Starttid | 3,3 km |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Petteri Kähäri | Tampereen Pyrintö | 12:00:00 | 25:52 | ||
2. | Matti Yliluikki | Suomusjärven Sisu | 12:00:00 | 26:15 | ||
3. | Leo Pyymäki | Espoon Suunta | 12:00:00 | 26:39 | ||
4. | Ilkka Peltola | Itä-Hämeen Rasti | 12:00:00 | 27:36 | ||
5. | Teijo Oksanen | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 28:58 | ||
5. | Reima Rantanen | MS Parma | 12:00:00 | 28:58 | ||
7. | Markku Mänty | Turun Metsänkävijät | 12:00:00 | 29:19 | ||
8. | Kari Matilainen | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 29:41 | ||
8. | Jörgen Nyman | OK Raseborg | 12:00:00 | 29:41 | ||
10. | Pekka Juvakka | Suunta Jyväskylä | 12:00:00 | 30:36 | ||
11. | Sakari Pesola | Rastiketut | 12:00:00 | 30:47 | ||
12. | Mikko Kuusinen | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 30:59 | ||
13. | Juha Kauria | Olavin Rasti | 12:00:00 | 31:01 | ||
14. | Markku Virtanen | Lammin Säkiä | 12:00:00 | 31:13 | ||
15. | Jari Jaakkola | Maarian Mahti | 12:00:00 | 31:33 | ||
16. | Asko Nykänen | Mäntsälän Urheilijat | 12:00:00 | 31:35 | ||
17. | Thomas Ekström | MS Parma | 12:00:00 | 31:39 | ||
18. | Mika Kulmala | Rajamäen Rykmentti | 12:00:00 | 31:52 | ||
19. | Mikko Yli-Kauppila | Punkalaitumen Kunto | 12:00:00 | 32:16 | ||
20. | Matti Tarkkanen | Ulvilan Ura | 12:00:00 | 32:34 | ||
21. | Arto Kalliokoski | Perhon Kiri | 12:00:00 | 32:55 | ||
22. | Tuomas Ojanen | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 33:31 | ||
23. | Juha-Pekka Harju | Tampereen Pyrintö | 12:00:00 | 33:36 | ||
24. | Sergey Fedorov | MGAU | RUS | 12:00:00 | 33:42 | |
25. | Jarmo Joutsensaari | Kangasala SK | 12:00:00 | 33:50 | ||
26. | Heikki Pelkonen | Päijät-Rasti | 12:00:00 | 34:14 | ||
26. | Taisto Jylhä | LoVe | 12:00:00 | 34:14 | ||
28. | Ari Hietanen | Kouvolan Suunnistajat | 12:00:00 | 34:20 | ||
29. | Kalevi Mäkipää | Ulvilan Ura | 12:00:00 | 34:24 | ||
30. | Riku Mattila | Kouvolan Suunnistajat | 12:00:00 | 34:33 | ||
31. | Seppo Jylhä | Kälviän Tarmo | 12:00:00 | 34:56 | ||
32. | Heikki Frilander | IF Sibbo-Vargarna | 12:00:00 | 35:13 | ||
33. | Jukka Vähäpesola | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 35:26 | ||
34. | Risto Ruohola | MS Parma | 12:00:00 | 36:51 | ||
35. | Timo Lainema | Turun Metsänkävijät | 12:00:00 | 36:54 | ||
36. | Juha Ketola | Koovee | 12:00:00 | 37:05 | ||
37. | Risto Niinimäki | Pihkaniskat | 12:00:00 | 37:38 | ||
38. | Mikko Kimpi | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 38:18 | ||
39. | Tommi Lainema | Espoon Suunta | 12:00:00 | 39:00 | ||
40. | Stefan Schlatter | OLC Kapreolo | SUI | 12:00:00 | 39:45 | |
41. | Harry Sainio | OK77 | 12:00:00 | 39:49 | ||
42. | Jyrki Kiviniitty | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 40:18 | ||
43. | Pasi Koistinen | Nastolan Terä | 12:00:00 | 40:33 | ||
44. | Tapani Penttinen | Navi | 12:00:00 | 40:48 | ||
45. | Harri Posti | Koskelankylän Riento | 12:00:00 | 41:05 | ||
46. | Matti Heikkilä | Mäntsälän Urheilijat | 12:00:00 | 41:27 | ||
47. | Heikki Heinaro | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 41:57 | ||
48. | Aki Tapper | Rasti 88 | 12:00:00 | 42:05 | ||
49. | Marc Streit | OLG Herzogenbuchsee | SUI | 12:00:00 | 42:22 | |
50. | Hannu Numminen | Espoon Akilles | 12:00:00 | 42:27 | ||
51. | Matti Kattelus | Lapuan Virkiä | 12:00:00 | 43:13 | ||
52. | Jouko Skog | Koovee | 12:00:00 | 43:33 | ||
53. | Kimmo Valtonen | MS Parma | 12:00:00 | 44:03 | ||
54. | Sakari Mikkola | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 44:09 | ||
55. | Pekka Ala-Mäyry | Koovee | 12:00:00 | 44:28 | ||
56. | Sauli Viitasaari | Kokkolan Suunnistajat | 12:00:00 | 44:38 | ||
57. | Antti Ahti | Espoon Suunta | 12:00:00 | 45:18 | ||
58. | Jarmo Antikainen | Mäntsälän Urheilijat | 12:00:00 | 45:24 | ||
59. | Hannu Varkoi | Kalske | 12:00:00 | 45:39 | ||
60. | Arto Nissinen | Ulvilan Ura | 12:00:00 | 45:57 | ||
61. | Andres Palk | TAOK | EST | 12:00:00 | 46:28 | |
62. | Vygintas Saldukas | OK Krantas | LTU | 12:00:00 | 46:36 | |
63. | Lasse Sarparanta | Rasti-Lukko | 12:00:00 | 46:44 | ||
64. | Markku Mäkelä | Virtain-Ruoveden Suunnistajat | 12:00:00 | 47:07 | ||
65. | Jari Kanko | Koovee | 12:00:00 | 48:13 | ||
66. | Arto Nummela | Mäntsälän Urheilijat | 12:00:00 | 49:41 | ||
67. | Timo Huoponen | Valkeakosken Haka | 12:00:00 | 50:03 | ||
68. | Ulf Höglund | OK Raseborg | 12:00:00 | 50:57 | ||
69. | Timo Rokka | Lounais-Hämeen Rasti | 12:00:00 | 51:12 | ||
70. | Antti Lassila | Kuortaneen Kunto | 12:00:00 | 51:27 | ||
71. | Antti Härkönen | Pudasjärven Urheilijat | 12:00:00 | 52:09 | ||
72. | Jari Valtonen | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 52:26 | ||
73. | Ismo Huhtala | Yläneen Kiri | 12:00:00 | 54:09 | ||
74. | Igor Lazarev | Ryazan | RUS | 12:00:00 | 58:46 | |
75. | Alexey Trapeznikov | OK AKFA | RUS | 12:00:00 | 1:18:59 | |
Pasi Isokallio | Rasti-Nokia | 12:00:00 | ej startad | |||
Veli Pyhtilä | OH | 12:00:00 | disk | |||
Yury Berezuk | Kirishi-Ladoga | RUS | 12:00:00 | disk | ||
Seppo Ikäheimo | Espoon Suunta | 12:00:00 | ej startad | |||
Jarmo Lindroos | Espoon Suunta | 12:00:00 | ej startad | |||
Kai Tattari | Rastihaukat | 12:00:00 | ej startad | |||
Alexey Archakov | Orienta-Kyncevo | RUS | 12:00:00 | ej startad | ||
Jan Donner | OK77 | 12:00:00 | ej startad |