Starttid | 8,8 km |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Vadim Tolstopyatov | Nara | RUS | 12:00:00 | 1:02:43 | |
2. | Markku Laaksonen | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 1:08:36 | ||
3. | Denis Glazunov | Rastivarsat | 12:00:00 | 1:08:55 | ||
4. | Tuomo Laine | Delta | 12:00:00 | 1:09:09 | ||
5. | Timo Savelainen | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 1:10:02 | ||
6. | Olli-Jussi Korpinen | Anttolan Urheilijat | 12:00:00 | 1:10:15 | ||
7. | Eero Jäppinen | Anttolan Urheilijat | 12:00:00 | 1:10:24 | ||
8. | Evgeny Artemov | Ikaalisten Nouseva-Voima | 12:00:00 | 1:12:38 | ||
9. | Anssi Muikku | Anttolan Urheilijat | 12:00:00 | 1:13:52 | ||
10. | Aki Myllärinen | Joutsenon Kullervo | 12:00:00 | 1:14:44 | ||
11. | Harri Räty | Delta | 12:00:00 | 1:15:26 | ||
12. | Evgeniy Paladiev | Joutsenon Kullervo | 12:00:00 | 1:15:38 | ||
13. | Tomi Silvonen | Mäntsälän Urheilijat | 12:00:00 | 1:16:08 | ||
14. | Matti Maajärvi | Lappeen Riento | 12:00:00 | 1:16:16 | ||
15. | Janne Räty | Rastiketut | 12:00:00 | 1:16:19 | ||
16. | Jens Jern | IF Femman | 12:00:00 | 1:18:47 | ||
17. | Mikhail Senin | Gulfstream | RUS | 12:00:00 | 1:19:02 | |
18. | Jukka Tani | Sippurasti | 12:00:00 | 1:19:09 | ||
19. | Jyri Rantala | Koovee | 12:00:00 | 1:19:23 | ||
20. | Eero Inkeri | Olavin Rasti | 12:00:00 | 1:20:29 | ||
21. | Andrey Morozov | O.Ural.Ru | RUS | 12:00:00 | 1:21:13 | |
22. | Alexey Burago | Gulfstream | RUS | 12:00:00 | 1:21:24 | |
23. | Lauri Leinonen | Kajaanin Suunnistajat | 12:00:00 | 1:23:52 | ||
24. | Alexander Kirillov | EVEREST-RU | RUS | 12:00:00 | 1:24:03 | |
25. | Antti Hemminki | Rastiketut | 12:00:00 | 1:24:10 | ||
26. | Jarkko Kaplas | Joutsenon Kullervo | 12:00:00 | 1:24:12 | ||
27. | Jarno Matilainen | Lahden Suunnistajat-37 | 12:00:00 | 1:26:01 | ||
28. | Mika Jokiranta | Sippurasti | 12:00:00 | 1:27:13 | ||
29. | Andrey Borozdin | University | RUS | 12:00:00 | 1:27:59 | |
30. | Lauri Vuorinen | Vehkalahden Veikot | 12:00:00 | 1:29:59 | ||
31. | Sergey Koltsov | IngPromTea | 12:00:00 | 1:33:12 | ||
32. | Martins Vimba | Ziemelkurz | LAT | 12:00:00 | 1:33:53 | |
33. | Platains Pauls | VIGA OK | LTV | 12:00:00 | 1:33:59 | |
34. | Veli-Pekka Kuutti | Perttelin Peikot | 12:00:00 | 1:34:02 | ||
35. | Marko Kivelä | Vihtavuoren Pamaus | 12:00:00 | 1:35:52 | ||
36. | Ilkka Kohvakka | Savon Rasti | 12:00:00 | 1:36:30 | ||
37. | Pavel Ignatiev | NorthernWi | RUS | 12:00:00 | 1:36:39 | |
38. | Mykhaylo Mazur | SFGU | UKR | 12:00:00 | 1:37:25 | |
39. | Mikko Maaranen | Sippurasti | 12:00:00 | 1:37:40 | ||
40. | Severin Oeschger | OLGKöllike | SUI | 12:00:00 | 1:37:41 | |
41. | Markus Turunen | Rajamäen Rykmentti | 12:00:00 | 1:42:00 | ||
42. | Marcus Enegren | Solf IK | 12:00:00 | 1:42:02 | ||
43. | Daichi Yamagami | O-sake-dai | JPN | 12:00:00 | 1:44:08 | |
44. | Tuomo Kivelä | Kangasala SK | 12:00:00 | 1:44:46 | ||
45. | Mikko Kurkela | Ounasvaaran Hiihtoseura | 12:00:00 | 1:45:07 | ||
46. | Lauri Laine | Mäntsälän Urheilijat | 12:00:00 | 1:45:10 | ||
47. | Andrey Senin | Gulfstream | RUS | 12:00:00 | 1:45:37 | |
48. | Alex Minakov | MoscowO-Cl | RUS | 12:00:00 | 1:50:15 | |
49. | Mika Seppänen | Vaalan Karhu | 12:00:00 | 1:50:39 | ||
50. | Raphael Stefanini | Kangasala SK | 12:00:00 | 1:52:01 | ||
51. | Oleksiy Skvirskyy | SFGU | UKR | 12:00:00 | 1:52:38 | |
52. | Pasi Asikainen | Joutsenon Kullervo | 12:00:00 | 1:54:53 | ||
53. | Tuomo Sevon | Saloisten Reipas | 12:00:00 | 2:04:47 | ||
54. | Takahiro Yano | O-sake-dai | JPN | 12:00:00 | 2:05:23 | |
55. | Shota Saito | O-sake-dai | JPN | 12:00:00 | 2:16:59 | |
56. | Yuki Fukunishi | O-sake-dai | JPN | 12:00:00 | 2:19:02 | |
57. | Christof Haingartner | OLCGraz | AUT | 12:00:00 | 2:19:10 | |
58. | Ismo Lahtinen | Otaniemen Jyllääjät | 12:00:00 | 2:24:58 | ||
59. | Sergey Makarov | Tver | RUS | 12:00:00 | 2:25:47 | |
60. | Markus Leppänen | Iisalmen Visa | 12:00:00 | 2:50:50 | ||
61. | Ryo Hotta | O-sake-dai | JPN | 12:00:00 | 2:56:25 | |
Pauli Torri | HPV | 12:00:00 | ej startad | |||
Sergey Yakor` | Gulfstream | RUS | 12:00:00 | bröt | ||
Jose Batanero | C:O:GUADAL | ESP | 12:00:00 | bröt | ||
Matti Yliniemi | Ylivieskan Kuula | 12:00:00 | bröt | |||
Jari Välikorpi | Rasti-Kurikka | 12:00:00 | bröt | |||
Jesse Mäkinen | Kalevan Rasti | 12:00:00 | bröt | |||
Miika Korppi | Ounasvaaran Hiihtoseura | 12:00:00 | bröt | |||
Niklas Wickholm | OK Raseborg | 12:00:00 | bröt | |||
Teppo Pellinen | Joutsenon Kullervo | 12:00:00 | disk | |||
Chi Kin Man | HKIOF | HKG | 12:00:00 | ej startad | ||
Jarno Seppänen | Vaalan Karhu | 12:00:00 | ej startad | |||
Mikael Fabritius | OK Orient | 12:00:00 | ej startad | |||
Timo Varis | Kalevan Rasti | 12:00:00 | ej startad |