Starting time | 8,0 km |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Sören Nymalm | Pargas IF | 12:00:00 | 59:33 | ||
2. | Mika Ahola | Navi | 12:00:00 | 1:00:16 | ||
3. | Mikael Boström | Lynx | 12:00:00 | 1:00:22 | ||
4. | Kenneth Cederberg | Pargas IF | 12:00:00 | 1:01:27 | ||
5. | Jan Donner | OK77 | 12:00:00 | 1:04:41 | ||
6. | Jarmo Puttonen | Vaajakosken Terä | 12:00:00 | 1:05:01 | ||
7. | Timo Karppinen | SK Pohjantähti | 12:00:00 | 1:05:49 | ||
8. | Petteri Niskanen | Rasti-Hyry | 12:00:00 | 1:06:11 | ||
9. | Sergey Makeychik | Voronezh | RUS | 12:00:00 | 1:06:41 | |
10. | Marko Lehtonen | Hankasalmen Hanka | 12:00:00 | 1:07:10 | ||
11. | Jyrki Jäppinen | OK77 | 12:00:00 | 1:08:02 | ||
12. | Ilya Gusev | YarkiyMir | RUS | 12:00:00 | 1:08:37 | |
13. | Jarmo Mauriala | Koovee | 12:00:00 | 1:09:32 | ||
14. | Audrius Smilgius | Azuolas | LTU | 12:00:00 | 1:09:39 | |
15. | Herkko Plit | Lynx | 12:00:00 | 1:10:14 | ||
16. | Jouni Nykänen | Navi | 12:00:00 | 1:10:26 | ||
17. | Tuomas Ojanen | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 1:10:30 | ||
18. | Mika Kerkola | Suomusjärven Sisu | 12:00:00 | 1:11:06 | ||
19. | Alexey Morozov | AMOR | RUS | 12:00:00 | 1:11:44 | |
20. | Jouni Vidqvist | Mäntsälän Urheilijat | 12:00:00 | 1:11:47 | ||
21. | Juha Miettinen | Espoon Suunta | 12:00:00 | 1:11:51 | ||
22. | Asmo Vuorenpää | Rastihaukat | 12:00:00 | 1:13:18 | ||
23. | Mika Kulmala | Rajamäen Rykmentti | 12:00:00 | 1:14:11 | ||
24. | Tero Leppämäki | Viitasaaren Suunta | 12:00:00 | 1:14:59 | ||
25. | Ossi Heikkilä | Suunta Jyväskylä | 12:00:00 | 1:16:43 | ||
26. | Mika Lehtonen | Tuusulan Voima-Veikot | 12:00:00 | 1:18:04 | ||
27. | Alexander Petrov | Saint-Pete | RUS | 12:00:00 | 1:18:21 | |
28. | Jori Arrakoski | OK77 | 12:00:00 | 1:18:24 | ||
29. | Alexander Angelov | AMOR | RUS | 12:00:00 | 1:18:29 | |
30. | Pasi Poikonen | Joutsenon Kullervo | 12:00:00 | 1:19:05 | ||
31. | Vesa Takaoja | Olavin Rasti | 12:00:00 | 1:19:52 | ||
32. | Marko Virta | Turun Suunnistajat | 12:00:00 | 1:20:08 | ||
33. | Pekka Saalasti | Mustalammen Pallo | 12:00:00 | 1:21:32 | ||
34. | Veli-Matti Rytkönen | Espoon Suunta | 12:00:00 | 1:21:51 | ||
35. | Vesa Klemettinen | Suunta Jyväskylä | 12:00:00 | 1:21:55 | ||
36. | Mika Elo | Kuusankosken Urheiluseura | 12:00:00 | 1:22:10 | ||
37. | Pasi Nevala | Teuvan Rivakka | 12:00:00 | 1:22:19 | ||
38. | Heikki Aarrejoki | Vaajakosken Terä | 12:00:00 | 1:23:09 | ||
39. | Thomas Ekström | MS Parma | 12:00:00 | 1:23:11 | ||
40. | Rauno Autio | Karkki-Rasti | 12:00:00 | 1:23:28 | ||
41. | Tommi Tervakangas | Espoon Suunta | 12:00:00 | 1:23:38 | ||
42. | Vesa Tähtinen | Päijät-Rasti | 12:00:00 | 1:23:41 | ||
43. | Jari Kahiala | Pihkaniskat | 12:00:00 | 1:23:50 | ||
44. | Mikko Talvitie | Keravan Urheilijat | 12:00:00 | 1:24:04 | ||
45. | Milko Lehto | Karjaan Ura | 12:00:00 | 1:24:21 | ||
46. | Juha Prittinen | Hämeenlinnan Tarmo | 12:00:00 | 1:26:03 | ||
47. | Kalle Poikonen | Espoon Akilles | 12:00:00 | 1:26:39 | ||
48. | Pekka Torvinen | Siilin Rasti | 12:00:00 | 1:33:25 | ||
49. | Camp Richard Van | Suunta Jyväskylä | 12:00:00 | 1:34:11 | ||
50. | Timo Tähtinen | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 1:35:32 | ||
51. | Risto Ruohola | MS Parma | 12:00:00 | 1:35:53 | ||
52. | Reko Rantamäki | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 1:39:09 | ||
53. | Smirnov Maxim | Orienta-Ky | RUS | 12:00:00 | 1:47:31 | |
54. | Juha Ruokonen | Lappeen Riento | 12:00:00 | 1:48:03 | ||
55. | Timo Reinikka | Vaasan Suunnistajat | 12:00:00 | 1:49:45 | ||
56. | Christian Gillet | ASUBOrient | BEL | 12:00:00 | 2:09:23 | |
57. | Jyrki Louhi | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 2:11:23 | ||
58. | Majeed Omer | Canada | CAN | 12:00:00 | 2:18:59 | |
59. | Markku Reiman | Järvenpään Palo | 12:00:00 | 2:33:11 | ||
Ilpo Pietiläinen | SK Pohjantähti | 12:00:00 | DNS | |||
Ville Viisanen | Olavin Rasti | 12:00:00 | DNF | |||
Juha Siljander | Vehkalahden Veikot | 12:00:00 | DNF | |||
Jarkko Ryyppö | Rastivarsat | 12:00:00 | DNS | |||
Vesa Tielinen | Luumäen Rasti | 12:00:00 | DNS |