Starting time | 21,1 km |
41,6 km |
42,2 km |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Henrik Hyyppä | Turku | 12:00:00 | 1:27:13 (1) | 2:55:50 (1) | 2:58:18 | ||
2. | Sebastian Österholm | ÖSK | 12:00:00 | 1:28:44 (4) | 2:57:49 (2) | 3:00:07 | ||
3. | Mika Niemelä | Helsinki | 12:00:00 | 1:28:19 (3) | 3:00:46 (3) | 3:03:20 | ||
4. | Jarkko Karvonen | Hanko | 12:00:00 | 1:27:33 (2) | 3:02:34 (4) | 3:05:35 | ||
5. | Mikael Eklund | Hangö | 12:00:00 | 1:32:55 (6) | 3:10:49 (5) | 3:14:00 | ||
6. | Harri Paukku | Dragsvik Idrottare | 12:00:00 | 1:37:31 (9) | 3:14:12 (6) | 3:16:52 | ||
7. | Bonsdorff Christofer Von | Esbo | 12:00:00 | 1:32:43 (5) | 3:15:39 (7) | 3:18:16 | ||
8. | Petteri Urmas | Koski Tl | 12:00:00 | 1:46:19 (12) | 3:21:05 (8) | 3:23:38 | ||
9. | Seppo Mäenpää | Häjyt | 12:00:00 | 1:40:55 (10) | 3:24:22 (9) | 3:27:18 | ||
10. | Ilmari Ahonen | Turku | 12:00:00 | 1:34:25 (7) | 3:24:38 (10) | 3:27:28 | ||
11. | Pasi Keinänen | 12:00:00 | 1:41:51 (11) | 3:29:47 (11) | 3:32:40 | |||
12. | Eetu Ahlqvist | KLV | 12:00:00 | 1:36:24 (8) | 3:32:34 (13) | 3:35:17 | ||
13. | Torbjörn Tallbäck | Hanko | 12:00:00 | 1:51:06 (13) | 3:32:30 (12) | 3:35:18 | ||
14. | Jussi Leskinen | Vantaa | 12:00:00 | 1:56:48 (15) | 3:50:19 (14) | 3:53:12 | ||
15. | Erik Lähteenmäki | Team Villavägen | 12:00:00 | 1:55:48 (14) | 3:50:40 (15) | 3:53:48 | ||
16. | Sampo Pylkkö | Savitaipaleen Urheilijat | 12:00:00 | 1:56:49 (16) | 3:52:27 (16) | 3:55:33 | ||
17. | Jesper Stenman | Hangö | 12:00:00 | 2:02:54 (23) | 3:59:27 (17) | 4:01:54 | ||
18. | Matti Risikko | Helsinki | 12:00:00 | 1:59:30 (19) | 4:00:45 (18) | 4:03:59 | ||
19. | Ari Tolonen | Helsinki | 12:00:00 | 1:56:49 (16) | 4:08:05 (19) | 4:11:01 | ||
20. | Artturi Niittynen | Turku | 12:00:00 | 2:01:25 (22) | 4:09:20 (20) | 4:13:05 | ||
21. | Timo Kinnunen | Rajamäki | 12:00:00 | 2:00:03 (21) | 4:13:35 (21) | 4:16:41 | ||
22. | Henrik Sjölund | Karjaa | 12:00:00 | 2:13:59 (26) | 4:19:39 (22) | 4:22:37 | ||
23. | Sami-Pekka Arlin | Salo | 12:00:00 | 2:05:58 (24) | 4:20:13 (23) | 4:24:04 | ||
24. | Lundström Tom | Svartå FBK/Endurance | 12:00:00 | 1:58:18 (18) | 4:23:04 (24) | 4:26:20 | ||
25. | Aarno Törmälä | HUB logistics | 12:00:00 | 2:16:36 (27) | 4:34:44 (25) | 4:38:37 | ||
26. | Jan Söderström | Böle IF | 12:00:00 | 2:12:32 (25) | 4:39:33 (26) | 4:43:51 | ||
27. | Jarmo Rönkkö | Turku | 12:00:00 | 1:59:38 (20) | 4:46:15 (27) | 4:51:57 | ||
28. | Toni Rönnlund | 12:00:00 | 2:23:30 (28) | 4:53:06 (28) | 4:56:30 | |||
29. | Jarmo Valén | Lohja | 12:00:00 | 2:24:01 (29) | 5:08:06 (29) | 5:11:23 | ||
Sami Wennerqvist | ViskoTeepak | 12:00:00 | DNS | |||||
Ville Vänttinen | espoo | 12:00:00 | DNS | |||||
Panu Ståhlberg | Helsinki | 12:00:00 | DNS | |||||
Christoffer Lodenius | Raasepori/ Karjaa | 12:00:00 | DNS | |||||
Jonas Holmström | Team Roth Nordic | 12:00:00 | DNS | |||||
Alexander Stubb | Espoo | 12:00:00 | DNS |