Starttid | 5,9 km |
8,0 km |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Santeri Silvennoinen | Kalevan Rasti | FIN | 12:00:00 | 42:55 (1) | 56:34 | |
2. | Arto Talvinen | MS Parma | FIN | 12:00:00 | 45:43 (2) | 1:04:25 | |
3. | Aleksi Karppinen | SK Pohjantähti | FIN | 12:00:00 | 51:18 (4) | 1:05:29 | |
4. | Eero Saleva | Tuusulan Voima-Veikot | FIN | 12:00:00 | 50:35 (3) | 1:06:53 | |
5. | Anton Sulkula | Suunta Jyväskylä | FIN | 12:00:00 | 54:23 (6) | 1:08:38 | |
6. | Anssi Huostila | Lammin Säkiä | FIN | 12:00:00 | 52:55 (5) | 1:09:18 | |
7. | Viljam Grahn | Närpes OK | FIN | 12:00:00 | 54:55 (8) | 1:12:27 | |
8. | Antti-Ville Salomaa | Navi | FIN | 12:00:00 | 54:49 (7) | 1:14:16 | |
9. | Ville Heikkilä | Kangasala SK | FIN | 12:00:00 | 56:32 (10) | 1:14:28 | |
10. | Henri Similä | SK Vuoksi | FIN | 12:00:00 | 54:58 (9) | 1:14:29 | |
11. | Osku Lyytikäinen | SK Vuoksi | FIN | 12:00:00 | 57:14 (12) | 1:14:38 | |
12. | Ville Lampinen | Helsingin Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | 58:20 (13) | 1:15:12 | |
13. | Lasse-Pekka Lahti | Kangasala SK | FIN | 12:00:00 | 56:47 (11) | 1:15:59 | |
14. | Olli Malinen | Tuusulan Voima-Veikot | FIN | 12:00:00 | 1:00:00 (14) | 1:18:23 | |
15. | Lari Takanen | Vehkalahden Veikot | FIN | 12:00:00 | 1:00:19 (15) | 1:19:54 | |
16. | Jesse Ihalainen | Navi | FIN | 12:00:00 | 1:01:35 (16) | 1:21:03 | |
17. | Lari-Antti Rissanen | Sonkajärven Pahka | FIN | 12:00:00 | 1:04:27 (19) | 1:22:11 | |
18. | Riku Juhala | Hiisirasti | FIN | 12:00:00 | 1:03:25 (17) | 1:22:22 | |
19. | Jeremias Lipsanen | Navi | FIN | 12:00:00 | 1:03:43 (18) | 1:23:11 | |
20. | Ville Sundelin | Rastikarhut | FIN | 12:00:00 | 1:06:21 (21) | 1:24:14 | |
21. | Antti Sainio | Tuusulan Voima-Veikot | FIN | 12:00:00 | 1:05:44 (20) | 1:24:59 | |
22. | Christoffer Melin | IK Falken | FIN | 12:00:00 | 1:10:56 (22) | 1:36:50 | |
23. | Niko Herttuainen | Raja-Karjalan Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | 1:13:43 (23) | 1:39:45 | |
Elias Lehto | Karjaan Ura | FIN | 12:00:00 | ej startad | |||
Tero Kaksonen | Ylistaron Kilpa-Veljet | FIN | 12:00:00 | bröt | |||
Lauri Roininen | Helsingin Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | bröt | |||
Petja Pöyhönen | Rastikarhut | FIN | 12:00:00 | bröt | |||
Matti Linna | Oulaisten Huima | FIN | 12:00:00 | bröt | |||
Aleksi Mäenpää | Tuusulan Voima-Veikot | FIN | 12:00:00 | ej startad |