Starting time | 2,7 km |
5,5 km |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Igor Klimov | Arena | RUS | 12:00:00 | 43:10 | ||
2. | Simo-Pekka Vanninen | Rasti-Kurikka | 12:00:00 | 43:35 | |||
3. | Jussi Partanen | Hyvinkään Rasti | 12:00:00 | 43:52 | |||
4. | Jyri Kyllästinen | Rasti-Lukko | 12:00:00 | 43:57 | |||
5. | Veli-Matti Pulli | Rastivarsat | 12:00:00 | 46:41 | |||
6. | Jyrki Nikkinen | Hyvinkään Rasti | 12:00:00 | 47:14 | |||
7. | Mikhail Malyshev | Nord-West | RUS | 12:00:00 | 48:01 | ||
8. | Juha Lehtola | MS Parma | 12:00:00 | 49:25 | |||
9. | Marko Nisula | Teuvan Rivakka | 12:00:00 | 49:31 | |||
10. | Kari Salonen | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 51:18 | |||
11. | Samuli Lampinen | Riihimäen Suunnistajat | 12:00:00 | 51:46 | |||
12. | Jarkko Tuomola | Someron Esa | 12:00:00 | 53:03 | |||
13. | Ilkka Malmi | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 53:10 | |||
13. | Evgeny Chernenko | OK AKFA | RUS | 12:00:00 | 53:10 | ||
15. | Alexei Semenov | OK AKFA | RUS | 12:00:00 | 53:40 | ||
16. | Ari Kumpumäki | Viitasaaren Suunta | 12:00:00 | 55:35 | |||
17. | Juha Koskenvuo | Espoon Suunta | 12:00:00 | 57:01 | |||
18. | Mikke Maronen | Lynx | 12:00:00 | 57:29 | |||
19. | Evgeny Myshakin | OK AKFA | RUS | 12:00:00 | 58:12 | ||
20. | Tony Hellstedt | Rastihaukat | 12:00:00 | 58:26 | |||
21. | Aleksei Hamppu | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 58:57 | |||
22. | Jukka Junnila | Tampereen Pyrintö | 12:00:00 | 28:00 (1) | 59:07 | ||
23. | Esa Tuokko | MS Parma | 12:00:00 | 59:52 | |||
24. | Sergey Kortylev | OK AKFA | RUS | 12:00:00 | 1:02:11 | ||
25. | Alexey Fedorov | SPB 31KP | RUS | 12:00:00 | 1:03:24 | ||
26. | Antti Lindholm | Perhon Kiri | 12:00:00 | 1:04:04 | |||
27. | Leo Koskenvuo | Espoon Suunta | 12:00:00 | 1:05:15 | |||
28. | Juhani Lehtinen | Kauhajoen Karhu | 12:00:00 | 1:07:42 | |||
29. | Petri Hämäläinen | Pihkaniskat | 12:00:00 | 1:10:47 | |||
30. | Marko Jylhänlehto | Karkki-Rasti | 12:00:00 | 1:12:07 | |||
31. | Tanel Saue | Mercury | EST | 12:00:00 | 1:18:02 | ||
32. | Esko Reeni | Riihimäen Suunnistajat | 12:00:00 | 1:19:49 | |||
33. | Tuomas Puskala | Espoon Akilles | 12:00:00 | 1:23:48 | |||
34. | Martin Slotte | IK Kronan | 12:00:00 | 1:26:02 | |||
35. | Thomas Ekholm | OK Orient | 12:00:00 | 1:30:38 | |||
36. | Ilpo Kettunen | Kalevan Rasti | 12:00:00 | 1:33:26 | |||
37. | Tuomas Johansson | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 1:36:55 | |||
Sami Isoherranen | OK77 | 12:00:00 | DNS | ||||
Heigo Pold | AKFA | EST | 12:00:00 | DNF | |||
Marko Hänninen | RastiPiikkiö | 12:00:00 | DNS | ||||
Erno Puupponen | Espoon Suunta | 12:00:00 | DNS |