Starting time | 4,7 km |
6,0 km |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Aleksi Niemi | Tampereen Pyrintö | 12:00:00 | 37:06 (1) | 46:38 | ||
2. | Arto Talvinen | MS Parma | 12:00:00 | 38:05 (2) | 47:46 | ||
3. | Veli Kangas | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 40:28 (3) | 49:06 | ||
4. | Olli Ojanaho | OH | 12:00:00 | 43:03 (6) | 50:54 | ||
5. | Anton Kuukka | Tampereen Pyrintö | 12:00:00 | 42:18 (4) | 51:29 | ||
6. | Nikita Vinogradov | Nord-West | RUS | 12:00:00 | 42:58 (5) | 51:35 | |
7. | Ville Lampinen | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 43:18 (7) | 52:16 | ||
8. | Lari Takanen | Vehkalahden Veikot | 12:00:00 | 44:41 (9) | 53:08 | ||
9. | Jonas Jern | IF Femman | 12:00:00 | 47:06 (12) | 55:07 | ||
10. | Linus Lehto | Karjaan Ura | 12:00:00 | 46:06 (11) | 55:28 | ||
11. | Christoffer Melin | IK Falken | 12:00:00 | 46:02 (10) | 55:48 | ||
12. | Eero Saleva | Tuusulan Voima-Veikot | 12:00:00 | 43:43 (8) | 55:55 | ||
13. | Sampo Hyppölä | Sotkamon Jymy | 12:00:00 | 47:08 (13) | 56:04 | ||
14. | Akseli Leino | Rajamäen Rykmentti | 12:00:00 | 47:26 (14) | 56:13 | ||
15. | Lasse-Pekka Lahti | Kangasala SK | 12:00:00 | 48:43 (16) | 56:50 | ||
16. | Eetu Holmberg | Ulvilan Ura | 12:00:00 | 47:45 (15) | 57:23 | ||
17. | Jere Kommio | Hämeenlinnan Suunnistajat | 12:00:00 | 49:10 (17) | 57:35 | ||
18. | Lauri Roininen | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 49:29 (19) | 58:15 | ||
19. | Justus Laitinen | Koovee | 12:00:00 | 49:23 (18) | 58:56 | ||
20. | Niko Herttuainen | Raja-Karjalan Suunnistajat | 12:00:00 | 50:03 (20) | 59:34 | ||
21. | Niklas Sarparanta | Lynx | 12:00:00 | 52:10 (22) | 1:01:27 | ||
22. | Riku Juhala | Hiisirasti | 12:00:00 | 52:18 (23) | 1:01:49 | ||
23. | Sauli Pietikäinen | Kouvolan Suunnistajat | 12:00:00 | 50:03 (20) | 1:02:18 | ||
24. | Elias Lehto | Karjaan Ura | 12:00:00 | 52:31 (25) | 1:03:20 | ||
25. | Joonas Rantala | Riihimäen Suunnistajat | 12:00:00 | 55:12 (29) | 1:03:25 | ||
25. | Antti Sainio | Tuusulan Voima-Veikot | 12:00:00 | 53:16 (26) | 1:03:25 | ||
27. | Joni Juva | Angelniemen Ankkuri | 12:00:00 | 54:07 (28) | 1:03:45 | ||
28. | Aaro Ruohola | MS Parma | 12:00:00 | 52:29 (24) | 1:03:56 | ||
29. | Daniil Khodyrev | Prizma-Penza | RUS | 12:00:00 | 53:26 (27) | 1:05:51 | |
30. | Nikita Stepanov | Nord-West | RUS | 12:00:00 | 57:54 (32) | 1:07:05 | |
31. | Joachim Harald | IK Falken | 12:00:00 | 56:44 (30) | 1:07:33 | ||
32. | Joona Lindroth | Asikkalan Raikas | 12:00:00 | 57:18 (31) | 1:07:50 | ||
33. | Konstantin Firsov | OK AKFA | RUS | 12:00:00 | 59:24 (35) | 1:10:54 | |
34. | Niko Kauria | Navi | 12:00:00 | 59:02 (33) | 1:11:50 | ||
35. | Miika Koskinen | Rajamäen Rykmentti | 12:00:00 | 1:01:12 (38) | 1:11:52 | ||
36. | Jonas Björkgård | Kokkolan Suunnistajat | 12:00:00 | 1:00:28 (36) | 1:12:08 | ||
37. | Petrus Hanhijärvi | Espoon Akilles | 12:00:00 | 1:01:31 (39) | 1:12:27 | ||
38. | Niko Viljanen | Lapuan Virkiä | 12:00:00 | 1:01:03 (37) | 1:13:36 | ||
39. | Nikita Kozadaev | OK AKFA | RUS | 12:00:00 | 59:06 (34) | 1:15:19 | |
40. | Ville Vuorenmaa | Espoon Suunta | 12:00:00 | 1:02:18 (40) | 1:15:22 | ||
41. | Joonatan Kivelä | Perhon Kiri | 12:00:00 | 1:04:38 (42) | 1:16:45 | ||
42. | Aapo Lönnroth | Suomusjärven Sisu | 12:00:00 | 1:04:41 (43) | 1:16:46 | ||
43. | Joakim Hakala | IF Femman | 12:00:00 | 1:07:41 (44) | 1:17:42 | ||
44. | Aleksi Mäenpää | Tuusulan Voima-Veikot | 12:00:00 | 1:08:07 (45) | 1:17:51 | ||
45. | Janne Lousio | Pihkaniskat | 12:00:00 | 1:03:29 (41) | 1:18:55 | ||
46. | Miika Irtola | Kouvolan Suunnistajat | 12:00:00 | 1:11:57 (48) | 1:20:46 | ||
47. | Tuomas Kattelus | Lapuan Virkiä | 12:00:00 | 1:08:20 (46) | 1:23:32 | ||
48. | Axel Granberg | IF Femman | 12:00:00 | 1:14:09 (51) | 1:23:50 | ||
49. | Ulian Mezentsev | OK AKFA | RUS | 12:00:00 | 1:13:29 (50) | 1:25:15 | |
50. | Viljam Grahn | Närpes OK | 12:00:00 | 1:12:25 (49) | 1:25:20 | ||
51. | Markku Bergman | OH | 12:00:00 | 1:10:51 (47) | 1:27:57 | ||
52. | Sergey Gorlanov | OK AKFA | RUS | 12:00:00 | 1:15:35 (52) | 1:28:37 | |
53. | Matvey Chernenko | OK AKFA | RUS | 12:00:00 | 1:16:38 (53) | 1:29:20 | |
54. | Antti Kemppi | Kangasala SK | 12:00:00 | 1:18:35 (55) | 1:30:25 | ||
55. | Magnus Struckmann | Tampereen Pyrintö | 12:00:00 | 1:18:26 (54) | 1:30:40 | ||
56. | Max-Mikael Wörlin | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 1:23:52 (56) | 1:36:08 | ||
57. | Jooseppi Kalliokoski | RasTiimi | 12:00:00 | 1:24:45 (57) | 1:37:56 | ||
58. | Joona Leipijärvi | HLS | 12:00:00 | 1:38:40 (58) | 1:51:48 | ||
59. | Dennis Rehn | OK Raseborg | 12:00:00 | 1:40:30 (59) | 1:55:49 | ||
60. | Alexander Myshakin | OK AKFA | RUS | 12:00:00 | 2:24:55 (60) | 2:36:53 | |
Lauri Gummerus | RasTiimi | 12:00:00 | DNS |