Starting time | 6,9 km |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Jan Donner | OK77 | 12:00:00 | 46:19 | ||
2. | Sören Nymalm | Pargas IF | 12:00:00 | 46:22 | ||
3. | Mika Ahola | Navi | 12:00:00 | 47:21 | ||
4. | Timo Karppinen | SK Pohjantähti | 12:00:00 | 48:15 | ||
5. | Sami Kälviäinen | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 48:19 | ||
6. | Petteri Niskanen | Rasti-Hyry | 12:00:00 | 49:25 | ||
7. | Kenneth Cederberg | Pargas IF | 12:00:00 | 49:31 | ||
8. | Ilya Gusev | YarkiyMir | RUS | 12:00:00 | 50:49 | |
9. | Ossi Heikkilä | Suunta Jyväskylä | 12:00:00 | 51:23 | ||
10. | Sergey Makeychik | Voronezh | RUS | 12:00:00 | 51:52 | |
11. | Milko Lehto | Karjaan Ura | 12:00:00 | 52:03 | ||
12. | Jyrki Jäppinen | OK77 | 12:00:00 | 52:05 | ||
13. | Thomas Ekström | MS Parma | 12:00:00 | 52:58 | ||
14. | Tero Leppämäki | Viitasaaren Suunta | 12:00:00 | 53:02 | ||
15. | Kimmo Gynther | Itä-Hämeen Rasti | 12:00:00 | 53:30 | ||
16. | Jouni Nykänen | Navi | 12:00:00 | 53:36 | ||
17. | Jarmo Mauriala | Koovee | 12:00:00 | 54:06 | ||
18. | Alexander Angelov | AMOR | RUS | 12:00:00 | 54:11 | |
19. | Audrius Smilgius | Azuolas | LTU | 12:00:00 | 54:49 | |
20. | Alexey Morozov | AMOR | RUS | 12:00:00 | 55:01 | |
21. | Vesa Klemettinen | Suunta Jyväskylä | 12:00:00 | 55:02 | ||
22. | Asmo Vuorenpää | Rastihaukat | 12:00:00 | 56:15 | ||
23. | Herkko Plit | Lynx | 12:00:00 | 56:16 | ||
24. | Niklas Björkqvist | Hämeenlinnan Suunnistajat | 12:00:00 | 56:18 | ||
25. | Mika Kerkola | Suomusjärven Sisu | 12:00:00 | 56:29 | ||
26. | Vesa Takaoja | Olavin Rasti | 12:00:00 | 57:06 | ||
27. | Tuomas Ojanen | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 57:08 | ||
28. | Pasi Poikonen | Joutsenon Kullervo | 12:00:00 | 57:13 | ||
29. | Mika Kulmala | Rajamäen Rykmentti | 12:00:00 | 58:01 | ||
30. | Veli-Matti Rytkönen | Espoon Suunta | 12:00:00 | 58:16 | ||
31. | Vesa Tähtinen | Päijät-Rasti | 12:00:00 | 58:22 | ||
32. | Camp Richard Van | Suunta Jyväskylä | 12:00:00 | 58:38 | ||
33. | Heikki Aarrejoki | Vaajakosken Terä | 12:00:00 | 59:28 | ||
34. | Alexander Petrov | Saint-Pete | RUS | 12:00:00 | 59:45 | |
35. | Timo Reinikka | Vaasan Suunnistajat | 12:00:00 | 59:56 | ||
36. | Pasi Nevala | Teuvan Rivakka | 12:00:00 | 1:00:52 | ||
37. | Juha Prittinen | Hämeenlinnan Tarmo | 12:00:00 | 1:00:56 | ||
38. | Tommi Tervakangas | Espoon Suunta | 12:00:00 | 1:01:05 | ||
39. | Jouni Vidqvist | Mäntsälän Urheilijat | 12:00:00 | 1:01:08 | ||
40. | Ville Viisanen | Olavin Rasti | 12:00:00 | 1:01:17 | ||
41. | Pekka Saalasti | Mustalammen Pallo | 12:00:00 | 1:02:00 | ||
42. | Marko Lehtonen | Hankasalmen Hanka | 12:00:00 | 1:03:40 | ||
43. | Rauno Autio | Karkki-Rasti | 12:00:00 | 1:05:59 | ||
44. | Risto Ruohola | MS Parma | 12:00:00 | 1:06:18 | ||
45. | Mika Lehtonen | Tuusulan Voima-Veikot | 12:00:00 | 1:07:36 | ||
46. | Smirnov Maxim | Orienta-Ky | RUS | 12:00:00 | 1:09:32 | |
47. | Christian Gillet | ASUBOrient | BEL | 12:00:00 | 1:11:57 | |
48. | Juha Ruokonen | Lappeen Riento | 12:00:00 | 1:21:30 | ||
49. | Pekka Torvinen | Siilin Rasti | 12:00:00 | 1:23:00 | ||
50. | Jyrki Louhi | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 1:34:39 | ||
Reko Rantamäki | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | DNS | |||
Mikael Boström | Lynx | 12:00:00 | DNF | |||
Juha Siljander | Vehkalahden Veikot | 12:00:00 | DNS | |||
Majeed Omer | Canada | CAN | 12:00:00 | DNS | ||
Jarkko Ryyppö | Rastivarsat | 12:00:00 | DNS | |||
Vesa Tielinen | Luumäen Rasti | 12:00:00 | DNS | |||
Mika Elo | Kuusankosken Urheiluseura | 12:00:00 | DNS | |||
Timo Tähtinen | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | DNS | |||
Kalle Poikonen | Espoon Akilles | 12:00:00 | DNS |