Starttid | 5,0 km |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Risto Uusivirta | RasTiimi | FIN | 12:00:00 | 15:38 | |
2. | Teemu Rantala | IF Femman | FIN | 12:00:00 | 16:38 | |
3. | Teemu Tauriainen | Kuusamon Erä-Veikot | FIN | 12:00:00 | 17:03 | |
4. | Teemu Köngäs | Puolangan Ryhti | FIN | 12:00:00 | 17:11 | |
5. | Antti Vainio | MS Parma | FIN | 12:00:00 | 17:41 | |
6. | Joona Viholainen | Suunta Jyväskylä | FIN | 12:00:00 | 18:03 | |
7. | Johannes Pohjala | Hiisirasti | FIN | 12:00:00 | 18:28 | |
8. | Ville Saikko | Lappeen Riento | FIN | 12:00:00 | 18:47 | |
9. | Juha Martikainen | Haapamäen Urheilijat | FIN | 12:00:00 | 18:54 | |
10. | Samuli Huusko | Laitasaaren Veto | FIN | 12:00:00 | 19:03 | |
11. | Jukka-Pekka Seppänen | Hiisirasti | FIN | 12:00:00 | 20:06 | |
12. | Teemu Niskanen | Ounasvaaran Hiihtoseura | FIN | 12:00:00 | 20:43 | |
13. | Baptiste Petin (U) | France | FRA | 12:00:00 | 20:47 | |
14. | Topias Peltonen | Haapamäen Urheilijat | FIN | 12:00:00 | 20:58 | |
15. | Pyry Kettunen | Säyneisen Salpa | FIN | 12:00:00 | 21:00 | |
16. | Tuomas Hiltunen | Rasti-Pielinen | FIN | 12:00:00 | 21:22 | |
17. | Yann Locatelli (U) | France | FRA | 12:00:00 | 21:29 | |
18. | Masa Juutilainen | SK Vuoksi | FIN | 12:00:00 | 22:16 | |
19. | Sami-Petteri Juopperi | Pellon Ponsi | FIN | 12:00:00 | 22:22 | |
20. | Antti Autio | RasTiimi | FIN | 12:00:00 | 24:23 | |
Kai Koistinen | Vakka-Rasti | FIN | 12:00:00 | bröt | ||
Simo Turunen | SK Vuoksi | FIN | 12:00:00 | |||
Lars Moholdt (U) | Norway | NOR | 12:00:00 | |||
Tommi Reponen | Suunta Jyväskylä | FIN | 12:00:00 | |||
Stepan Malinovskiy (U) | Russia | RUS | 12:00:00 | |||
Niklas Henriksson (U) | Sweden | SWE | 12:00:00 | |||
Linus Rapp (U) | Sweden | SWE | 12:00:00 | |||
Erik Blomgren (U) | Sweden | SWE | 12:00:00 | |||
Carl Magnusson (U) | Sweden | SWE | 12:00:00 | |||
Stanimir Belomazhev (U) | Norway | NOR | 12:00:00 | |||
Staffan Tunis | IF Femman | FIN | 12:00:00 | |||
Eivind Tonna (U) | Norway | NOR | 12:00:00 | |||
Ville Väyrynen | Rasti-Pielinen | FIN | 12:00:00 | |||
Tero Linnainmaa | Kyrös-Rasti | FIN | 12:00:00 | |||
Jukka Väyrynen | Rasti-Pielinen | FIN | 12:00:00 | |||
Tuomas Kotro | SK Vuoksi | FIN | 12:00:00 | |||
Janne Häkkinen | Suunta Jyväskylä | FIN | 12:00:00 | |||
Antti Honkimaa | Espoon Suunta | FIN | 12:00:00 | |||
Hannu-Pekka Pukema | Navi | FIN | 12:00:00 | |||
Peter Sundelin | IF Femman | FIN | 12:00:00 | |||
Ville-Petteri Saarela | Keminmaan Urheilijat | FIN | 12:00:00 | |||
Eero-Matti Vainio | MS Parma | FIN | 12:00:00 | |||
Rudy Gouy (U) | France | FRA | 12:00:00 | disk |