Starting time | 5,5 km |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Mikko Kanniainen | Kuhmon Peurat | 12:00:00 | 46:11 | ||
2. | Rauli Helkkula | Turun Metsänkävijät | 12:00:00 | 50:46 | ||
3. | Arhi Tervo | Oulun NMKY | 12:00:00 | 51:58 | ||
4. | Tapio Tahkola | Kuusamon Erä-Veikot | 12:00:00 | 52:35 | ||
5. | Vesa Tervo | Rajamäen Rykmentti | 12:00:00 | 53:34 | ||
6. | Eero Nevalainen | Pihkaniskat | 12:00:00 | 53:46 | ||
7. | Matti Hautala | Oulun NMKY | 12:00:00 | 54:19 | ||
8. | Seppo Keltamäki | Ylä-Savon Rasti | 12:00:00 | 54:32 | ||
9. | Lassi Hirvikallio | Luumäen Rasti | 12:00:00 | 54:37 | ||
10. | Timo Ahlroth | Turengin Sarastus | 12:00:00 | 55:06 | ||
11. | Matti Jokinen | Turun Visat | 12:00:00 | 55:54 | ||
12. | Kai Antell | Keravan Urheilijat | 12:00:00 | 56:31 | ||
13. | Jorma Yli-Kaatiala | Kuortaneen Kunto | 12:00:00 | 57:37 | ||
14. | Arto Etu-Huitti | MS Parma | 12:00:00 | 57:58 | ||
15. | Hannu Matikainen | Rastiketut | 12:00:00 | 58:03 | ||
16. | Tapio Halme | Angelniemen Ankkuri | 12:00:00 | 59:32 | ||
17. | Markku Heikka | Oulun NMKY | 12:00:00 | 59:57 | ||
18. | Timo Ronkainen | Kuusamon Erä-Veikot | 12:00:00 | 1:02:03 | ||
19. | Peter Kronholm | IF Brahe | 12:00:00 | 1:02:44 | ||
20. | Pekka Pietilä | Kangasala SK | 12:00:00 | 1:03:25 | ||
21. | Tauno Suominen | Järvenpään Palo | 12:00:00 | 1:04:17 | ||
22. | Arto Härkönen | Kajaanin Kuohu | 12:00:00 | 1:04:29 | ||
23. | Keijo Tarvonen | Kangasniemen Kalske | 12:00:00 | 1:04:50 | ||
24. | Juhani Tarvainen | Pitäjänmäen Tarmo | 12:00:00 | 1:05:11 | ||
25. | Veikko Repo | Kajaanin Kuohu | 12:00:00 | 1:05:37 | ||
26. | Veijo Lämsä | Hirvensalon Heitto | 12:00:00 | 1:05:40 | ||
27. | Tore Högnäs | IF Brahe | 12:00:00 | 1:06:06 | ||
28. | Risto Höglund | Olavin Rasti | 12:00:00 | 1:06:52 | ||
29. | Heikki Koskinen | Hauhon Sisu | 12:00:00 | 1:07:39 | ||
30. | Aulis Rantala | Kokkolan Suunnistajat | 12:00:00 | 1:09:10 | ||
31. | Taisto Nieminen | Paimion Rasti | 12:00:00 | 1:09:41 | ||
32. | Staffan Pettersson | Lynx | 12:00:00 | 1:10:32 | ||
33. | Esa Turunen | Lapin Veikot | 12:00:00 | 1:10:43 | ||
34. | Ilkka Niemi | Espoon Suunta | 12:00:00 | 1:11:32 | ||
35. | Jarmo Juntunen | Rasti-Hyry | 12:00:00 | 1:11:43 | ||
36. | Raimo Piirainen | Kajaanin Kuohu | 12:00:00 | 1:11:54 | ||
37. | Tarmo Uusitalo | Pellon Ponsi | 12:00:00 | 1:12:30 | ||
38. | Ari Nurminen | Valkeakosken Haka | 12:00:00 | 1:12:51 | ||
39. | Touko Tuomola | Rasti 88 | 12:00:00 | 1:12:53 | ||
40. | Esko Töykkälä | Lammin Säkiä | 12:00:00 | 1:12:58 | ||
41. | Jorma Aherto | Vaasan Suunnistajat | 12:00:00 | 1:14:39 | ||
42. | Antti Suonpää | MS Parma | 12:00:00 | 1:17:54 | ||
43. | Håkan Kronberg | IF Femman | 12:00:00 | 1:19:54 | ||
44. | Sven Eriksson | Gamlakarleby IF | 12:00:00 | 1:21:04 | ||
45. | Antti Välikangas | Iisu | 12:00:00 | 1:22:08 | ||
46. | Ville Laukka | Raisu Lumous | 12:00:00 | 1:23:34 | ||
47. | Harri Lukander | RastiPiikkiö | 12:00:00 | 1:24:11 | ||
48. | Erkki Mäki | Epilän Esa | 12:00:00 | 1:47:15 | ||
Terho Mehto | Rajamäen Rykmentti | 12:00:00 | DQ | |||
Martti Anttila | Kajaanin Kuohu | 12:00:00 | DQ | |||
Pauli Vilminko | Sinkki-Sepot | 12:00:00 | DNS |