Starting time | 4,3 km |
5,5 km |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Maxim Prosyan | Peterhof | RUS | 12:00:00 | 45:35 (1) | 57:18 | |
2. | Ilya Kasatkin | Orienta-Kyncevo | RUS | 12:00:00 | 50:27 (3) | 1:00:43 | |
3. | Egor Shein | JUVENTA | RUS | 12:00:00 | 48:24 (2) | 1:00:54 | |
4. | Konstantin Lebedev | Kalinka | RUS | 12:00:00 | 50:48 (4) | 1:02:18 | |
5. | Kostya Serebryanitskiy | KUZMOLOVO-110% | RUS | 12:00:00 | 53:44 (9) | 1:02:48 | |
6. | Ismo Voutilainen | Karjaan Ura | 12:00:00 | 51:36 (5) | 1:02:56 | ||
7. | Alexey Buzov | Vesta | RUS | 12:00:00 | 52:28 (8) | 1:03:58 | |
8. | Alexander Zaslonkin | Northern Wind | RUS | 12:00:00 | 53:47 (10) | 1:04:14 | |
9. | Casper Linnaila | OK Orient | 12:00:00 | 52:17 (6) | 1:04:35 | ||
10. | Denis Pominov | OK AKFA | RUS | 12:00:00 | 52:22 (7) | 1:05:04 | |
11. | Sergey Adeev | Orienta-Kyncevo | RUS | 12:00:00 | 55:00 (11) | 1:06:13 | |
12. | Ilya Kudryavtsev | KUZMOLOVO-110% | RUS | 12:00:00 | 55:38 (12) | 1:07:19 | |
13. | Riku Kerkola | Suomusjärven Sisu | 12:00:00 | 57:22 (13) | 1:12:15 | ||
14. | Erno Kähkönen | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 1:00:43 (15) | 1:12:24 | ||
15. | Artur Kulagin | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 1:02:57 (17) | 1:15:19 | ||
16. | Ivan Maslov | Belie Nochi | RUS | 12:00:00 | 1:04:38 (18) | 1:16:00 | |
17. | Juho Lehto | Riihimäen Suunnistajat | 12:00:00 | 1:01:54 (16) | 1:16:48 | ||
18. | Lassi Heikkinen | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 1:00:19 (14) | 1:17:57 | ||
19. | Valentin Koziavin | OK AKFA | RUS | 12:00:00 | 1:05:07 (19) | 1:19:24 | |
20. | Valerii Bondarenko | Peterhof | RUS | 12:00:00 | 1:15:16 (22) | 1:25:31 | |
21. | Alexander Shakhunov | Kalinka | RUS | 12:00:00 | 1:10:01 (20) | 1:25:47 | |
22. | Nikita Rodnov | JUVENTA | RUS | 12:00:00 | 1:14:42 (21) | 1:26:38 | |
23. | Aapo Häkkinen | Saarijärven Pullistus | 12:00:00 | 1:15:53 (25) | 1:29:52 | ||
24. | Mikael Mandell | IF Femman | 12:00:00 | 1:15:24 (23) | 1:30:27 | ||
25. | Eero Kuusela | Kankaanpään Suunnistajat | 12:00:00 | 1:16:06 (26) | 1:31:37 | ||
26. | Maxim Nikolaev | Peterhof | RUS | 12:00:00 | 1:20:59 (28) | 1:33:08 | |
27. | Kirill Slame | Moscow | RUS | 12:00:00 | 1:18:55 (27) | 1:34:21 | |
28. | Aleksandr Bubnov | Lytkarino | RUS | 12:00:00 | 1:15:29 (24) | 1:34:23 | |
29. | Atte Jurvakainen | Suunta Jyväskylä | 12:00:00 | 1:28:24 (29) | 1:45:17 | ||
30. | Anton Zhilin | RUS | RUS | 12:00:00 | 1:31:42 (30) | 1:46:45 | |
31. | Simo Vaittinen | Someron Esa | 12:00:00 | 1:33:39 (31) | 1:47:47 | ||
32. | Kjell Daehnn | MTK Bad Harzburg | GER | 12:00:00 | 1:35:04 (32) | 1:50:13 | |
33. | Anton Nozdrachev | Lytkarino | RUS | 12:00:00 | 1:36:56 (33) | 1:57:07 | |
34. | Aleksandr Bektashev | O-Sestrore | RUS | 12:00:00 | 1:55:43 (34) | 2:17:12 | |
35. | Pekka Jylhä | Kokkolan Suunnistajat | 12:00:00 | 2:13:51 (35) | 2:36:40 | ||
Toni Anttila | Suomusjärven Sisu | 12:00:00 | DNS | ||||
Sergey Lunkin | Orienta-Kyncevo | RUS | 12:00:00 | DNF | |||
Vladimir Musin | OK AKFA | RUS | 12:00:00 | DQ | |||
Adam Mihaczi | Tipo TKE Budapest | HUN | 12:00:00 | DQ | |||
Caj Snickars | Solf IK | 12:00:00 | DQ | ||||
Iliya Didenko | Polar Star | RUS | 12:00:00 | DQ | |||
Ilmari Ikäheimo | Espoon Suunta | 12:00:00 | DNS | ||||
Oskari Kuusisto | MS Parma | 12:00:00 | DNS | ||||
Maxim Pershin | Northern Wind | RUS | 12:00:00 | DNS |