Starttid | 4,7 km |
5,5 km |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Maxim Prosyan | Peterhof | RUS | 12:00:00 | 38:18 (1) | 46:37 | |
2. | Kostya Serebryanitskiy | KUZMOLOVO-110% | RUS | 12:00:00 | 43:25 (3) | 51:00 | |
3. | Ilya Kudryavtsev | KUZMOLOVO-110% | RUS | 12:00:00 | 42:51 (2) | 51:34 | |
4. | Nikita Rodnov | JUVENTA | RUS | 12:00:00 | 44:25 (4) | 52:20 | |
5. | Alexey Buzov | Vesta | RUS | 12:00:00 | 44:31 (5) | 52:28 | |
6. | Ilya Kasatkin | Orienta-Kyncevo | RUS | 12:00:00 | 46:26 (8) | 54:25 | |
7. | Alexander Zaslonkin | Northern Wind | RUS | 12:00:00 | 46:54 (9) | 55:38 | |
8. | Konstantin Lebedev | Kalinka | RUS | 12:00:00 | 48:32 (12) | 57:13 | |
9. | Egor Shein | JUVENTA | RUS | 12:00:00 | 48:08 (11) | 57:16 | |
10. | Alexander Shakhunov | Kalinka | RUS | 12:00:00 | 46:10 (7) | 57:20 | |
11. | Kirill Slame | Moscow | RUS | 12:00:00 | 45:27 (6) | 57:22 | |
12. | Ismo Voutilainen | Karjaan Ura | 12:00:00 | 48:56 (13) | 57:27 | ||
13. | Casper Linnaila | OK Orient | 12:00:00 | 47:00 (10) | 57:44 | ||
14. | Ivan Maslov | Belie Nochi | RUS | 12:00:00 | 52:46 (15) | 1:00:22 | |
15. | Adam Mihaczi | Tipo TKE Budapest | HUN | 12:00:00 | 50:17 (14) | 1:02:29 | |
16. | Denis Pominov | OK AKFA | RUS | 12:00:00 | 54:38 (18) | 1:03:44 | |
17. | Valentin Koziavin | OK AKFA | RUS | 12:00:00 | 56:41 (19) | 1:05:31 | |
18. | Riku Kerkola | Suomusjärven Sisu | 12:00:00 | 56:42 (20) | 1:06:08 | ||
19. | Simo Vaittinen | Someron Esa | 12:00:00 | 58:31 (22) | 1:06:25 | ||
20. | Iliya Didenko | Polar Star | RUS | 12:00:00 | 53:29 (16) | 1:07:21 | |
21. | Lassi Heikkinen | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 58:09 (21) | 1:07:23 | ||
22. | Maxim Nikolaev | Peterhof | RUS | 12:00:00 | 53:36 (17) | 1:07:31 | |
23. | Erno Kähkönen | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 58:53 (23) | 1:08:11 | ||
24. | Sergey Adeev | Orienta-Kyncevo | RUS | 12:00:00 | 1:01:16 (24) | 1:09:55 | |
25. | Mikael Mandell | IF Femman | 12:00:00 | 1:02:44 (25) | 1:12:13 | ||
26. | Artur Kulagin | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 1:04:24 (26) | 1:14:29 | ||
27. | Aapo Häkkinen | Saarijärven Pullistus | 12:00:00 | 1:06:13 (28) | 1:14:35 | ||
28. | Aleksandr Bubnov | Lytkarino | RUS | 12:00:00 | 1:07:28 (30) | 1:16:17 | |
29. | Caj Snickars | Solf IK | 12:00:00 | 1:06:27 (29) | 1:17:32 | ||
30. | Anton Zhilin | RUS | RUS | 12:00:00 | 1:07:38 (31) | 1:20:05 | |
31. | Sergey Lunkin | Orienta-Kyncevo | RUS | 12:00:00 | 1:05:02 (27) | 1:22:09 | |
32. | Juho Lehto | Riihimäen Suunnistajat | 12:00:00 | 1:12:35 (32) | 1:23:04 | ||
33. | Atte Jurvakainen | Suunta Jyväskylä | 12:00:00 | 1:13:19 (33) | 1:28:32 | ||
34. | Anton Nozdrachev | Lytkarino | RUS | 12:00:00 | 1:24:28 (34) | 1:38:51 | |
35. | Aleksandr Bektashev | O-Sestrore | RUS | 12:00:00 | 1:29:34 (35) | 1:40:38 | |
36. | Vladimir Musin | OK AKFA | RUS | 12:00:00 | 1:44:39 (36) | 1:56:58 | |
37. | Kjell Daehnn | MTK Bad Harzburg | GER | 12:00:00 | 2:00:34 (37) | 2:20:23 | |
38. | Pekka Jylhä | Kokkolan Suunnistajat | 12:00:00 | 2:10:33 (38) | 2:28:26 | ||
Ilmari Ikäheimo | Espoon Suunta | 12:00:00 | ej startad | ||||
Valerii Bondarenko | Peterhof | RUS | 12:00:00 | disk | |||
Maxim Pershin | Northern Wind | RUS | 12:00:00 | ej startad | |||
Toni Anttila | Suomusjärven Sisu | 12:00:00 | ej startad | ||||
Oskari Kuusisto | MS Parma | 12:00:00 | ej startad | ||||
Eero Kuusela | Kankaanpään Suunnistajat | 12:00:00 | ej startad | ||||
Teemu Hakulinen | Espoon Suunta | 12:00:00 | ej startad |