Starting time | 4,8 km |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Igor Klimov | Arena | RUS | 12:00:00 | 35:15 | |
2. | Simo-Pekka Vanninen | Rasti-Kurikka | 12:00:00 | 37:42 | ||
3. | Jyrki Nikkinen | Hyvinkään Rasti | 12:00:00 | 38:56 | ||
4. | Jussi Partanen | Hyvinkään Rasti | 12:00:00 | 39:14 | ||
5. | Marko Nisula | Teuvan Rivakka | 12:00:00 | 39:42 | ||
6. | Mikhail Malyshev | Nord-West | RUS | 12:00:00 | 40:56 | |
7. | Jyri Kyllästinen | Rasti-Lukko | 12:00:00 | 43:01 | ||
8. | Evgeny Myshakin | OK AKFA | RUS | 12:00:00 | 44:07 | |
9. | Veli-Matti Pulli | Rastivarsat | 12:00:00 | 45:33 | ||
10. | Alexei Semenov | OK AKFA | RUS | 12:00:00 | 46:27 | |
11. | Mikke Maronen | Lynx | 12:00:00 | 47:31 | ||
12. | Samuli Lampinen | Riihimäen Suunnistajat | 12:00:00 | 47:37 | ||
13. | Kai Korhonen | Korven Honka | 12:00:00 | 47:42 | ||
14. | Kari Salonen | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 48:02 | ||
15. | Ari Kumpumäki | Viitasaaren Suunta | 12:00:00 | 48:42 | ||
16. | Juha Koskenvuo | Espoon Suunta | 12:00:00 | 49:24 | ||
17. | Ilkka Malmi | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 49:50 | ||
18. | Esa Tuokko | MS Parma | 12:00:00 | 50:34 | ||
19. | Sergey Kortylev | OK AKFA | RUS | 12:00:00 | 50:43 | |
20. | Jukka Junnila | Tampereen Pyrintö | 12:00:00 | 51:07 | ||
21. | Evgeny Chernenko | OK AKFA | RUS | 12:00:00 | 52:37 | |
22. | Juhani Lehtinen | Kauhajoen Karhu | 12:00:00 | 54:31 | ||
23. | Tanel Saue | Mercury | EST | 12:00:00 | 55:40 | |
24. | Tony Hellstedt | Rastihaukat | 12:00:00 | 56:12 | ||
25. | Erno Puupponen | Espoon Suunta | 12:00:00 | 57:19 | ||
26. | Aleksei Hamppu | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 58:02 | ||
27. | Jarkko Tuomola | Someron Esa | 12:00:00 | 58:24 | ||
28. | Antti Lindholm | Perhon Kiri | 12:00:00 | 1:00:48 | ||
29. | Petri Hämäläinen | Pihkaniskat | 12:00:00 | 1:03:09 | ||
30. | Alexey Fedorov | SPB 31KP | RUS | 12:00:00 | 1:04:21 | |
31. | Tuomas Puskala | Espoon Akilles | 12:00:00 | 1:07:18 | ||
32. | Tuomas Johansson | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 1:09:30 | ||
33. | Heigo Pold | AKFA | EST | 12:00:00 | 1:10:02 | |
34. | Martin Slotte | IK Kronan | 12:00:00 | 1:10:45 | ||
35. | Marko Jylhänlehto | Karkki-Rasti | 12:00:00 | 1:13:17 | ||
36. | Thomas Ekholm | OK Orient | 12:00:00 | 1:18:32 | ||
37. | Ilpo Kettunen | Kalevan Rasti | 12:00:00 | 1:23:04 | ||
38. | Esko Reeni | Riihimäen Suunnistajat | 12:00:00 | 1:24:29 | ||
39. | Leo Koskenvuo | Espoon Suunta | 12:00:00 | 1:26:49 | ||
Marko Hänninen | RastiPiikkiö | 12:00:00 | DNS | |||
Sami Isoherranen | OK77 | 12:00:00 | DNS |