Starting time | 4,0 km |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Aleksi Mattila | Lynx | 12:00:00 | 28:28 | ||
2. | Maxim Davydov | Lada Toljatt | RUS | 12:00:00 | 28:47 | |
3. | Ville Uitto | Rasti-Kurikka | 12:00:00 | 29:10 | ||
4. | Evgeny Artemov | Ikaalisten Nouseva-Voima | 12:00:00 | 30:15 | ||
5. | Attila Molnar | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 30:52 | ||
6. | Sami Löfbacka | Vetelin Urheilijat | 12:00:00 | 31:30 | ||
7. | Teemu Vartiamäki | IF Sibbo-Vargarna | 12:00:00 | 31:46 | ||
8. | Pyry Niemi | Rajamäen Rykmentti | 12:00:00 | 32:40 | ||
9. | Mate Kerenyi | Rajamäen Rykmentti | 12:00:00 | 32:41 | ||
10. | Stanislav Chistyakov | Moscow | RUS | 12:00:00 | 32:51 | |
11. | Jari Välikorpi | Rasti-Kurikka | 12:00:00 | 32:58 | ||
12. | Vesa Kankaanpää | OK77 | 12:00:00 | 33:11 | ||
13. | Petri Annila | Koovee | 12:00:00 | 33:36 | ||
14. | Miika Korppi | OH | 12:00:00 | 34:00 | ||
15. | Alexander Raykov | Turun Suunnistajat | 12:00:00 | 34:12 | ||
15. | Mikhail Senin | GULFSTREAM-Senin | RUS | 12:00:00 | 34:12 | |
17. | Alexey Zemlyakov | YarkiyMir | RUS | 12:00:00 | 34:14 | |
18. | Jukka Tani | Kouvolan Suunnistajat | 12:00:00 | 34:59 | ||
19. | Ville Saarela | Kokkolan Suunnistajat | 12:00:00 | 35:05 | ||
19. | Georgy Mavchun | Northern Wind | 12:00:00 | 35:05 | ||
21. | Jussi Karelo | Espoon Suunta | 12:00:00 | 35:13 | ||
22. | Juha Fränti | Rasti-Kurikka | 12:00:00 | 35:18 | ||
23. | Ville Kokkila | Espoon Suunta | 12:00:00 | 35:28 | ||
24. | Mikko Jurmu | SK Pohjantähti | 12:00:00 | 35:31 | ||
25. | Jani Hämäläinen | Lahden Suunnistajat-37 | 12:00:00 | 35:42 | ||
25. | Juri Kirjanov | Hämeenlinnan Suunnistajat | 12:00:00 | 35:42 | ||
27. | Antti Hakala | Kauhavan Wisa | 12:00:00 | 35:49 | ||
28. | Tapio Haarlaa | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 35:53 | ||
29. | Eero Korpi | Kauhavan Wisa | 12:00:00 | 36:05 | ||
30. | Vladimir Popov | OK AKFA | RUS | 12:00:00 | 36:13 | |
31. | Jonas Lindholm | Centrum OK | SWE | 12:00:00 | 36:25 | |
32. | Mikko Laakso | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 38:07 | ||
33. | Sergey Koltsov | IngPromTeam | RUS | 12:00:00 | 38:09 | |
34. | Valdis Karulis | Ziemelkurzeme OK | LAT | 12:00:00 | 38:29 | |
35. | Mikhail Petrov | Northern Wind | RUS | 12:00:00 | 38:32 | |
36. | Henri Jääskeläinen | Siilin Rasti | 12:00:00 | 38:51 | ||
37. | Dmitry Zolotarev | OK AKFA | RUS | 12:00:00 | 39:02 | |
38. | Martins Vimba | Ziemelkurzeme OK | LAT | 12:00:00 | 39:58 | |
39. | Alexander Efimov | TUMEN | RUS | 12:00:00 | 40:49 | |
40. | Andrey Borozdin | St:Petersb | RUS | 12:00:00 | 41:50 | |
41. | Antti Korkeakangas | Rasti-Jussit | 12:00:00 | 42:02 | ||
42. | Dmitry Korobov | Foton-Moscow | RUS | 12:00:00 | 42:18 | |
43. | Veli-Pekka Kuutti | Perttelin Peikot | 12:00:00 | 42:41 | ||
44. | Antti Korhonen | Pihkaniskat | 12:00:00 | 42:47 | ||
44. | Anton Melnichenko | OK AKFA | RUS | 12:00:00 | 42:47 | |
46. | Petteri Suominen | MS Parma | 12:00:00 | 43:10 | ||
47. | Artem Berkal | Moscow | RUS | 12:00:00 | 43:38 | |
48. | Kari Kokkinen | Perttelin Peikot | 12:00:00 | 44:17 | ||
49. | Risto Kiilberg | SK Saue Tammed | EST | 12:00:00 | 45:11 | |
50. | Andrey Bessonov | Nord West | RUS | 12:00:00 | 45:22 | |
51. | Roman Nazarov | SneGoVik o-team | RUS | 12:00:00 | 46:26 | |
52. | Mikko Kurkela | OH | 12:00:00 | 47:06 | ||
53. | Jarkko Mykkänen | Hämeenlinnan Suunnistajat | 12:00:00 | 48:11 | ||
54. | Emil Johansson | Akilles OK | 12:00:00 | 50:45 | ||
55. | Kai Samposalo | Kangasala SK | 12:00:00 | 53:06 | ||
56. | Marcus Enegren | Solf IK | 12:00:00 | 53:43 | ||
57. | Yuri Marshagin | Vesta | RUS | 12:00:00 | 55:10 | |
58. | Dmitrii Sergeev | OK AKFA | RUS | 12:00:00 | 56:21 | |
59. | Leo Tolvanen | Pihkaniskat | 12:00:00 | 1:00:31 | ||
60. | Andrey Surzhikov | Foton-Moscow | RUS | 12:00:00 | 1:02:18 | |
61. | Evgeny Baranov | Orienta-Victoria | RUS | 12:00:00 | 1:05:53 | |
62. | Evgeny Barahoev | OK AKFA | RUS | 12:00:00 | 1:17:22 | |
63. | Juhana Pakkasmaa | Otaniemen Jyllääjät | 12:00:00 | 1:23:34 | ||
64. | Daniil Klestov | Foton-Moscow | RUS | 12:00:00 | 2:45:29 | |
Timo Autto | Pellon Ponsi | 12:00:00 | DNS | |||
Sergey Myshakin | OK AKFA | RUS | 12:00:00 | DQ | ||
U Hang Leung | HKIOF | HKG | 12:00:00 | DNS | ||
Pavel Shestakov | N:Novgorod | RUS | 12:00:00 | DNS | ||
Alexandr Tihomirov | Foton-Moscow | RUS | 12:00:00 | DNS | ||
Svyatoslav Plis | Kouvolan Suunnistajat | 12:00:00 | DNS | |||
Nike Ahokainen | Pihkaniskat | 12:00:00 | DNS | |||
Mikko Laavainen | MS Parma | 12:00:00 | DNS |