1 | Team Norway (11) | 20:15 | Hans Jörgen Kvåle | 10:13 | ||
2 | IF Hallby SOK (14) | +10 | Peter Arnesson | 10:07 | ||
3 | Alfta Ösa OK (13) | +35 | Erik Rost | 10:00 | ||
4 | Suunta 2000 (9) | +38 | Ville-Petteri Saarela | 9:58 | ||
5 | Kyrös-Rasti (2) | +41 | Tero Linnainmaa | 10:37 | ||
6 | Team 47 (47) | +1:00 | Carl Magnusson | 11:13 | ||
7 | Rasti-Pielinen (1) | +1:01 | Petri Kiiskinen | 10:20 | ||
8 | Swiss-Ski-O-Team (12) | +1:10 | Philipp von Aix | 10:42 | ||
9 | SK Vuoksi (5) | +2:10 | Simo Turunen | 10:37 | ||
10 | OK Peko (15) | +2:38 | Even Toomas | 12:07 | ||
11 | Swiss-Ski-O-Team 2 (43) | +2:39 | Sven Aschwanden | 11:52 | ||
12 | Pellon Ponsi (6) | +2:40 | Jyri Uusitalo | 11:57 | ||
13 | Kyrös-Rasti (39) | +2:53 | Ville Paldan | 12:02 | ||
14 | SK Vuoksi 2 (30) | +2:56 | Simo Villanen | 12:16 | ||
15 | MS Parma (8) | +3:14 | Eero-Matti Vainio | 11:52 | ||
16 | SK Vuoksi 3 (31) | +3:32 | Masa Juutilainen | 12:13 | ||
17 | Orienta Ski-O (22) | +3:50 | Maxim Kapitonov | 11:42 | ||
18 | Suunta Jyväskylä 2 (4) | +3:57 | Misa Tuomala | 12:29 | ||
19 | Haapamäen Urheilijat (23) | +4:04 | Juha Martikainen | 12:25 | ||
20 | SK Vuoksi 5 (33) | +4:30 | Anssi Juutilainen | 11:13 | ||
21 | KEV / EsSu (37) | +4:31 | Teemu Tauriainen | 13:52 | ||
22 | Haapamäen Urheilijat 2 (42) | +5:53 | Janne Virkki | 13:38 | ||
23 | Rakvere OK 2 (26) | +5:59 | Asso Kesaväli | 13:04 | ||
24 | Toppatakkimiehet (49) | +6:30 | Timo Sirola | 14:19 | ||
25 | Puolangan Ryhti (24) | +6:40 | Tomi Kanniainen | 16:06 | ||
26 | Suunta Jyväskylä 3 (40) | +6:54 | Tuukka Senttula | 14:22 | ||
27 | Tampereen Pyrintö (44) | +7:49 | Heikki Virekunnas | 14:20 | ||
28 | Miehikkälän Vilkas (16) | +8:02 | Jukka Urpalainen | 16:41 | ||
29 | Suunta Jyväskylä 4 (41) | +8:17 | Kalle Häkkinen | 15:03 | ||
30 | Navi 2 (19) | +8:17 | Jeremias Lipsanen | 14:26 | ||
31 | SK Vuoksi 6 (34) | +8:18 | Markus Hakkarainen | 14:39 | ||
32 | Kouvolan Suunnistajat (29) | +8:19 | Patrik Väisänen | 14:46 | ||
33 | SK Vuoksi 4 (32) | +8:46 | Osku Lyytikäinen | 16:25 | ||
34 | Rakvere OK (25) | +10:01 | Priit Randman | 18:13 | ||
35 | Navi (7) | +10:36 | Matias Ahola | 20:44 | ||
36 | Kouvolan Suunnistajat 2 (36) | +10:58 | Jarkko Tynys | 14:36 | ||
37 | OK Botnia (20) | +11:28 | Jonathan Åman | 17:02 | ||
38 | Tampereen Pyrintö 2 (45) | +11:55 | Aleksi Niemi | 18:39 | ||
39 | Kangasala SK (27) | +21:12 | Santtu Sainio | 16:30 | ||
Rasti-Pielinen 2 (28) | DQ | Jukka Väyrynen | (13:23) | |||
Suunta 2000 2 (10) | DQ | Grigory Medvedev | (12:15) | |||
Suunta Jyväskylä (3) | DQ | Janne Häkkinen | (11:22) |