25:09 | ||
30. | Päivi Mikkolainen | Valkeakosken Haka | 12:00:00 | 1:30:35 | ||
31. | Eija Meriläinen | Lynx | 12:00:00 | 1:34:30 | ||
32. | Sonja Kellokumpu | Kajaanin Suunnistajat | 12:00:00 | 1:42:31 | ||
Eva-Lina Sandell | IK Kronan | 12:00:00 | DNS | |||
Tiia Grönholm | IF Sibbo-Vargarna | 12:00:00 | DNF | |||
Inkeri Lindeman | Angelniemen Ankkuri | 12:00:00 | DNF | |||
Dina Alexandersson | Pargas IF | 12:00:00 | DNS | |||
Sara Forsström | Paimion Rasti | 12:00:00 | DNS | |||
Pinja Mäkinen | Koovee | 12:00:00 | DNS | |||
Saara Nikkari | Rajamäen Rykmentti | 12:00:00 | DNS | |||
Anu Uhotoinen | Delta | 12:00:00 | DNS |