Starting time | 4,1 km |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Ilkka Saarimäki | Angelniemen Ankkuri | 12:00:00 | 33:39 | ||
2. | Matti Viirto | Delta | 12:00:00 | 34:06 | ||
3. | Henry Nyberg | Rastivarsat | 12:00:00 | 34:22 | ||
4. | Jarmo Lehto | Vehkalahden Veikot | 12:00:00 | 34:27 | ||
5. | Risto Airaksinen | Oulun NMKY | 12:00:00 | 34:45 | ||
6. | Matti Jokinen | Turun Visat | 12:00:00 | 36:12 | ||
7. | Keijo Tarvonen | Kangasniemen Kalske | 12:00:00 | 36:30 | ||
8. | Geoff Lawford | Abominable | AUS | 12:00:00 | 36:44 | |
9. | Markku Ritanotko | Turun Metsänkävijät | 12:00:00 | 36:50 | ||
10. | Hannu Kurppa | Angelniemen Ankkuri | 12:00:00 | 36:53 | ||
11. | Seppo Ollikainen | Juvan Urheilijat | 12:00:00 | 37:13 | ||
12. | Timo Hyytiäinen | Juvan Urheilijat | 12:00:00 | 37:36 | ||
13. | Lassi Kurittu | Suunta Jyväskylä | 12:00:00 | 37:54 | ||
14. | Harri Laine | Kauhajoen Karhu | 12:00:00 | 38:15 | ||
15. | Jukka Saramäki | Lynx | 12:00:00 | 38:40 | ||
16. | Tapio Tahkola | Kuusamon Erä-Veikot | 12:00:00 | 38:43 | ||
17. | Seppo Turpeinen | Kontiolahden Urheilijat | 12:00:00 | 38:59 | ||
18. | Heikki Liimatainen | Riihimäen Suunnistajat | 12:00:00 | 39:01 | ||
19. | Seppo Keltamäki | Ylä-Savon Rasti | 12:00:00 | 39:15 | ||
20. | Mikhail Gryaznevich | TVOC | GBR | 12:00:00 | 39:53 | |
21. | Ari Yli-Kaatiala | Lapuan Virkiä | 12:00:00 | 40:35 | ||
22. | Esko Udd | Länsi-Rajan Rasti | 12:00:00 | 40:36 | ||
23. | Markku Vesalainen | Angelniemen Ankkuri | 12:00:00 | 41:31 | ||
24. | Markku Jylkkä | Ylivieskan Kuula | 12:00:00 | 41:33 | ||
25. | Reino Sinnelä | Suomusjärven Sisu | 12:00:00 | 41:46 | ||
26. | Seppo Väätäinen | Espoon Suunta | 12:00:00 | 41:58 | ||
27. | Timo Valkonen | Rajamäen Rykmentti | 12:00:00 | 42:07 | ||
28. | Simo Sorsa | Mäntsälän Urheilijat | 12:00:00 | 42:35 | ||
29. | Heikki Hulkkonen | Pihkaniskat | 12:00:00 | 42:45 | ||
30. | Jarmo Jumppanen | Pihkaniskat | 12:00:00 | 43:24 | ||
31. | John Laukka | Rastivarsat | 12:00:00 | 43:27 | ||
32. | Mikko Sani | Hollolan Urheilijat -46 | 12:00:00 | 43:31 | ||
33. | Markku Sipponen | Paimion Rasti | 12:00:00 | 44:24 | ||
34. | Pertti Timonen | RAPSU | 12:00:00 | 44:42 | ||
35. | Teuvo Tiilikainen | Hämeenlinnan Suunnistajat | 12:00:00 | 44:48 | ||
36. | Eero Pasanen | Kuusankosken Urheiluseura | 12:00:00 | 45:03 | ||
37. | Heikki Lepistö | Oriveden Ponnistus | 12:00:00 | 46:03 | ||
38. | Juhani Katko | Espoon Suunta | 12:00:00 | 46:39 | ||
39. | Asko Määttä | Kuusankosken Urheiluseura | 12:00:00 | 46:49 | ||
40. | Veikko Matikainen | Kuusankosken Urheiluseura | 12:00:00 | 46:53 | ||
41. | Hannu Ahlqvist | Raisu Lumous | 12:00:00 | 47:26 | ||
42. | Hannu Seppänen | Navi | 12:00:00 | 47:48 | ||
43. | Rauli Helkkula | Turun Metsänkävijät | 12:00:00 | 48:21 | ||
44. | Vesa Rajaniemi | Suunta Jyväskylä | 12:00:00 | 48:54 | ||
45. | Mikko Kekki | Kuusankosken Urheiluseura | 12:00:00 | 49:32 | ||
46. | Aimo Ruohoniemi | Espoon Akilles | 12:00:00 | 49:43 | ||
47. | Asko Korpijärvi | Kannuksen Ura | 12:00:00 | 49:51 | ||
48. | Martti Hakola | Riihimäen Suunnistajat | 12:00:00 | 51:21 | ||
49. | Timo Jäntti | Suunta Jyväskylä | 12:00:00 | 51:53 | ||
50. | Pekka Liimatainen | Turun Suunnistajat | 12:00:00 | 52:05 | ||
51. | Veikko Hytönen | Suunta Jyväskylä | 12:00:00 | 52:07 | ||
52. | Kaj Koskinen | Valkeakosken Haka | 12:00:00 | 52:39 | ||
53. | Timo Kurki | Espoon Suunta | 12:00:00 | 53:05 | ||
54. | Timo Lehtovirta | Rastikarhut | 12:00:00 | 53:09 | ||
55. | Jouko Koskialho | Rasti-Lukko | 12:00:00 | 53:15 | ||
56. | Jean-Philippe Stefanini | GUC-CO | FRA | 12:00:00 | 53:21 | |
57. | Juhani Tarvainen | Pitäjänmäen Tarmo | 12:00:00 | 53:46 | ||
58. | Markku Raiko | Hyvinkään Rasti | 12:00:00 | 54:20 | ||
59. | Evgeny Shver | Veresk-Vub | RUS | 12:00:00 | 54:47 | |
60. | Timo Leppänen | Raja-Karjalan Suunnistajat | 12:00:00 | 55:20 | ||
61. | Martti Pihlajamaa | Vetelin Urheilijat | 12:00:00 | 55:43 | ||
62. | Pentti Nykänen | Rasti-Jyry | 12:00:00 | 56:09 | ||
63. | Martti Laine | PuumalanSo | 12:00:00 | 56:45 | ||
64. | Jorma Lindeman | Rasti-Perniö | 12:00:00 | 56:58 | ||
65. | Anatoliy Krysanov | Korolev-Bu | RUS | 12:00:00 | 57:14 | |
66. | Jorma Matilainen | Suunta Jyväskylä | 12:00:00 | 57:37 | ||
67. | Håkan Kronberg | IF Femman | 12:00:00 | 58:19 | ||
68. | Tore Högnäs | IF Brahe | 12:00:00 | 59:12 | ||
69. | Jarmo Lylynperä | Suunta-Sepot | 12:00:00 | 1:00:40 | ||
70. | Esa Lehtinen | Rasti-Lukko | 12:00:00 | 1:00:58 | ||
71. | Jarmo Kapanen | Riihimäen Suunnistajat | 12:00:00 | 1:01:37 | ||
72. | Markku Hyvönen | Rasti-Pielinen | 12:00:00 | 1:01:40 | ||
73. | Risto Suominen | Suomusjärven Sisu | 12:00:00 | 1:02:26 | ||
74. | Jaakko Käyhkö | RastiPiikkiö | 12:00:00 | 1:03:03 | ||
75. | Andrew Evans | Dartford | GBR | 12:00:00 | 1:03:58 | |
76. | Erkki Suutarinen | ViRuS | 12:00:00 | 1:05:48 | ||
77. | Ilkka Niemi | Espoon Suunta | 12:00:00 | 1:06:56 | ||
78. | Erkki Pulkkinen | Rasti-Lukko | 12:00:00 | 1:07:19 | ||
79. | Voitto Manninen | Riihimäen Suunnistajat | 12:00:00 | 1:09:37 | ||
80. | Martti Pulli | Lappeen Riento | 12:00:00 | 1:11:53 | ||
81. | Halaba Miroslaw | ANCO | SUI | 12:00:00 | 1:14:13 | |
Veli-Matti Heinonen | Delta | 12:00:00 | DQ | |||
Alexander Zhukovskiy | Dialog-V:N | RUS | 12:00:00 | DQ | ||
Bernardas Eimaitis | Labirintas | LTU | 12:00:00 | DQ | ||
Hannu Kokkonen | Rasti-Pielinen | 12:00:00 | DQ | |||
Pekka Martikainen | Navi | 12:00:00 | DQ | |||
Raimo Hyyryläinen | Juvan Urheilijat | 12:00:00 | DQ | |||
Sauli Joki | Vetelin Urheilijat | 12:00:00 | DNS |