Starting time | 3,5 km |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Nikolay Fedorov | Veresk SPb | RUS | 12:00:00 | 33:13 | |
2. | Juha Rantoja | Rasti-Kurikka | 12:00:00 | 35:45 | ||
3. | Jouni Iso-Markku | Suomusjärven Sisu | 12:00:00 | 36:25 | ||
4. | Kari Kantanen | Viitasaaren Suunta | 12:00:00 | 37:26 | ||
5. | Eero Nurminen | Suomusjärven Sisu | 12:00:00 | 39:39 | ||
6. | Hannu Nurminen | Kärkölän Kisa-Veikot | 12:00:00 | 41:05 | ||
7. | Jaakko Lajunen | Jämsän Retki-Veikot | 12:00:00 | 43:17 | ||
8. | Kari Koistinen | Navi | 12:00:00 | 44:09 | ||
9. | Reima Piispanen | Saloisten Reipas | 12:00:00 | 44:30 | ||
10. | Heikki Korppi | OH | 12:00:00 | 45:41 | ||
11. | Hannu Tamminen | Suunta Jurva | 12:00:00 | 45:43 | ||
12. | Sergey Bondarev | SPB | RUS | 12:00:00 | 46:07 | |
13. | Stanislav Kazus | Energotrans Ekaterinburg | RUS | 12:00:00 | 46:24 | |
14. | Ari Virekunnas | Tampereen Pyrintö | 12:00:00 | 46:36 | ||
15. | Mikko Viinikainen | Espoon Suunta | 12:00:00 | 50:14 | ||
16. | Olli-Pekka Häkkinen | Saarijärven Pullistus | 12:00:00 | 51:02 | ||
17. | Ilkka Aakula | Paimion Rasti | 12:00:00 | 51:42 | ||
18. | Erkki Tamminen | Suunta Jurva | 12:00:00 | 52:03 | ||
19. | Arto Hautala | Vaasan Suunnistajat | 12:00:00 | 52:32 | ||
20. | Esa Kuukka | Tampereen Pyrintö | 12:00:00 | 54:10 | ||
21. | Timo Liukko | Enonkosken Urheilijat | 12:00:00 | 55:02 | ||
22. | Jukka Syrjänen | Koovee | 12:00:00 | 55:32 | ||
23. | Heikki Tamminen | Suunta Jurva | 12:00:00 | 55:40 | ||
24. | Jukka Salonen | Lounais-Hämeen Rasti | 12:00:00 | 56:14 | ||
25. | Asko Senttula | Suunta Jyväskylä | 12:00:00 | 56:50 | ||
26. | Yury Kozadaev | OK AKFA | RUS | 12:00:00 | 58:54 | |
27. | Ari Lahtinen | Päijät-Rasti | 12:00:00 | 59:18 | ||
28. | Timo Ahonen | Keuruun Kisailijat | 12:00:00 | 59:27 | ||
29. | Boris Elfimov | Orienta-Kyncevo | RUS | 12:00:00 | 1:03:43 | |
30. | Markku Arola | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 1:06:25 | ||
31. | Victor Rylov | SPB | RUS | 12:00:00 | 1:06:29 | |
32. | Pentti Nikodemus | Lapin Veikot | 12:00:00 | 1:07:13 | ||
33. | Jan Enegren | Solf IK | 12:00:00 | 1:12:27 | ||
34. | Harri Kuusela | Epilän Esa | 12:00:00 | 1:20:40 | ||
35. | Ian Simpson | Bay of Plenty | NZL | 12:00:00 | 1:26:42 | |
36. | Alexander Malakhov | Moscow | RUS | 12:00:00 | 1:30:12 | |
37. | Kimmo Kuusisto | MS Parma | 12:00:00 | 1:30:29 | ||
38. | Andrey Kushnir | OK AKFA | RUS | 12:00:00 | 1:55:23 | |
39. | Vladimir Rozhkov | Kaliningrad | RUS | 12:00:00 | 2:19:34 | |
Seppo Kylliäinen | Lappeen Riento | 12:00:00 | DNS | |||
Kenneth Nygård | Solf IK | 12:00:00 | DNF | |||
Hannu Lusa | Rasti-Jussit | 12:00:00 | DNS | |||
Ari Rämänen | Ilomantsin Urheilijat | 12:00:00 | DNS |