Starting time | 3,3 km |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Heikki Saarinen | Mäntsälän Urheilijat | 12:00:00 | 31:56 | ||
2. | Pekka Kerkola | Tampereen Pyrintö | 12:00:00 | 32:26 | ||
3. | Ossi Tani | Kouvolan Suunnistajat | 12:00:00 | 34:21 | ||
4. | Simo Helkkula | Pitäjänmäen Tarmo | 12:00:00 | 34:46 | ||
5. | Vesa Turku | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 35:03 | ||
6. | Tapio Peippo | SK Vuoksi | 12:00:00 | 35:14 | ||
7. | Pekka Kanste | OK Raseborg | 12:00:00 | 35:18 | ||
8. | Jaakko Hörkkö | MS Parma | 12:00:00 | 35:37 | ||
9. | Martti Mäkelä | SOC Asikkala | 12:00:00 | 35:57 | ||
10. | Pekka Marti | ol:biel:se | SUI | 12:00:00 | 36:22 | |
11. | Raimo Hirsimäki | Järvenpään Palo | 12:00:00 | 36:51 | ||
12. | Mauri Tolvanen | Leppävaaran Sisu | 12:00:00 | 37:11 | ||
13. | Reijo Mouhu | Raja-Karjalan Suunnistajat | 12:00:00 | 37:36 | ||
14. | Seppo Kiuru | Hollolan Urheilijat -46 | 12:00:00 | 37:50 | ||
15. | Mikko Mannonen | Turun Suunnistajat | 12:00:00 | 38:40 | ||
16. | Ilmari Mäkilä | Espoon Suunta | 12:00:00 | 38:49 | ||
17. | Jorma Mäntytörmä | Kalvolan Keihäs | 12:00:00 | 38:51 | ||
18. | Arvi Teppala | Someron Esa | 12:00:00 | 38:56 | ||
19. | Esko Savonen | Hämeenlinnan Suunnistajat | 12:00:00 | 38:59 | ||
20. | Åge Liljeström | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 39:02 | ||
21. | Heikki Hillo | Valkeakosken Haka | 12:00:00 | 39:44 | ||
22. | Olli Knaapi | Turun Metsänkävijät | 12:00:00 | 39:49 | ||
23. | Risto Suominen | Suomusjärven Sisu | 12:00:00 | 40:16 | ||
24. | Kari Venho | Maarian Mahti | 12:00:00 | 40:44 | ||
25. | Markku Vesalainen | Angelniemen Ankkuri | 12:00:00 | 41:01 | ||
26. | Veijo Kurvinen | Länsi-Uudenmaan Suunnistajat | 12:00:00 | 41:02 | ||
27. | Leo Koistinen | Vakka-Rasti | 12:00:00 | 41:03 | ||
28. | Matti Lampinen | Navi | 12:00:00 | 41:16 | ||
29. | Timo Huovila | Karkki-Rasti | 12:00:00 | 41:32 | ||
30. | Jouni Keskinarkaus | OH | 12:00:00 | 41:49 | ||
31. | Reijo Pitkänen | Hollolan Urheilijat -46 | 12:00:00 | 42:44 | ||
32. | Kauko Pääkkölä | Lapin Veikot | 12:00:00 | 42:52 | ||
33. | Jouni Saukonoja | Porvoon Urheilijat | 12:00:00 | 42:56 | ||
34. | Matti Railimo | SOC Asikkala | 12:00:00 | 43:04 | ||
35. | Ilmars Limbens | Sigulda | LAT | 12:00:00 | 43:15 | |
36. | Veikko Matikainen | Kouvolan Suunnistajat | 12:00:00 | 43:16 | ||
37. | Eero Hyvönen | Porvoon Urheilijat | 12:00:00 | 43:38 | ||
38. | Ossi Lakkala | Saloisten Reipas | 12:00:00 | 43:56 | ||
39. | Ari Myllymäki | Kaustisen Pohjan-Veikot | 12:00:00 | 43:57 | ||
40. | Seppo Ahvenainen | Järvenpään Palo | 12:00:00 | 43:58 | ||
41. | Seppo Väätäinen | Espoon Suunta | 12:00:00 | 44:23 | ||
42. | Risto Uljas | Jyry | 12:00:00 | 44:42 | ||
43. | Antti Mustranta | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 45:04 | ||
43. | Risto Jarva | Oriveden Ponnistus | 12:00:00 | 45:04 | ||
45. | Reino Hotti | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 45:42 | ||
46. | Esko Salminen | Suomusjärven Sisu | 12:00:00 | 46:01 | ||
47. | Kaj Koskinen | Valkeakosken Haka | 12:00:00 | 46:11 | ||
47. | Harald Slotte | OK Botnia | 12:00:00 | 46:11 | ||
49. | Juhani Tarvainen | Pitäjänmäen Tarmo | 12:00:00 | 46:16 | ||
50. | Raimo Kaukiainen | Hollolan Urheilijat -46 | 12:00:00 | 46:28 | ||
51. | Kari Vallden | Leppävaaran Sisu | 12:00:00 | 46:32 | ||
52. | Ilkka Niemi | Espoon Suunta | 12:00:00 | 46:44 | ||
53. | Harri Tolvanen | Pihkaniskat | 12:00:00 | 47:23 | ||
54. | Teuvo Lehtinen | Rastivarsat | 12:00:00 | 47:51 | ||
55. | Asko Niittymäki | Turengin Sarastus | 12:00:00 | 47:55 | ||
56. | Paavo Holappa | Tuusulan Voima-Veikot | 12:00:00 | 48:41 | ||
57. | Rauno Hotti | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 48:42 | ||
58. | Eero Pasanen | Kouvolan Suunnistajat | 12:00:00 | 49:14 | ||
59. | Pentti Nykänen | Jyry | 12:00:00 | 49:19 | ||
60. | Pekka Lindberg | Leppävaaran Sisu | 12:00:00 | 50:15 | ||
61. | Erkki Turunen | Suunta-Sepot | 12:00:00 | 50:28 | ||
62. | Reijo Rasmus | Tarpian Suunta | 12:00:00 | 50:34 | ||
62. | Jussi Lavikainen | Kangasala SK | 12:00:00 | 50:34 | ||
64. | Leif Kämpe | OK Raseborg | 12:00:00 | 50:36 | ||
65. | Matti Espo | Kouvolan Suunnistajat | 12:00:00 | 50:47 | ||
66. | Tauno Pajala | Espoon Suunta | 12:00:00 | 51:04 | ||
67. | Rauno Riikonen | Perttelin Peikot | 12:00:00 | 51:30 | ||
68. | Karl-Gustav Norrgrann | Närpes OK | 12:00:00 | 51:34 | ||
69. | Volli Kukk | KAPA | LAT | 12:00:00 | 51:37 | |
70. | Veli-Matti Kyckling | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 51:41 | ||
71. | Reino Sinnelä | Suomusjärven Sisu | 12:00:00 | 51:51 | ||
72. | Sergey Harkov | Veresk SPb | RUS | 12:00:00 | 52:15 | |
73. | Ernst Kläy | OLGHuttwil | SUI | 12:00:00 | 52:17 | |
74. | Jaakko Laine | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 52:18 | ||
75. | Hannu Mattila | Espoon Akilles | 12:00:00 | 52:50 | ||
76. | Kyösti Rautanen | Tuupovaaran Sepot | 12:00:00 | 53:45 | ||
77. | Pentti Hirvonen | Turun Metsänkävijät | 12:00:00 | 54:11 | ||
78. | Veikko Saaristo | Rastihaukat | 12:00:00 | 54:46 | ||
79. | Erkki Peltonen | Espoon Suunta | 12:00:00 | 55:40 | ||
80. | Harri Kuosa | Loimaan Jankko | 12:00:00 | 55:47 | ||
81. | Ralf Eklund | Rasti-Lukko | 12:00:00 | 55:52 | ||
82. | Heikki Salovaara | SK Pohjantähti | 12:00:00 | 56:14 | ||
83. | Runar Alden | OK Kolmården | SWE | 12:00:00 | 56:42 | |
84. | Aimo Partanen | Kuopion Suunnistajat | 12:00:00 | 56:47 | ||
85. | Veikko Hytönen | Suunta Jyväskylä | 12:00:00 | 57:07 | ||
86. | Niilo Sevon | Saloisten Reipas | 12:00:00 | 57:42 | ||
87. | Hilding Harald | IK Falken | 12:00:00 | 59:15 | ||
88. | Jorma Pöntinen | Navi | 12:00:00 | 59:59 | ||
89. | Henry Lågland | Vaasan Suunnistajat | 12:00:00 | 1:00:00 | ||
90. | Alexander Orlov | Veliky Novgorod | RUS | 12:00:00 | 1:00:46 | |
91. | Raimo Laurila | Turun Metsänkävijät | 12:00:00 | 1:01:50 | ||
92. | Pekka Puolakka | Säyneisen Salpa | 12:00:00 | 1:09:38 | ||
93. | Erkki Miettinen | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 1:15:33 | ||
94. | Vladimir Ivanov | Veliky Novgorod | RUS | 12:00:00 | 1:16:00 | |
95. | Jouko Kontturi | Rasti-Lukko | 12:00:00 | 1:24:11 | ||
96. | Tarmo Humppi | Mäntän Seudun Eräpirkat | 12:00:00 | 1:40:18 | ||
97. | Heikki Kujanpää | Alajärven Ankkurit | 12:00:00 | 1:40:34 | ||
98. | Pekka Heikelä | MS Parma | 12:00:00 | 1:45:48 | ||
Seppo Kuikko | Vehkalahden Veikot | 12:00:00 | DNS | |||
Tapio Leino | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | DNS | |||
Lasse Kallio | Suomusjärven Sisu | 12:00:00 | DNS | |||
Sakari Nurminen | Turun Metsänkävijät | 12:00:00 | DNS | |||
Jouni Savelainen | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | DNS | |||
Arto Rautiainen | Kalevan Rasti | 12:00:00 | DNS | |||
Jussi Rajamäki | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | DNS | |||
Tuomo Romula | Mesikämmenet | 12:00:00 | DNS | |||
Seppo Korpinen | Rajamäen Rykmentti | 12:00:00 | DNS | |||
Kalle Kuhmonen | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | DNF | |||
Rolf Eklund | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | DNS | |||
Esa Lehtinen | Rasti-Lukko | 12:00:00 | DNS | |||
Alexander Zhukovsky | Veliky Novgorod | RUS | 12:00:00 | DQ | ||
Nikolay Singyr | OK AKFA | RUS | 12:00:00 | DQ | ||
Pertti Immanen | Oriveden Ponnistus | 12:00:00 | DQ | |||
Tapio Lindstedt | Oriveden Ponnistus | 12:00:00 | DQ | |||
Jukka Vähänen | Hyvinkään Rasti | 12:00:00 | DNF | |||
Juhani Nippala | Jyry | 12:00:00 | DNS |