Starting time | 3,8 km |
6,1 km |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Tommi Tölkkö | BadalonaOr | ESP | 12:00:00 | 23:02 (1) | 35:34 | |
2. | Roman Ryapolov | Lynx | 12:00:00 | 35:50 | |||
3. | Peeter Pihl | MS Parma | 12:00:00 | 23:13 (2) | 36:01 | ||
4. | Jonne Lehto | Vehkalahden Veikot | 12:00:00 | 24:09 (3) | 36:17 | ||
5. | Matti Töyrylä | Vehkalahden Veikot | 12:00:00 | 36:48 | |||
6. | Pekka Itävuo | HaldenSkik | NOR | 12:00:00 | 24:41 (5) | 37:13 | |
7. | Mikael Donner | OK77 | 12:00:00 | 24:39 (4) | 37:58 | ||
8. | Mikael Fabritius | OK Orient | 12:00:00 | 25:19 (7) | 38:10 | ||
9. | Sami Hämälistö | Turun Metsänkävijät | 12:00:00 | 38:38 | |||
10. | Johannes Pohjala | Hiisirasti | 12:00:00 | 38:55 | |||
11. | Asgeir Mjøsund | MS Parma | 12:00:00 | 26:38 (8) | 39:15 | ||
12. | Aleksi Mattila | MS Parma | 12:00:00 | 25:18 (6) | 39:22 | ||
13. | Lauri Kleemola | Lynx | 12:00:00 | 27:09 (9) | 40:48 | ||
14. | Pasi Hongisto | Loimaan Jankko | 12:00:00 | 41:24 | |||
15. | Lasse Suonpää | MS Parma | 12:00:00 | 42:18 | |||
16. | Olli Saavalainen | Siilin Rasti | 12:00:00 | 42:27 | |||
17. | Olli Suonpää | MS Parma | 12:00:00 | 28:24 (10) | 43:50 | ||
18. | Janne Kallioniemi | Rasti-Lukko | 12:00:00 | 29:30 (11) | 44:06 | ||
19. | Juho Uotila | Hinnerjoen Yritys | 12:00:00 | 44:23 | |||
20. | Niko-Petteri Salo | Paimion Rasti | 12:00:00 | 30:21 (12) | 46:59 | ||
21. | Olli Salo | Angelniemen Ankkuri | 12:00:00 | 48:25 | |||
22. | Vesa Ylis-Junttila | Hämeenlinnan Suunnistajat | 12:00:00 | 49:11 | |||
23. | Veli-Pekka Kuutti | Perttelin Peikot | 12:00:00 | 34:24 (14) | 50:42 | ||
24. | Ville Forsström | OK Raseborg | 12:00:00 | 35:34 (16) | 52:38 | ||
25. | Juho Kattelus | Auran Vannas | 12:00:00 | 34:49 (15) | 53:16 | ||
26. | Jari Saarinen | Rastikarhut | 12:00:00 | 37:24 (17) | 54:14 | ||
27. | Markus Ilmarinen | Delta | 12:00:00 | 33:39 (13) | 56:19 | ||
28. | Harri Sinnelä | Suomusjärven Sisu | 12:00:00 | 56:27 | |||
29. | Tomi Suominen | Delta | 12:00:00 | 39:24 (18) | 1:05:19 | ||
Vesa Mäkinen | Angelniemen Ankkuri | 12:00:00 | DNS | ||||
Benny Forsström | OK Raseborg | 12:00:00 | DNF | ||||
Rauno Ratilainen | Vehkalahden Veikot | 12:00:00 | DQ | ||||
Juha Tommila | Hiisirasti | 12:00:00 | DNS |