Starttid | 8,7 km |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Ville Uitto | Rasti-Kurikka | 12:00:00 | 59:28 | ||
1. | Pyry Niemi | Rajamäen Rykmentti | 12:00:00 | 59:28 | ||
3. | Maxim Davydov | Lada Toljatt | RUS | 12:00:00 | 1:00:59 | |
4. | Juri Kirjanov | Hämeenlinnan Suunnistajat | 12:00:00 | 1:02:24 | ||
5. | Juha Fränti | Rasti-Kurikka | 12:00:00 | 1:02:40 | ||
6. | Mikhail Petrov | Northern Wind | RUS | 12:00:00 | 1:03:38 | |
7. | Sami Löfbacka | Vetelin Urheilijat | 12:00:00 | 1:05:03 | ||
8. | Evgeny Artemov | Ikaalisten Nouseva-Voima | 12:00:00 | 1:05:38 | ||
9. | Jukka Tani | Kouvolan Suunnistajat | 12:00:00 | 1:05:49 | ||
10. | Mikhail Senin | GULFSTREAM-Senin | RUS | 12:00:00 | 1:06:01 | |
10. | Petri Annila | Koovee | 12:00:00 | 1:06:01 | ||
12. | Antti Paasikoski | Rajamäen Rykmentti | 12:00:00 | 1:06:22 | ||
13. | Alexey Zemlyakov | YarkiyMir | RUS | 12:00:00 | 1:06:23 | |
14. | Stanislav Chistyakov | Moscow | RUS | 12:00:00 | 1:06:46 | |
15. | Vesa Kankaanpää | OK77 | 12:00:00 | 1:07:51 | ||
16. | Attila Molnar | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 1:07:54 | ||
17. | Ville Kokkila | Espoon Suunta | 12:00:00 | 1:08:36 | ||
18. | Eero Korpi | Kauhavan Wisa | 12:00:00 | 1:08:52 | ||
18. | Mate Kerenyi | Rajamäen Rykmentti | 12:00:00 | 1:08:52 | ||
20. | Ville Saarela | Kokkolan Suunnistajat | 12:00:00 | 1:09:39 | ||
21. | Henri Jääskeläinen | Siilin Rasti | 12:00:00 | 1:09:45 | ||
22. | Alexander Raykov | Turun Suunnistajat | 12:00:00 | 1:10:24 | ||
23. | Jonas Lindholm | Centrum OK | SWE | 12:00:00 | 1:11:24 | |
24. | Georgy Mavchun | Northern Wind | 12:00:00 | 1:11:36 | ||
25. | Mikko Laakso | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 1:11:40 | ||
26. | Tapio Haarlaa | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 1:13:29 | ||
27. | Teemu Vartiamäki | IF Sibbo-Vargarna | 12:00:00 | 1:13:32 | ||
28. | Jani Hämäläinen | Lahden Suunnistajat-37 | 12:00:00 | 1:13:47 | ||
29. | Roman Nazarov | SneGoVik o-team | RUS | 12:00:00 | 1:14:16 | |
30. | Jari Välikorpi | Rasti-Kurikka | 12:00:00 | 1:15:20 | ||
31. | Mikko Jurmu | SK Pohjantähti | 12:00:00 | 1:15:23 | ||
32. | Vladimir Popov | OK AKFA | RUS | 12:00:00 | 1:16:11 | |
33. | Sergey Koltsov | IngPromTeam | RUS | 12:00:00 | 1:16:47 | |
34. | Sergey Myshakin | OK AKFA | RUS | 12:00:00 | 1:17:21 | |
35. | Anton Melnichenko | OK AKFA | RUS | 12:00:00 | 1:17:51 | |
36. | Miika Korppi | OH | 12:00:00 | 1:20:23 | ||
37. | Petteri Suominen | MS Parma | 12:00:00 | 1:21:09 | ||
38. | Valdis Karulis | Ziemelkurzeme OK | LAT | 12:00:00 | 1:21:34 | |
39. | Martins Vimba | Ziemelkurzeme OK | LAT | 12:00:00 | 1:24:12 | |
40. | Andrey Borozdin | St:Petersb | RUS | 12:00:00 | 1:25:35 | |
41. | Dmitrii Sergeev | OK AKFA | RUS | 12:00:00 | 1:25:48 | |
42. | Alexander Efimov | TUMEN | RUS | 12:00:00 | 1:26:37 | |
43. | Mikko Kurkela | OH | 12:00:00 | 1:26:54 | ||
44. | Marcus Enegren | Solf IK | 12:00:00 | 1:28:41 | ||
45. | Risto Kiilberg | SK Saue Tammed | EST | 12:00:00 | 1:30:04 | |
46. | Andrey Bessonov | Nord West | RUS | 12:00:00 | 1:31:21 | |
47. | Dmitry Zolotarev | OK AKFA | RUS | 12:00:00 | 1:31:37 | |
48. | Antti Korkeakangas | Rasti-Jussit | 12:00:00 | 1:31:42 | ||
49. | Artem Berkal | Moscow | RUS | 12:00:00 | 1:32:52 | |
50. | Jarkko Mykkänen | Hämeenlinnan Suunnistajat | 12:00:00 | 1:33:04 | ||
51. | Yuri Marshagin | Vesta | RUS | 12:00:00 | 1:48:08 | |
52. | Emil Johansson | Akilles OK | 12:00:00 | 1:48:42 | ||
53. | Antti Hakala | Kauhavan Wisa | 12:00:00 | 1:55:12 | ||
54. | Dmitry Korobov | Foton-Moscow | RUS | 12:00:00 | 1:56:12 | |
55. | Veli-Pekka Kuutti | Perttelin Peikot | 12:00:00 | 2:01:11 | ||
56. | Evgeny Baranov | Orienta-Victoria | RUS | 12:00:00 | 2:06:08 | |
57. | Juhana Pakkasmaa | Otaniemen Jyllääjät | 12:00:00 | 2:09:32 | ||
58. | Evgeny Barahoev | OK AKFA | RUS | 12:00:00 | 2:15:12 | |
59. | Leo Tolvanen | Pihkaniskat | 12:00:00 | 2:15:35 | ||
60. | Andrey Surzhikov | Foton-Moscow | RUS | 12:00:00 | 2:39:43 | |
61. | Kari Kokkinen | Perttelin Peikot | 12:00:00 | 2:45:31 | ||
Nike Ahokainen | Pihkaniskat | 12:00:00 | ej startad | |||
Kai Samposalo | Kangasala SK | 12:00:00 | bröt | |||
Daniil Klestov | Foton-Moscow | RUS | 12:00:00 | bröt | ||
Antti Korhonen | Pihkaniskat | 12:00:00 | bröt | |||
Alexandr Tihomirov | Foton-Moscow | RUS | 12:00:00 | ej startad | ||
Pavel Shestakov | N:Novgorod | RUS | 12:00:00 | ej startad | ||
Mikko Laavainen | MS Parma | 12:00:00 | ej startad | |||
Svyatoslav Plis | Kouvolan Suunnistajat | 12:00:00 | ej startad | |||
U Hang Leung | HKIOF | HKG | 12:00:00 | ej startad | ||
Timo Autto | Pellon Ponsi | 12:00:00 | ej startad |