Starttid | 1,7 km |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Veeti Otsamo | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 13:19 | ||
2. | Niilo Ojanaho | OH | 12:00:00 | 13:35 | ||
3. | Miika Tala | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 13:40 | ||
4. | Juuso Lampinen | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 13:54 | ||
5. | Lasse Laakso | Suunta Jyväskylä | 12:00:00 | 14:01 | ||
6. | Pavel Yufanov-Mishin | Nord West | RUS | 12:00:00 | 14:52 | |
7. | Nikita Ivanov | Polar Star | RUS | 12:00:00 | 14:58 | |
8. | Daniil Melnickiy | Nord-West | RUS | 12:00:00 | 14:59 | |
9. | Lasse Viilo | Tampereen Pyrintö | 12:00:00 | 15:03 | ||
10. | Vesa Nokka | Rasti 88 | 12:00:00 | 15:11 | ||
11. | Konsta Piironen | MS Parma | 12:00:00 | 15:15 | ||
12. | Sakari Koskela | Rasti-Jussit | 12:00:00 | 15:21 | ||
13. | Leevi Roine | Delta | 12:00:00 | 15:43 | ||
14. | Eric Lönnström | OK Orient | 12:00:00 | 15:50 | ||
15. | Tobias Ekholm | OK Orient | 12:00:00 | 16:28 | ||
16. | Kirill Gurlev | O-Sestrore | RUS | 12:00:00 | 16:51 | |
17. | Juuso Kaihtela | Rasti-Lukko | 12:00:00 | 17:05 | ||
18. | Eemeli Toivanen | Delta | 12:00:00 | 17:22 | ||
19. | Andrey Lakomkin | Kalinka | RUS | 12:00:00 | 17:24 | |
20. | Ville Rehn | Lynx | 12:00:00 | 17:39 | ||
21. | Otto Sivula | Delta | 12:00:00 | 17:41 | ||
22. | Teemu Kerkola | Suomusjärven Sisu | 12:00:00 | 18:11 | ||
23. | Juho Ojala | Ulvilan Ura | 12:00:00 | 18:19 | ||
24. | Eero Turkki | Olavin Rasti | 12:00:00 | 18:32 | ||
25. | Evgeny Rogov | Foton-Moscow | RUS | 12:00:00 | 18:37 | |
26. | Akseli Hietaoja | Delta | 12:00:00 | 19:04 | ||
27. | Lassi Kuva | Rastivarsat | 12:00:00 | 19:11 | ||
28. | Artem Kasatkin | Orienta-Kyncevo | RUS | 12:00:00 | 19:20 | |
29. | Väinö Johansson | Kalvolan Keihäs | 12:00:00 | 20:03 | ||
30. | Jeremias Joutsensaari | Kangasala SK | 12:00:00 | 20:11 | ||
31. | Aleksi Mutka | Suunta Jyväskylä | 12:00:00 | 20:29 | ||
32. | John Schoultz von | OK77 | 12:00:00 | 20:38 | ||
33. | Atte Isolähteenmäki | Länsi-Lavian Loiske | 12:00:00 | 20:47 | ||
34. | Ville Kinnala | Turun Suunnistajat | 12:00:00 | 20:53 | ||
35. | Matias Rokka | Lounais-Hämeen Rasti | 12:00:00 | 21:07 | ||
36. | Hugo Lervik | Solf IK | 12:00:00 | 21:13 | ||
37. | Lukas Enlund | IF Femman | 12:00:00 | 21:52 | ||
38. | Lauri Hollo | Espoon Suunta | 12:00:00 | 22:19 | ||
39. | Sergey Chervotkin | Northern Wind | RUS | 12:00:00 | 22:49 | |
40. | Denis Smirnov | Belie Nochi | RUS | 12:00:00 | 22:53 | |
41. | Justus Rantala | Riihimäen Suunnistajat | 12:00:00 | 23:20 | ||
42. | Reetu Inkilä | Keuruun Kisailijat | 12:00:00 | 23:22 | ||
43. | Maxim Karpelson | YarkiyMir | RUS | 12:00:00 | 23:35 | |
44. | Toivo Hursti | Espoon Suunta | 12:00:00 | 23:46 | ||
45. | Teemu Anttila | Suomusjärven Sisu | 12:00:00 | 23:51 | ||
46. | Elias Lehikoinen | Espoon Suunta | 12:00:00 | 24:00 | ||
47. | Matias Äikäs | Delta | 12:00:00 | 24:09 | ||
48. | Henrik Asklöf | Lynx | 12:00:00 | 24:11 | ||
49. | Iiro Kurttila | Navi | 12:00:00 | 24:15 | ||
50. | Lassi Vaismaa | Suunta Jyväskylä | 12:00:00 | 24:33 | ||
51. | Vlad Fedorov | Peterhof | RUS | 12:00:00 | 25:24 | |
52. | Petr Skvorscov | Orienta-Kyncevo | RUS | 12:00:00 | 25:34 | |
52. | Topias Niemi | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 25:34 | ||
54. | Konsta Mäntylä | Lynx | 12:00:00 | 25:37 | ||
55. | Ville Sevelius | OK Orient | 12:00:00 | 25:48 | ||
56. | Jussi Jalonen | Hämeenlinnan Suunnistajat | 12:00:00 | 26:09 | ||
57. | Lauri Ketola | Koovee | 12:00:00 | 26:27 | ||
58. | Maxim Ivanov | SPB Baltiiskiy Bereg | RUS | 12:00:00 | 26:37 | |
59. | Tuomas Hyytiäinen | Keravan Urheilijat | 12:00:00 | 27:47 | ||
60. | Aleksandr Zakharkov | Vesta | RUS | 12:00:00 | 28:16 | |
61. | Veikka Orava | Rastivarsat | 12:00:00 | 29:12 | ||
62. | Mikael Autio | Karkki-Rasti | 12:00:00 | 29:24 | ||
63. | Antti Valorinta | Pirkkalan Hiihtäjät | 12:00:00 | 29:36 | ||
64. | Nikita Filimonov | Polar Star | RUS | 12:00:00 | 29:44 | |
65. | Aleksi Hellman | MS Parma | 12:00:00 | 30:58 | ||
66. | Alexander Koskinin | OK AKFA | RUS | 12:00:00 | 31:25 | |
67. | Eero Rötsä | Tampereen Pyrintö | 12:00:00 | 31:31 | ||
68. | Alexei Malov | Kirishi-Ladoga | RUS | 12:00:00 | 31:40 | |
69. | Pyry Mattila | Kouvolan Suunnistajat | 12:00:00 | 33:07 | ||
70. | Andrey Prozorov | Orienta-Kyncevo | RUS | 12:00:00 | 33:18 | |
71. | Orudzhov Daniil | KUZMOLOVO-110% | 12:00:00 | 33:26 | ||
72. | Niko Kontinen | Riihimäen Suunnistajat | 12:00:00 | 33:45 | ||
73. | Dmitrij Gulchenko | SKRUM Moscow | RUS | 12:00:00 | 33:59 | |
74. | Johannes Salmenkylä | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 34:16 | ||
75. | Daniil Botygin | Belie Nochi | RUS | 12:00:00 | 34:21 | |
76. | Denis Razymov | Nord-West | RUS | 12:00:00 | 34:43 | |
77. | Ilya Doroshev | Lytkarino | RUS | 12:00:00 | 36:11 | |
78. | Sakari Munck | Espoon Suunta | 12:00:00 | 36:27 | ||
78. | Mikhail Sokolov | Moscow | RUS | 12:00:00 | 36:27 | |
80. | Vili Mähönen | Tampereen Pyrintö | 12:00:00 | 37:56 | ||
81. | Joona Liuha | Suunta Jyväskylä | 12:00:00 | 39:12 | ||
82. | Juha Lilja | Tampereen Pyrintö | 12:00:00 | 39:59 | ||
83. | Atte Rantamäki | OK Raseborg | 12:00:00 | 40:47 | ||
84. | Klaas Daehnn | MTK Bad Harzburg | GER | 12:00:00 | 43:26 | |
85. | Pavel Radkevich | Moscow | RUS | 12:00:00 | 47:16 | |
86. | Petr Egorov | Moscow | RUS | 12:00:00 | 47:50 | |
87. | Leo Granberg | IF Femman | 12:00:00 | 54:02 | ||
88. | Aleksey Rahimbabaev | Orienta-Kyncevo | RUS | 12:00:00 | 54:05 | |
89. | Antti Vuorenmaa | Espoon Suunta | 12:00:00 | 57:12 | ||
90. | Ville Mannonen | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 57:49 | ||
91. | Denis Khimanych | Foton-Moscow | RUS | 12:00:00 | 1:48:36 | |
Aapo Puranen | Koovee | 12:00:00 | ej startad | |||
Oleg Mikhailov | Northern Wind | RUS | 12:00:00 | bröt | ||
Tomi Nykänen | Lammin Säkiä | 12:00:00 | disk | |||
Oskari Niemi | Lappeen Riento | 12:00:00 | disk | |||
Samuli Lindroth | Karkki-Rasti | 12:00:00 | disk | |||
Nikita Bogryanov | KUZMOLOVO-110% | RUS | 12:00:00 | disk | ||
Vjatcheslav Nikitin | Orienta-Kyncevo | RUS | 12:00:00 | disk | ||
Egor Lozitskiy | Northern Wind | RUS | 12:00:00 | ej startad | ||
Ville Varpula | Espoon Suunta | 12:00:00 | ej startad | |||
Semen Kisil | Onego | RUS | 12:00:00 | ej startad | ||
Sergey Esatov | SPB Baltiiskiy Bereg | RUS | 12:00:00 | ej startad |