Starting time | 6,6 km |
8,0 km |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Otto Sund | IF Femman | 12:00:00 | 46:27 (2) | 53:45 | ||
2. | Severi Kymäläinen | Tampereen Pyrintö | 12:00:00 | 45:47 (1) | 54:16 | ||
3. | Kimmo Mieskoski | Rasti-Lukko | 12:00:00 | 46:39 (3) | 56:08 | ||
4. | Janne Nieminen | Paimion Rasti | 12:00:00 | 48:14 (4) | 56:41 | ||
5. | Antti Honkimaa | Espoon Suunta | 12:00:00 | 48:50 (6) | 57:43 | ||
6. | Eero-Matti Vainio | MS Parma | 12:00:00 | 49:49 (7) | 58:12 | ||
7. | Zahar Navros | OK AKFA | RUS | 12:00:00 | 48:47 (5) | 58:29 | |
8. | Lauri Nuuttila | Rasti-Kurikka | 12:00:00 | 50:08 (8) | 58:36 | ||
9. | Lachlan Dow | Canberra Cockatoos | AUS | 12:00:00 | 51:16 (10) | 59:29 | |
10. | Jukka-Pekka Seppänen | Hiisirasti | 12:00:00 | 50:29 (9) | 59:41 | ||
11. | Antti-Pekka Leskinen | Lynx | 12:00:00 | 53:05 (11) | 1:00:57 | ||
12. | Miika Suominen | Rajamäen Rykmentti | 12:00:00 | 53:59 (14) | 1:02:23 | ||
13. | Gene Beveridge | North West NZ | NZL | 12:00:00 | 54:12 (16) | 1:02:40 | |
14. | Patrick Kronberg | IF Femman | 12:00:00 | 53:43 (13) | 1:02:41 | ||
15. | Artem Popov | Espoon Suunta | 12:00:00 | 54:49 (18) | 1:02:46 | ||
16. | Peter Sundelin | IF Femman | 12:00:00 | 1:02:59 | |||
17. | Max Neve | AUS | AUS | 12:00:00 | 53:38 (12) | 1:03:14 | |
18. | Henri Kalve | Paimion Rasti | 12:00:00 | 54:09 (15) | 1:03:19 | ||
19. | Maxim Ostropika | OK AKFA | RUS | 12:00:00 | 54:55 (19) | 1:03:47 | |
20. | Anatoly Kulikov | St:Petersb | RUS | 12:00:00 | 54:48 (17) | 1:04:07 | |
21. | Ville Saikko | Lappeen Riento | 12:00:00 | 55:37 (20) | 1:04:38 | ||
22. | Kare Kaskinen | Ulvilan Ura | 12:00:00 | 56:42 (21) | 1:06:03 | ||
23. | Scott Mcdonald | Hawkes Bay Orienteering Club, NZ | NZL | 12:00:00 | 57:32 (22) | 1:06:19 | |
24. | Kalle Kokkila | Espoon Suunta | 12:00:00 | 57:35 (23) | 1:07:22 | ||
25. | Raido Mitt | Helsingin Suunnistajat | EST | 12:00:00 | 59:51 (25) | 1:09:10 | |
26. | Samu Heiska | Kauhavan Wisa | 12:00:00 | 58:16 (24) | 1:09:22 | ||
27. | Mikko Simola | SK Pohjantähti | 12:00:00 | 1:00:09 (26) | 1:09:33 | ||
28. | Ryan Cambridge | Dunedin | NZL | 12:00:00 | 1:02:56 (27) | 1:12:46 | |
29. | Eerik Sihvola | Kouvolan Suunnistajat | 12:00:00 | 1:06:32 (28) | 1:16:05 | ||
Joona Viholainen | Suunta Jyväskylä | 12:00:00 | DNS | ||||
Santeri Valkamo | Koovee | 12:00:00 | DNF | ||||
Tomi Koskela | Angelniemen Ankkuri | 12:00:00 | DNF | ||||
Velimir Nazarychev | Belie Nochi | RUS | 12:00:00 | DNS |