Starting time | 7,4 km |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Ilkka Peltola | Itä-Hämeen Rasti | 12:00:00 | 55:37 | ||
2. | Juha Partanen | Rasti-Hyry | 12:00:00 | 55:49 | ||
3. | Markku Huostila | Lammin Säkiä | 12:00:00 | 57:33 | ||
4. | Alexander Afonyushkin | Ramenskoye | RUS | 12:00:00 | 57:48 | |
5. | Petri Kotro | Sippurasti | 12:00:00 | 58:41 | ||
6. | Vesa Koskinen | Hiisirasti | 12:00:00 | 59:28 | ||
7. | Jarmo Reiman | Angelniemen Ankkuri | 12:00:00 | 1:03:19 | ||
8. | Panu Kärkkäinen | Jämsän Retki-Veikot | 12:00:00 | 1:03:55 | ||
9. | Timo Natunen | Savon Suunta | 12:00:00 | 1:04:45 | ||
10. | Jarmo Launonen | Keravan Urheilijat | 12:00:00 | 1:05:53 | ||
11. | Jyrki Tuomala | Suunta Jyväskylä | 12:00:00 | 1:06:54 | ||
12. | Juha Tuomisto | Vaasan Suunnistajat | 12:00:00 | 1:07:29 | ||
13. | Seppo Jylhä | Kälviän Tarmo | 12:00:00 | 1:08:03 | ||
14. | Petteri Vuorinen | Hiisirasti | 12:00:00 | 1:08:27 | ||
15. | Jarmo Karjala | Delta | 12:00:00 | 1:08:29 | ||
16. | Juha-Pekka Harju | Tampereen Pyrintö | 12:00:00 | 1:08:35 | ||
16. | Markku Hautakoski | Suunta Jyväskylä | 12:00:00 | 1:08:35 | ||
18. | Pekka Juvakka | Suunta Jyväskylä | 12:00:00 | 1:09:03 | ||
19. | Arto Nissinen | Ulvilan Ura | 12:00:00 | 1:09:23 | ||
20. | Aku Pyymäki | Kouvolan Rasti-72 | 12:00:00 | 1:11:31 | ||
21. | Mikko Rapakko | Ounasvaaran Hiihtoseura | 12:00:00 | 1:12:32 | ||
22. | Pekka Pekkala | Keravan Urheilijat | 12:00:00 | 1:12:47 | ||
23. | Thomas Nyholm | OK Orient | 12:00:00 | 1:14:04 | ||
24. | Mikko Kuusinen | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 1:14:26 | ||
25. | Olli-Pekka Paavola | Kiimingin Urheilijat | 12:00:00 | 1:14:54 | ||
26. | Timo Neuvonen | Mustalammen Pallo | 12:00:00 | 1:15:34 | ||
27. | Vesa Ihalainen | Navi | 12:00:00 | 1:15:48 | ||
28. | Markku Mänty | Turun Metsänkävijät | 12:00:00 | 1:16:27 | ||
29. | Pasi Koistinen | Nastolan Terä | 12:00:00 | 1:16:30 | ||
30. | Leif Haajanen | OK Raseborg | 12:00:00 | 1:17:25 | ||
31. | Jukka Hakulinen | Vehkalahden Veikot | 12:00:00 | 1:17:44 | ||
32. | Pekka Hakulinen | Espoon Suunta | 12:00:00 | 1:18:13 | ||
33. | Yury Rysev | Kirov | RUS | 12:00:00 | 1:18:55 | |
34. | Sergey Fedorov | MGAU | RUS | 12:00:00 | 1:19:09 | |
35. | Pawel Morawski | Flota Gdynia | POL | 12:00:00 | 1:19:15 | |
36. | Jukka-Pekka Vapaniemi | Ikaalisten Nouseva-Voima | 12:00:00 | 1:19:27 | ||
37. | Reijo Mattinen | Joutsenon Kullervo | 12:00:00 | 1:20:52 | ||
38. | Santeri Kenttä | OK77 | 12:00:00 | 1:22:40 | ||
39. | Jukka Hänninen | Delta | 12:00:00 | 1:23:23 | ||
40. | Dirk Hartmann | SVMietrach | GER | 12:00:00 | 1:23:39 | |
41. | Heikki Huhtinen | Turun Suunnistajat | 12:00:00 | 1:23:45 | ||
42. | Tapani Holmijoki | Paimion Rasti | 12:00:00 | 1:24:00 | ||
43. | Petri Alvoittu | Vihtavuoren Pamaus | 12:00:00 | 1:24:16 | ||
44. | Jarmo Kattilakoski | Kokkolan Suunnistajat | 12:00:00 | 1:24:59 | ||
45. | Taisto Maijala | Lapin Veikot | 12:00:00 | 1:25:42 | ||
46. | Jari Valtonen | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 1:26:21 | ||
47. | Kari Reini | Raisu Lumous | 12:00:00 | 1:27:01 | ||
48. | Oleg Lavryk | SFGU | UKR | 12:00:00 | 1:27:21 | |
49. | Mikko Kimpi | Korahdus | 12:00:00 | 1:27:48 | ||
50. | Victor Potemkin | Kirishi | RUS | 12:00:00 | 1:28:01 | |
51. | Ulf Höglund | OK Raseborg | 12:00:00 | 1:28:23 | ||
52. | Sauli Viitasaari | Kokkolan Suunnistajat | 12:00:00 | 1:29:00 | ||
53. | Matti Heikkilä | Mäntsälän Urheilijat | 12:00:00 | 1:29:13 | ||
54. | Kimmo Laine | Kymin Suunnistajat | 12:00:00 | 1:29:50 | ||
55. | Günter Kradischnig | TeamAustri | AUT | 12:00:00 | 1:30:09 | |
56. | Simo Uusikartano | Turun Metsänkävijät | 12:00:00 | 1:31:06 | ||
57. | Ismo Minkkinen | Rajamäen Rykmentti | 12:00:00 | 1:31:09 | ||
58. | Vladimir Mikhailov | ViipuriOri | RUS | 12:00:00 | 1:31:35 | |
59. | Jyri Vuorinen | Keski-Karjalan Rasti | 12:00:00 | 1:32:30 | ||
60. | Jaanus Viljamaa | M:A:R:U: | EST | 12:00:00 | 1:33:11 | |
61. | Ari Niiranen | Kalevan Rasti | 12:00:00 | 1:33:56 | ||
62. | Kimmo Valtonen | MS Parma | 12:00:00 | 1:34:07 | ||
63. | Ari Hietanen | Kuusankosken Urheiluseura | 12:00:00 | 1:36:47 | ||
64. | Timo Ritakallio | Lynx | 12:00:00 | 1:37:30 | ||
65. | Pekka Ala-Mäyry | Koovee | 12:00:00 | 1:37:44 | ||
66. | Pasi Lyyluoma | Teuvan Rivakka | 12:00:00 | 1:38:12 | ||
67. | Eero Koskivirta | Etelä-Kymen Suunnistajat | 12:00:00 | 1:38:18 | ||
68. | Otto Frenckell | OK Raseborg | 12:00:00 | 1:39:41 | ||
69. | Andrey Ivanov | Kuzmolovo1 | RUS | 12:00:00 | 1:40:45 | |
70. | Kari Hokka | IF Sibbo-Vargarna | 12:00:00 | 1:41:09 | ||
71. | Jaakko Paasi | Tampereen Pyrintö | 12:00:00 | 1:42:21 | ||
72. | Antti Lassila | Kuortaneen Kunto | 12:00:00 | 1:43:29 | ||
73. | Igor Lazarev | Ryazan | RUS | 12:00:00 | 1:44:13 | |
74. | Dave Weston | Setanta | IRL | 12:00:00 | 1:45:05 | |
75. | Alois Mair | NFLinz | AUT | 12:00:00 | 1:45:44 | |
76. | Tommi Lainema | Espoon Suunta | 12:00:00 | 1:53:21 | ||
77. | Pascal Legere | VALMO | FRA | 12:00:00 | 2:05:35 | |
78. | Arto Nummela | Mäntsälän Urheilijat | 12:00:00 | 2:11:31 | ||
79. | Andreas Brunner | OLGKöllike | SUI | 12:00:00 | 2:12:51 | |
80. | Ismo Huhtala | Yläneen Kiri | 12:00:00 | 2:15:13 | ||
Andrei Kulagin | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | DNS | |||
Risto Linnainmaa | Kyrös-Rasti | 12:00:00 | DNF | |||
Klaus Krischan | NF Linz | AUT | 12:00:00 | DNF | ||
Yury Berezyuk | Kirishi-La | RUS | 12:00:00 | DQ | ||
Juha Latvala | Alajärven Ankkurit | 12:00:00 | DQ | |||
Sakari Pesola | Rastiketut | 12:00:00 | DNS | |||
Jyrki Hyyrynen | Sippurasti | 12:00:00 | DNS | |||
Vesa Kemppainen | Iisu | 12:00:00 | DNS | |||
Markku Saksa | Teuvan Rivakka | 12:00:00 | DNS | |||
Mika Vuorela | Tampereen Pyrintö | 12:00:00 | DNS | |||
Jyrki Kiviniitty | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | DNS |