Starting time | 5,3 km |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Timo Tuovinen | Kuopion Suunnistajat | 12:00:00 | 41:37 | ||
2. | Jarkko Heikkinen | Vehkalahden Veikot | 12:00:00 | 42:34 | ||
3. | Juha Tilli | Lynx | 12:00:00 | 43:25 | ||
4. | Tero Taulavuori | Alatornion Pirkat | 12:00:00 | 43:30 | ||
5. | Mika Ternola | Kangasala SK | 12:00:00 | 44:47 | ||
6. | Pekka Nurminen | Kouvolan Rasti-72 | 12:00:00 | 45:24 | ||
7. | Asko Lautamäki | Hämeenlinnan Suunnistajat | 12:00:00 | 46:23 | ||
8. | Arkadiy Ashkinadzi | YarkiyMir | RUS | 12:00:00 | 46:24 | |
9. | Evgeny Tchernenko | OK AKFA | RUS | 12:00:00 | 46:40 | |
10. | Jarmo Munck | Olavin Rasti | 12:00:00 | 47:01 | ||
10. | Eero Jalonen | Hämeenlinnan Suunnistajat | 12:00:00 | 47:01 | ||
12. | Stefan Höstman | Malax IF | 12:00:00 | 47:03 | ||
13. | Jarmo Joutsensaari | Kangasala SK | 12:00:00 | 47:42 | ||
14. | Hannu Heinilä | Rastivarsat | 12:00:00 | 47:45 | ||
14. | Ilkka Laakso | Suunta Jyväskylä | 12:00:00 | 47:45 | ||
16. | Jarkko Tynys | Kouvolan Rasti-72 | 12:00:00 | 47:56 | ||
17. | Henrik Palmen | Espoon Suunta | 12:00:00 | 48:15 | ||
18. | Alexey Zhestovskiy | LegendaVol | RUS | 12:00:00 | 48:41 | |
19. | Mikko Toivonen | Kangasala SK | 12:00:00 | 48:49 | ||
20. | Heigo Pöld | OKMyracadu | EST | 12:00:00 | 48:52 | |
21. | Janne Syrjälänen | Navi | 12:00:00 | 48:56 | ||
22. | Jurg Niggli | OJura | FRA | 12:00:00 | 49:00 | |
23. | Juha-Pekka Larmala | Etelä-Kymen Suunnistajat | 12:00:00 | 50:10 | ||
24. | Markus Kössler | AUstria | AUT | 12:00:00 | 50:33 | |
25. | Tommi Salminen | Kouvolan Rasti-72 | 12:00:00 | 51:07 | ||
26. | Jukka Jokela | Nivalan Urheilijat | 12:00:00 | 51:19 | ||
27. | Sergey Bakun | St.-Petersburg | RUS | 12:00:00 | 51:29 | |
28. | Mika Luukkonen | Joutsenon Kullervo | 12:00:00 | 51:54 | ||
29. | Timo Pirtilä | Etelä-Kymen Suunnistajat | 12:00:00 | 52:21 | ||
30. | Matti Ilmonen | Itä-Päijänteen Rasti | 12:00:00 | 52:22 | ||
31. | Harri Kaitola | Rastiketut | 12:00:00 | 52:34 | ||
32. | Juha Laasanen | Laihian Luja | 12:00:00 | 52:45 | ||
33. | Andrey Egorov | YarkiyMir | RUS | 12:00:00 | 53:13 | |
33. | Anssi Kokkonen | Kalevan Rasti | 12:00:00 | 53:13 | ||
35. | Alexander Zirnig | TeamAustri | AUT | 12:00:00 | 53:18 | |
36. | Anders Lindahl | Akilles OK | 12:00:00 | 53:50 | ||
37. | Pasi Reunanen | Tampereen Pyrintö | 12:00:00 | 54:03 | ||
38. | Sergey Bessonov | VelikyNovg | RUS | 12:00:00 | 55:36 | |
39. | Harri Luurila | Mellunkylän Kontio | 12:00:00 | 55:52 | ||
40. | Ismo Aho | Navi | 12:00:00 | 56:01 | ||
41. | Aki Tapper | Rasti 88 | 12:00:00 | 56:11 | ||
42. | Joni Oja | Nivalan Urheilijat | 12:00:00 | 56:48 | ||
43. | Ari Nieminen | Tuupovaaran Sepot | 12:00:00 | 57:14 | ||
44. | Pauli Savela | Rajamäen Rykmentti | 12:00:00 | 57:30 | ||
45. | Visa Sippu | Inkeroisten Terho | 12:00:00 | 58:01 | ||
46. | Andrey Razmetov | Vesta | RUS | 12:00:00 | 58:06 | |
47. | Juhani Sihvonen | Navi | 12:00:00 | 59:02 | ||
48. | Christer Snickars | Solf IK | 12:00:00 | 1:00:05 | ||
49. | Markus Korhonen | Tuusulan Voima-Veikot | 12:00:00 | 1:00:15 | ||
50. | Oula Korja | Delta | 12:00:00 | 1:00:42 | ||
51. | Tuomo Ahola | Kangasala SK | 12:00:00 | 1:01:01 | ||
52. | Pekka Rehn | Lynx | 12:00:00 | 1:01:09 | ||
53. | Jukka Peltonen | Lappeen Riento | 12:00:00 | 1:01:44 | ||
54. | Igor Kirichenko | Vesta | RUS | 12:00:00 | 1:01:53 | |
55. | Christoph Furer | OLGBern | SUI | 12:00:00 | 1:04:18 | |
56. | Alexander Dobritskiy | Vesta | RUS | 12:00:00 | 1:04:53 | |
57. | Marko Koskiaho | Vehkalahden Veikot | 12:00:00 | 1:06:00 | ||
58. | Petri Lyytikäinen | Lappeen Riento | 12:00:00 | 1:06:16 | ||
59. | Oleg Kisil | Onego | RUS | 12:00:00 | 1:06:25 | |
60. | Tero Kekäläinen | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 1:06:44 | ||
61. | Harri Jakobsson | Espoon Suunta | 12:00:00 | 1:11:40 | ||
62. | Michael Rahn | OLGSuhr | SUI | 12:00:00 | 1:13:18 | |
63. | Jonny Mandell | IF Femman | 12:00:00 | 1:28:26 | ||
Fredrik Nyman | OK Orient | 12:00:00 | DNS | |||
Teemu Varonen | Leppävaaran Sisu | 12:00:00 | DNF | |||
Sergey Gaskevich | St.-Petersburg | RUS | 12:00:00 | DNS | ||
Tuomo Haanpää | Tampereen Pyrintö | 12:00:00 | DNS | |||
Antti Pellinen | Joutsenon Kullervo | 12:00:00 | DNS | |||
Sauli Mäntylä | Lynx | 12:00:00 | DNS | |||
Yaroslav Zdradovskiy | Saint-Pete | RUS | 12:00:00 | DNS |