1938 | Aila Jaako-Hallqvist | Älvv 1595795 Hedenäset /skgränsen/ruotsi | 14:00:00 | ||
1939 | Ritva Paaso-Rantala | Ii | 14:00:00 | ||
1940 | Aila Paaso | Nurmo | 14:00:00 | ||
1941 | Anneli Kervinen | Itella Oyj | 14:00:00 | ||
1942 | Vuokko Niemi | Oulu | 14:00:00 | ||
1943 | Maire Ala-Haikka | Vilppulan Vauhtivaimot | 14:00:00 | ||
1944 | Heljä Mäkipörhölä | Kemin Prisma | 14:00:00 | ||
1945 | Pirjo Ripatti | Helsinki | 14:00:00 | ||
1946 | Anneli Ojala | Pudasjärvi Apetit | 14:00:00 | ||
1947 | Helena Kaarre | Kemi | 14:00:00 | ||
1948 | Erja Tiger | Pello | 14:00:00 | ||
1949 | Hilkka Määttä | Posio | 14:00:00 | ||
1950 | Sointu Muotka | Pajala | 14:00:00 | ||
1951 | Tarja Tuomi | Oulu | 14:00:00 | ||
1952 | Pirjo Kotila | Oulu | 14:00:00 | ||
1953 | Irma Tuisku | Rovaniemi | 14:00:00 | ||
1954 | Anu Mitro | Jyväskylä | 14:00:00 | ||
1955 | Tarja Rossi | Mäntän Seudun Osuuspankki | 14:00:00 | ||
1956 | Marketta Holmberg | Oulu | 14:00:00 | ||
1957 | Merja Korhonen | Rrr | 14:00:00 | ||
1958 | Leena Lähdeaho | Keuruun Varuskunnan Urheilijat | 14:00:00 | ||
1959 | Maarit Seitala | Kerava | 14:00:00 | ||
1960 | Kaija Niittyniemi | -pietarsaari- | 14:00:00 | ||
1961 | Tarja Turpeenniemi | Rovaniemi | 14:00:00 | ||
1962 | Raija Arvelo | Ahlsell Oy | 14:00:00 | ||
1963 | Terttu Peltoniemi | Haukipudas | 14:00:00 | ||
1964 | Seija Häli | Haukipudas | 14:00:00 | ||
1965 | Seija Rantatorikka | Ylitornio | 14:00:00 | ||
1966 | Senja Kovalainen | Raahe | 14:00:00 | ||
1967 | Sirpa Knuutinen | Virpiniemi | 14:00:00 | ||
1968 | Sari Silvola | Oulu | 14:00:00 | ||
1969 | Helena Hautaniemi | Oulu | 14:00:00 | ||
1970 | Raija Kankaanpää | Raahe | 14:00:00 | ||
1971 | Kristina Suomalainen | Kanotklubben Wiking | 14:00:00 | ||
1972 | Tuula Narkilahti | Ikiliikkujat7kemijärvi | 14:00:00 | ||
1973 | Tarja Kivelä | Kerava | 14:00:00 | ||
1974 | Pirkko Posio | Posion Pyrintö | 14:00:00 | ||
1975 | Sisko Autio | Espoo | 14:00:00 | ||
1976 | Anneli Rajala | Palokan Sporttiklubi | 14:00:00 | ||
1977 | Asta Hiltunen | Rovaniemi | 14:00:00 | ||
1978 | Kirsti Linkoneva | Siilinjärvi | 14:00:00 | ||
1979 | Marja-Liisa Jalonen | Virkut | 14:00:00 | ||
1980 | Tuula Kontiola | Virkut | 14:00:00 | ||
1981 | Katri Sievänen | Varalan Maratonklubi | 14:00:00 | ||
1982 | Ritva Ylisiurua | Onmky/kkm | 14:00:00 | ||
1983 | Arja Paloranta | Kemi | 14:00:00 | ||
1984 | Maritta Perälä-Heape | Onmky/kkm | 14:00:00 | ||
1985 | Tuula Vaara | Saagat | 14:00:00 | ||
1986 | Aila Mäkiranta | If Vahinkovakuutusyhtiö | 14:00:00 | ||
1987 | Tuija Ohtonen | Amc | 14:00:00 | ||
1988 | Pirkko Hautala | Rauma | 14:00:00 | ||
1989 | Hannele Taavoniku | Koulutus Nord, Övertorneå | 14:00:00 | ||
1990 | Pirjo Salomaa | Koulutus Nord, Övertorneå | 14:00:00 | ||
1991 | Heli Tyyskänen | Masku | 14:00:00 | ||
1992 | Maire Pääkkönen | Suupohjan Toimialapalvelu Oy | 14:00:00 | ||
1993 | Raija Halunen | Oys/vapari | 14:00:00 | ||
1994 | Ulla Teurajärvi | Hotelli Seita | 14:00:00 | ||
1995 | Leena Kallio | Hämeenlinna | 14:00:00 | ||
1996 | Heli Kuisma-Vitikka | Lapin Kullat | 14:00:00 | ||
1997 | Mirja Räisänen | Kuusamo | 14:00:00 | ||
1998 | Sinikka Kivelä | Pentik | 14:00:00 | ||
1999 | Marketta Kela | Kurjenpolvet | 14:00:00 | ||
2000 | Ulla Ylimattila | Kittilän Kunta | 14:00:00 | ||
2001 | Salme Siirtola | Kittilän Kunta | 14:00:00 | ||
2002 | Pirjo Niikkonen | Viinamäen Raittiusseura Kuusamo | 14:00:00 | ||
2003 | Raija Sarajärvi | Ranua | 14:00:00 | ||
2004 | Teija Mäkivuoti-Niska | Tornio | 14:00:00 | ||
2005 | Ansa Lahdenmäki | Lakeuden Sportti | 14:00:00 | ||
2006 | Leena Savukoski | Ylivieskan Kuula | 14:00:00 | ||
2007 | Helli Hakkarainen | Kerava | 14:00:00 | ||
2008 | Raija Helkomaa | Katinhäntä Raahe | 14:00:00 | ||
2009 | Eija Uusitalo | Kemijärvi | 14:00:00 | ||
2010 | Seija Hattunen | Vantaa | 14:00:00 | ||
2011 | Marja Seppänen | Kauhajoki | 14:00:00 | ||
2012 | Heli Avila | Karkkila | 14:00:00 | ||
2013 | Seija Alalahti | Prisma Kemi | 14:00:00 | ||
2014 | Pirjo Naukkarinen | Helsinki | 14:00:00 | ||
2015 | Sinikka Pieskä | Kolari | 14:00:00 | ||
2016 | Maija Löppönen | Kerava | 14:00:00 | ||
2017 | Lea Häyrynen | Illinrouvat | 14:00:00 | ||
2018 | Tarja Arttijeff | Nellim,inari | 14:00:00 | ||
2020 | Paula Kuusela | Kuusamo | 14:00:00 | ||
2021 | Marketta Kouva | Posion Visa | 14:00:00 | ||
2022 | Leena Laine | Napapiirin Hammaslääkärikeskus Oy | 14:00:00 | ||
2103 | Päivi Raunio | Rauma | 14:00:00 | ||
2104 | Saara Kåhlman | Meri-Lapin Maratoonarit | 14:00:00 | ||
2105 | Tellervo Uusitalo | Pello | 14:00:00 | ||
2106 | Päivi Eskelinen-Koskela | Kittilän Kotaveikot | 14:00:00 | ||
2107 | Helinä Palomäki | Kemijärvi | 14:00:00 | ||
2108 | Päivi Slunga | Tornio | 14:00:00 | ||
2109 | Tuija Pietarinen | Kkm/onmky | 14:00:00 | ||
2110 | Ylitalo Sanna | Sodankylä | 14:00:00 | ||
2111 | Sonja Keihtä | Rovaniemi | 14:00:00 | ||
2112 | Pirkko Soppela | Meri-Lapin Maratoonarit | 14:00:00 | ||
2144 | Sipe Karvinen | Kadonneen kunnonmetsästäjät/ON | 14:00:00 | ||
2183 | Tuula Harjamäki | Häjyt | 14:00:00 | ||
2209 | Heli Arvila | Karkkila | 14:00:00 | ||
2226 | Anne Hirvonen | RDS | 14:00:00 | ||
2235 | Helena Korkeamäki | Vaasa | 14:00:00 | ||
2249 | Maarit Suppi | 14:00:00 | |||
2294 | Seija Pietikäinen | 14:00:00 | |||
2343 | Merja Majanen | Rovaniemi | 14:00:00 | ||
2346 | Vuokko Mehtonen | Kemi | 14:00:00 | ||
2352 | Pirkko Rantanen | Ikiliikkujat7kemijärvi | 14:00:00 | ||
2353 | Tuula Kummu | Arpelankot | 14:00:00 | ||
2361 | Aira Peiponen | Rovaniemen Lappi | 14:00:00 | ||
2370 | Pirjo Arola | Salla | 14:00:00 |