Starting time | 3,4 km |
5,6 km |
6,4 km |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Matti Kivelä | Delta | 12:51:00 | 18:19 (3) | 30:19 (2) | ||||
Johan Bäckman | OK Orient | 12:57:00 | 18:20 (4) | 31:13 (3) | ||||
Aapo Leskinen | Lynx | 12:39:00 | 19:04 (9) | 31:38 (4) | ||||
Mikko Hölsö | Ylistaron Kilpa-Veljet | 12:47:00 | 18:29 (5) | 31:56 (6) | ||||
Jonne Lakanen | Vaajakosken Terä | 12:45:00 | 18:58 (8) | 32:08 (8) | ||||
Juri Kirjanov | Hämeenlinnan Suunnistajat | 12:29:00 | 18:47 (7) | 32:17 (9) | ||||
Sergey Gorokhov | Rasti-Kurikka | 12:49:00 | 20:08 (17) | 32:20 (10) | ||||
Jarno Parkkinen | Rajamäen Rykmentti | 12:33:00 | 32:37 (12) | |||||
Jani Tamminen | Turun Suunnistajat | 12:43:00 | 21:02 (24) | 35:02 (22) | ||||
Mikko Lassila | Helsingin Suunnistajat | 12:53:00 | 20:36 (21) | 35:16 (24) | ||||
Asgeir Mjösund | MS Parma | 13:01:00 | 21:09 (26) | 35:26 (25) | ||||
Juho Kinni | Tampereen Pyrintö | 12:41:00 | 36:46 (30) | |||||
Juha Luoma | Lapuan Virkiä | 12:37:00 | 21:12 (27) | 36:59 (31) | ||||
Erkka Mehtälä | Delta | 12:31:00 | 22:20 (33) | 37:31 (33) | ||||
Lauri Pohjola | Suunta Jyväskylä | 12:59:00 | 22:49 (37) | 38:23 (35) | ||||
Llu¡s Bedos | Catalonia Team | CAT | 12:55:00 | 24:19 (42) | 41:06 (42) | |||
Jari Lehtonen | Rastivarsat | 12:27:00 | 41:35 (43) | |||||
Kalle Manninen | Haukivuoren Kisailijat | 12:25:00 | 25:36 (45) | 43:54 (45) | ||||
Harri Lehtimäki | Reilut Miehet Havumetsien | 13:05:00 | 25:51 (46) | 45:09 (47) | ||||
Olli-Markus Taivainen | Pellon Ponsi | 12:23:00 | 17:11 (1) | |||||
Markus Lindeqvist | Paimion Rasti | 12:19:00 | 17:39 (2) | 29:34 (1) | ||||
Denis Grishman | Tampereen Pyrintö | 11:15:00 | 18:44 (6) | 31:52 (5) | ||||
Lasse Kautto | Angelniemen Ankkuri | 12:21:00 | 19:23 (13) | 32:07 (7) | ||||
Antti Turpeinen | Vaajakosken Terä | 12:17:00 | 19:49 (14) | 34:00 (15) | ||||
Petri Noponen | Delta | 12:13:00 | 21:04 (25) | 34:23 (19) | ||||
Maral Serralonga | Catalonia Team | CAT | 12:15:00 | 24:34 (43) | 42:22 (44) | |||
Juha Tommila | Hiisirasti | 12:07:00 | 19:12 (10) | |||||
Janne Salmi | Turun Suunnistajat | 12:05:00 | 19:16 (11) | 32:36 (11) | ||||
Esa Huttunen | OK Orient | 11:51:00 | 20:17 (19) | 33:54 (14) | ||||
Jarkko Saarinen | Delta | 11:45:00 | 20:21 (20) | 34:19 (18) | ||||
Lauri Sorsa | Mäntsälän Urheilijat | 12:03:00 | 21:19 (28) | 35:06 (23) | ||||
Ville Uitto | Rasti-Kurikka | 11:43:00 | 22:06 (32) | 36:11 (28) | ||||
Juha Hyyryläinen | Anttolan Urheilijat | 11:55:00 | 22:34 (35) | 37:13 (32) | ||||
Juuso Kujanpää | Lynx | 11:59:00 | 23:07 (38) | 38:42 (36) | ||||
Marko Tölli | Suunta Jyväskylä | 11:53:00 | 24:36 (44) | 39:15 (38) | ||||
Ossi Karvonen | Kuusankosken Urheiluseura | 11:47:00 | 24:03 (40) | 39:34 (40) | ||||
Christian Pfeifer | TeamAustri | AUT | 11:57:00 | 24:05 (41) | 40:31 (41) | |||
Tuomas Kari | Angelniemen Ankkuri | 11:41:00 | 20:03 (15) | |||||
Johannes Pohjala | Hiisirasti | 11:01:00 | 20:05 (16) | 33:11 (13) | ||||
Teemu Köngäs | Sotkamon Jymy | 11:05:00 | 20:41 (22) | 34:02 (16) | ||||
Henrik Väisänen | Hiisirasti | 11:31:00 | 20:14 (18) | 34:08 (17) | ||||
Jouni Heinonen | Valkeakosken Haka | 11:11:00 | 20:48 (23) | 34:27 (20) | ||||
Daniel Stenlund | IF Brahe | 11:09:00 | 19:16 (11) | 34:40 (21) | ||||
Timo Joensuu | Vaajakosken Terä | 11:03:00 | 21:36 (29) | 35:26 (25) | ||||
Pekka Hyvönen | Turun Suunnistajat | 11:19:00 | 22:00 (31) | 35:42 (27) | ||||
Mikko Sipilä | Kangasala SK | 11:21:00 | 21:38 (30) | 36:26 (29) | ||||
Jaakko Istolahti | Ylistaron Kilpa-Veljet | 11:37:00 | 22:43 (36) | 37:40 (34) | ||||
Biel Rafols | Catalonia Team | CAT | 11:27:00 | 22:22 (34) | 39:09 (37) | |||
Oskari Heiskanen | Paimion Rasti | 11:13:00 | 23:14 (39) | 39:23 (39) | ||||
Sergey Doronin | SneGoViko- | RUS | 11:23:00 | 28:04 (47) | 44:29 (46) | |||
Teemu Perälä | Lapuan Virkiä | 11:29:00 | 28:38 (48) | 49:23 (48) | ||||
Totte Packalén | Lynx | 11:07:00 | DNS | |||||
Olle Kärner | Delta | 11:25:00 | DNS | |||||
Mikhail Chegarovskiy | IF Sibbo-Vargarna | 11:33:00 | DNS | |||||
Harri Poutiainen | Turun Metsänkävijät | 11:35:00 | DNF | |||||
Jouni Kahelin | Vaajakosken Terä | 11:49:00 | DNS | |||||
Timo Saarinen | Tampereen Pyrintö | 12:01:00 | DNS | |||||
Michal Rosinski | SportClub\" | POL | 12:09:00 | DNS | ||||
Mikko Väisänen | Anttolan Urheilijat | 13:03:00 | DNS |